Malá doba ledová

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Vieweghová ....... hele, to s tou permakulturou nebude z její hlavy. To ji tam nasadilo nějaké permapako. Co čekáš, když takhle prezentuje permakulturu mnoho permakulturníků?


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od mastnacek »

To jsem sem hodil jen tak pro pobaveni. Jsem si pustil vecer televizi a nahodou to tam bezelo. Byla fakt k smichu.


mastnacek: Vieweghová ....... hele, to s tou permakulturou nebude z její hlavy. To ji tam nasadilo nějaké permapako. Co čekáš, když takhle prezentuje permakulturu mnoho permakulturníků?



Prave, tohle je typicka poblblost. Skodliva.

jarda bon jovi říká:


Já se na to schválně mrknul, a nechtěj rozumět řeči těla a obličeje zvláště. To není baba, které názor by nás mohl nějak překvapit, spíše ti lidé obecní-běžní si z té mentální inkontinence něco vezmou a... vlastně se nic nestane, protože....


Moudří kráčejí kupředu vyrovnaným krokem a blázni kolem tančí dobové tance. Rozhodně to může sloužit za učebnicový příklad v psychoanalýze....


poslechnou, mastnáček, to nejsou kámoši pro nás, z jejich blábolení si prdlajs dělaj. Zvednu kotvy a mastím na sovinec. Slíbil jsem to smráďatům i ženě, budou tam dnes echtovní kejklíři...

mastnacek říká:


Predevcirem byla v shou jana krause vieweghova zenuska a rikal jsem si, to je presne typ lidi,ktery permakulturu zabiji. Doporucuju shlidnout a promitat na pk kurzech jako spatnej priklad.






Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

mastnacek: já tu ženskou vůbec neznám a viděl jsem ji poprvé na tom videu o kterém jsi mluvil (TV nemám) ...... ale řekl bych, že je docela inteligentní. Pravděpodobně městská panička, která nemusí řešit svoje živobytí a zároveň jí dochází, že ta současná společnost je nějaká pokažená ........ tak hledá alternativu a našla si těch alternativních příležitostí hned několik. ........ no a nějakej trouba napsal knížku, článek, nebo udělal kurz, přednášku ....... o "permakultuře" a ona mu na to skočila. Protože je odtržená od reality (jako většina lidí) a nedokáže si to pořádně přebrat ............ řekl bych, že její chyba to tak úplně není. Škodlivá poblblost to asi bude, ale tím primárním škůdcem bude někdo jiný. Otázka je, jestli by měla zájem o skutečnou permakulturu, kdyby jí tu cestu někdo nabízel. Vlastně i to primární škůdcovství by bylo strašně problematické posuzovat ....... stačí se podívat na nějaké scénky B. Mollisona, nebo G. Lawtona ....... Pokud někdo není schopný rozlišovat marketing a jeho reklamní sdělení od reality, tak by mohl ze škůdcovství PK klidně nařknout i tyhle dva ....... ale to už je myšlenka až trochu moc do pranice :-)


Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Marek Parek »

Permakulturní zahrada se nemusí zalívat a nemusí se o ni starat ...)) jinak vypadá paní celkem inteligentně . já bych tady ty TV medialni prohřešky odpouštěl .. Permakulturni esa jako QNX, JBJ nebo mastnacek to nemá jak ohrozit


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Cyril »

Co je "permakulturní eso"  ?

Marek Parek říká:


Permakulturní zahrada se nemusí zalívat a nemusí se o ni starat ...)) jinak vypadá paní celkem inteligentně . já bych tady ty TV medialni prohřešky odpouštěl .. Permakulturni esa jako QNX, JBJ nebo mastnacek to nemá jak ohrozit





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

Marek Parek: O QNX, JBJ a mastnacka vůbec nejde ........ jde o prezentaci PK směrem k lidem co o ní nevědí vůbec nic.


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Cyril »

Nesmysl. Uhýbáš od toho, co jsi sám napsal. Nevím, co jsi psal jinde, ale kdyby to opatřování potravin s minimem nákladů a námahy bylo snadné, spousta bezdomovců to už dělá. Můžeš jim poradit. Je to zkrátka blbost. 

A přístřeší? Něco jiného je si na zálesáky hrát a jiná věc je civilizovaný, kulturní život v technické civilizaci. Po celý rok, v létě, v zimě. Nejsme kromaňonci ani neandrtálci.

QNX říká:


Cyril: Na naznačování už je pozdě. Já jsem totiž strašně ukecanej a o mnoha postupech jak toho dosáhnout jsem už psal veřejně na netu. Tedy, to platí pro ty potraviny. Je to sice všude možně a rozprostřené do mnoha let, tak se ti to bude asi blbě hledat, ale ty informace nejsou vůbec tajné. O přístřešcích jsem nepsal, ale to zase najdeš v každé lepší survivalistické knížce.





Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Marek Parek »

QNX tak paní asi nemuže permakulturu nijak prezentovat, možná tak výuku dětí v domácnosti .. Což ale může být součásti PK .. jinak pohodovej život jak to tak popisuje :) Ale chápu, že informace, kterou někde pochytila (a někdo ji tak zřejmě šíří) může PK uškodit ..


Cyril To je takový slovní obrat, sledujíc tady na PW diskuze již leta :) S respektem ke zmíněným ...


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Cyril »

Sice nevím, co říkala zmíněná paní, ale dovolím si otázku. A to, neškodí-li permakultuře spíše tento web. Způsobem, jak ji prezentuje. Dojem pro návštěvníka zvenku je totiž takový, že k provozování permakultury (rozumíme -  udržitelnosti), respektive k přibližování se k ní potřebuje člověk hektary, traktory, stáda, slaměný dům, muchovník, indické běžce, slepičí traktor, fotovoltaiku na střeše a tisic jiných "permakulturních propriet". Nežije náhodou ekologicky informovaný obyvatel 2+1 ve městě, pracující v blízké továrně a nakupující v supermarketu mnohdy udržitelněji, než majitel deseti, dvaceti, padesátihektarového "panství"? K čemu by vedlo, kdyby všichni utekli na venkov? Odpověď je, myslím, jasná.

Marek Parek říká:


QNX tak paní asi nemuže permakulturu nijak prezentovat, možná tak výuku dětí v domácnosti .. Což ale může být součásti PK .. jinak pohodovej život jak to tak popisuje :) Ale chápu, že informace, kterou někde pochytila (a někdo ji tak zřejmě šíří) může PK uškodit ..


Cyril To je takový slovní obrat, sledujíc tady na PW diskuze již leta :) S respektem ke zmíněným ...





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od jarda bon jovi »

ano, jsem pro.trvale udržitelný garsonky v panelácích, trvale udržitelný supermarkety s flotilou kamionů....



Rozhodně nemůže  nás pár nadšenců, praktikujících trvalou udržitelnost ohrozit obrovskou myš


lenku kavárenské permakultury, která se vaří kdesi v praze. My se můžeme pachtit a sbírat i měnit zkušenosti, ovšem městských poměrů dosáhneme snad jen v příštím životě, páč tenhle bude krátkej.



Odpovědět