Cesta permakultury

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Romana SM »

Jen poslední co dodám k téhle prapodivné diskuzi - to místo se dá poznat i na té staré fotce, kurz se stejně konal úplně jinde tak jsem tam nemusela být před 15 lety :-). Jestli je to PR článek nebo ne je celkem fuk, aspoň je to k permakulturnímu tématu, myslím, že se tu už objevily i jiné celkem nesouvisející reklamy od náhodných přihlášených.


Nechci vypadat jako qnxův obhájce, ale je fakt, že mimo různých kontroverzních diskuzí a dohadů, tu jako jeden z mála na začátku byl schopný reagovat a poradit a to ještě ani kurzy nedělal. To jen z mého pohledu téměř pamětníka tady. 


Na internetu je tak snadný se dohadovat, ale taky zbytečný. Fakt tomu nerozumím, že někdo má tu potřebu s takovou vervou obviňovat někoho koho nezná. Zas to tu pěkně chvíli rozvířilo ten klid a u téhle věty jsem se i celkem zasmála ... to by bylo za chvíli na povídku o zlém čaroději ("Si fakt čaroděj, ale ne ten příjemně zelený, ale hnusně černý ve své duši. Tak bojuj, hlavně se svým egem, když už technické znalosti k tomu nejsou k dispozici.")





zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

QNX říká:


zacatecnik: Tvoje prohra spočívá v tom, že jsi od začátku mimo. Prostě to je stejné místo. Rozpory na těch fotkách žádné nejsou, pouze tvoje chybné konstrukce a spekulace. Víš co, dej sem nějaké vhodné fotky demonstrující jak jsi své okolí proměnil ty. Třeba se něco přiučíme. Ano, ze stejného místa to vyfotin nešlo, protože by překážela zeleň. Ano, o pár metrů za tou zelení by to vyfotit šlo a hory pak vidět budou. Každý kdo u nás byl, tak ví, že ty hory tam stále jsou a že jsem je neodbagroval :-)





hory nejsou podstatné, ale ten terén mi neseděl, ale už si s tím nelam hlavu, když to nejde vyfotit abych měl osobně klid a je to pro tebe neskutečný technický problém a nepochopil jsi dosud, že by to bylo naopak velké + pro tvou pozitivní reklamu, protože bys mě tím setřel jak malého Jardu, tak to nechej tak. Jednoduší je pro tebe fakt nechat admina ať ti sdělí podrobné info, když je to tu standardem asi při ochraně něčího podnikání....to sem tu nečekal.  


Však určitě najdu jinde lidi co mají v hlavě čisto a netrpí paranoiou a jsou schopni doplnit něco co sami nakousnou jen na půl.


Chlapče můj nick je začátečník, tzn. že hledám inspiraci, pak zdroje informací zdarma, nemíním za tento druh informací když to zjednoduším,  o tom jak někde postavit nivelák a proč tam dělat něco ze zeminy platit, to se nezlob.


A jelikož často chodím do přírody už nějaký ten rok umím pozorovat i drobné změny v okolí, a tak mě ty nesrovnalosti prostě nešly  k sobě a už to tak zůstane. Mám ti snad ukázat těch pár koleček co jsem si doma převezl ? Nebo naopak tisíce kubíků zemin, které jsem kdysi přesunoval v práci, ale za účelem postavení stavby do krajiny na několika desítkách hektarech ?.


Ale proč bych to měl nyní dělat za tvou ochotu, poskytovat zdarma materiál, který jen tak neseženeš, např. do placených kurzů ? 


Já tam na tom místě nebyl, tak prosím tě přístě napiš, že článek je určen pro lidi co už tam byli a nebudou jim tedy divné ty zjevné rozdíly v morfologii celého terénu (tím samozřejmě nemyslím ten svejl), když ty je tam nevidíš. Pro mne pak bude jasné, že se tím nemusím zabývat protože nelze nic porovnávat z důvodu jiných míst pořízených fotek.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

Romana SM: Nehledej v tom smysl z pohledu zdravého rozumu, takový v tom vůbec není. Normálního uživatele by přece dvojice fotek takhle vytočit nemohla. To co tady předvádí zacatecník a to co před nějakou dobou předvedl Petr NJ se podivuhodně shoduje jak ve stylu, tak i v obsahu. No a pokud jde o stejnou osobu, tak je to jenom patologický projev nenávisti ......... kterou jsem si kdysi vykoledoval tím, že jsem zde zesměšnil "nehořlavé dřevo". Prostě musím počítat s tím, že ten člověk znovu udeří za rok, za 20 let, za 40 let ...... prostě se tím bude užírat až do konce života. Přitom je to taková blbost.


Já věřím ve zdravý rozum většiny zdejších uživatelů, však oni si to přeberou.


Uživatelský avatar
Madla z cihelny
Příspěvky: 22
Registrován: 10 zář 2012 14:51

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Madla z cihelny »

No tyvogo tady to teda frčí, kdo chvíli stál, stojí opodál:-D



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

Madla z cihelny: To je zdejší občasný folklór :-) Když to člověk bere s nadhledem, tak to je něco jako bleší cirkus a už se to nezdá tak hrozné :-)


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

drudriger říká:



zacatecniku a muzu se tebe zeptat na tvoje začátky s přesunem zeminy...





Promiň ale komunikovat i interně zde na webu =  asi permanentní Qnx špiclování skrze admina, asi nemá smysl toto jednání podporovat. Pokud by tomu tak nebylo, asi by se QNX  tou možností takto neoháněl na základě důvodů, které jinde běžně pro tyto počiny při řešení sporů admini vůbec neuznávají. Nebyl jsem sprostý, jen jsem neustále žádal o technické vysvětlení (což se rovná větě "tak to prostě je, když tam bydlím" a neochotě v místě bydliště udělat pár lepších fotek navíc) a pak to došlo do té podoby v jaké je to nyní. 


Navíc ani nechápu, že má někdo kdo má asi jinde svůj web či celý podniktalský projekt, dovoleno zde propagovat naplno a evidentně svůj bysnys, je to nějaké divné ty vazby, což je škoda protože ty témata diskusí zde vypadaly zajímavě, zatím nechápu souvislosti, ale aktuálně tomu nebudu věnovat energii, už jsem ji dost ztratil kvůli dvěma mizerným fotkám.


Jestli máš někde svůj web či někde jinde působíš, najdu si tě dle přezdívky a dám ti vědět.


Ale tady už nemá smysl publikovat nic a to díky ukázce jaké důvody mohou vést na tomto foru k možnosti špiclování bůh ví do jaké hloubky od Qnxe pomocí admina. To jsem netušil, že tu má nějaký Qnx až takové možnosti. 


Zatím dík




Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

zacatecnik: Máš pravdu, pro dvě mizerné fotky nemá smysl ztrácet čas. Nahraj sem dvě fotky vlastní a ukaž nám jak se to správně dělá.


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »


Romana SM říká:


Fakt tomu nerozumím, že někdo má tu potřebu s takovou vervou obviňovat někoho koho nezná. 




zde na tomto foru je technicky položený dotaz na nesrovnalosti geomorfologie na fotkách ihned  chápán jako obviňování ?


Jestli jo, pak je jasné, že si asi budeme těžko zde rozumět ve všem jiném než v takových banalitách. 




to místo se dá poznat i na té staré fotce




 zase jenom tvrzení jako u Qnx a ani náznak vysvětlení podle čeho to tedy ty i já poznám ? (hory, objekty a zeleň z toho prosím vynechej toho moc společného neuvidím) a popiš mi to přímo na terénu, kde to poznám i podle stejných sklonů, že jsme na stejné místě. Já se fakt nechytám.


Dík



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

Romana SM je součástí zákeřného spiknutí a kryje padělané fotky krajiny ........ teda Romčo! :-) Doufám, že to dokážeš vysvětlit a správně technicky podložit. Zaměř se na geomorfologii, jinak jsme v háji :-)


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

 a že chlapa musí zastupovat ženská není úsměvné ? :-)


hlody, hlody, hlody, ale ani jeden fakt


Odpovědět