Cesta permakultury

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

Maly nomad: Terén do fotky nikdy pořádně nedostaneš. Dokonce i když si u zákazníků dělám desítky fotek, někdy i video, tak doma z toho terén už nikdy pořádně nepoznám. Proto vždy pracuju i s výškopisem, měřím si sklony, vozím sightlevel, nivelák, někdy vyměřuju důležité vrstevnice rotačním laserem. Zakresluju si to do mapek ........ pak se s tím dá doma pracovat. Terén z fotek vždycky uteče. Jen začátečníci jsou přesvědčení, že z fotky poznají terén.


Vlastně je to další začátečnická chyba, podceňování terénu. Bez znalosti terénu nelze navrhnout vodní systémy a vodní systémy jsou základem PK designu (minimálně na větších pozemcích to platí).


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Máš pravdu, je to únavné. Bohužel v PM to řešit nejde. Zdejší trolové chtějí jenom pomlouvat a k tomu potřebují publikum. Závist a uražená ješitnost jsou sviňa. Co se obsahu týká, nikdy tady moc informací nebylo (nic co by se nedalo za 5 minut vygooglit), 2047 uživatelů ....... hmm, moc aktivní nejsou. Jenže jakmile se trolové začnou vozit i po vložených fotkách, odradí to i tu alespoň trochu aktivní část.
Naštěstí Petr NJ alias zacatecník jistě pracuje na tom svém bezplatném informačním systému pro sdílení informací. Dělá na tom už rok, tak to už určitě bude téměř hotové a informacemi naplněné :-)


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

QNX říká:


Maly nomad: Terén do fotky nikdy pořádně nedostaneš. Dokonce i když si u zákazníků dělám desítky fotek, někdy i video, tak doma z toho terén už nikdy pořádně nepoznám. Proto vždy pracuju i s výškopisem, měřím si sklony, vozím sightlevel, nivelák, někdy vyměřuju důležité vrstevnice rotačním laserem. Zakresluju si to do mapek ........ pak se s tím dá doma pracovat. Terén z fotek vždycky uteče. Jen začátečníci jsou přesvědčení, že z fotky poznají terén.


Vlastně je to další začátečnická chyba, podceňování terénu. Bez znalosti terénu nelze navrhnout vodní systémy a vodní systémy jsou základem PK designu (minimálně na větších pozemcích to platí).





No toby ještě bylo, aby někdo dělal změny v krajině, kde má vliv voda apod. kouknutím do fotky. Jo kdysi to lidi uměli i bez jakékoliv techniky, ale to bychom se museli jinak učit na školách.



Soudě dle tvých technik, přesnost práce +- 1-3m u tebe žádná míra ( v mapce) a zbytek se došmudlí na místě dle situace.



Synku když ti říkám, že o terénu a vodě něco vím, tak nekecám, a kolikrát mi fotky na stavbě hodně pomohly při mé práci a to při zpětném řešení sporů. Svah, nesvah, sklon, nesklon. Kdo umí, umí, kdo to neumí ani nafotit, ten okecává a důkazy si raději zavírá do sejfu, protože má strach. 



Abys měl kapku páru o mém začátečnictví, posíllám ti pár fotek mé dřívější práce. Tobě to možná nedojde co to obnáší za znalosti, přesnost apod., ale možná ostatním pochybovačům by mohlo konečně něco v hlavě sepnout. A paráda je pak situace, kdy příjde povodeň na nedodělanou stavbu. Tebe tam vidět, tak to asi stavíme ještě dnes.  


Takových fotek mám doma už tísíce, klučino.



Tak se už začni prosímtě trochu krotit :-)



Jo a na fotky jsou autorská práva, tak ne ať to uvidím někde na tvých kurzech či webu, někde jsem dokonce na netu našel, že docela slušně vykrádáš informace do svých kšeftů na netu jiným, tak nezlob a neoháněj se tu kopirajtem, trolíku








Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

Zacatecník: Jsi odborník a ryzí charakter. To už je asi každému jasné :-)


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »






Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

zacatecnik: Díky Petře. To jsi někde mrknul na krajinu svým odborným okem (kopec sem, kopec tam. Otočený svah, úlně jiné místo atd.... jak už tě tady známe, vždyť si díky svému trénovanému oku prohrál i vlastní kůži) a trochu jsi tu krajinu podle odhadu vylepšil bagrem? To by se fakt dalo ukazovat na kurzech jako ukázka ............ necitlivého zásahu do krajiny. Ale asi by to byla marná snaha. Takových případů kolem sebe máme všichni víc než dost :-( Tohle já opravdu neumím, mám jiný styl práce. Raději do takto zničené krajiny vracím život.


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

QNX říká:


Závist a uražená ješitnost jsou sviňa. 



Naštěstí Petr NJ alias zacatecník jistě pracuje na tom svém bezplatném informačním systému pro sdílení informací. 






Závist je viditelná hned, ješitnost po tom co člověk předvádí. 



A to co tady furt ty blbneš s tou kádrovací šmírovací  IP technikou  se nazývá těžká paranoia bez jediného důkazu jako s těma fotkama.


Ale ještě horší je Qnx cílená manipulace s lidmi jak s ovcemi, jejich veřejné zesměšňování, paranoidního lustrování bez špetky schopností si obhájit "ryzím" způsobem, to v čem může kdokoliv kdo má na to schopnosti vidět nesrovnalost.



zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

QNX říká:


zacatecnik: Díky. To jsi někde mrknul na krajinu svým odborným okem (kopec sem, kopec tam. Otočený svah, úlně jiné místo atd.... jak už tě tady známe. Vždyť si díky svému trénovanému oku prohrál i vlastní kůži) a trochu jsi tu krajinu podle odhadu vylepšil bagrem? To by se fakt dalo ukazovat na kurzech jako ukázka ............ necitlivého zásahu do krajiny. Ale asi by to byla marná snaha. Takových případů kolem sebe máme všichni víc než dost :-( Tohle já opravdu neumím, mám jiný styl práce.





Ale no tak trolíku :-), tady nešlo o to, jestli si to nepochopil, abych ti ukazoval jak takové mega stavby zlikvidují krajinu tzn porovnání před a po, ale o to ať se trochu krotíš v tom, že o práci v terénu prd vím



Umět dělat dle projektu samozřejmě nemusíš umět, není to o stylu, ale obživě. Asi by si těžko dělal ty svoje svejly, kdyby někdo v té hnusné továrně, pro kterou se ty necitlivé zásahy resp. stavby dělají, pro tebe ten traktor nevyrobil.


Docela zajimavé by pak byla ty tvoje práce bez jediné těžké techniky, to by byla pastva pro oči, stavba velikosti iglů splácaná během jednoho roku vlastníma rukama Qnxe, naprosto udržitelný, permakulturní výkon.  Fakt mistře ekologu, až to začneš budovat jen s koňma a dřeveným povozem, dovoleno je pouze kovové okutí kol a podkovy u koní, pak budeš moci mluvit s plným vědomím i o stylu práce.



Ale jak vidím, nechytáš se ani ve čtení mezi řádky, no žádné překvápko



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

zacatecnik: Vždyť už jsem tu fotku udělal, takže důkaz máš. Kam si můžu přijet pro tu tvoji kůži co jsi prohrál? Je mi jasný, že bagruješ i pro NASA, ale i mistr tesař se někdy utne. Prostě občas dokážeš číst terén z fotek tak dobře, že se ti popletou i různá/stejná místa :-)


Možná se na ty fotky můžeš ještě jednou podívat. Jak jsme krajinu změnily my ..... a porovnej to s tou tvojí měsíční krajinou. Pak si přečti alespoň jednu knihu o permakultuře, nebo o ekologii, přírodě ....... a třeba najdeš 5 rozdílů :-)


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

QNX říká:


zacatecnik: Vždyť už jsem tu fotku udělal, takže důkaz máš. Kam si můžu přijet pro tu tvoji kůži co jsi prohrál? Je mi jasný, že bagruješ i pro NASA, ale i mistr tesař se někdy utne. Prostě občas dokážeš číst terén z fotek tak dobře, že se ti popletou i různá/stejná místa :-)


Možná se na ty fotky můžeš ještě jednou podívat. Jak jsme krajinu změnily my ..... a porovnej to s tou tvojí měsíční krajinou. Pak si přečti alespoň jednu knihu o permakultuře, nebo o ekologii, přírodě ....... a třeba najdeš 5 rozdílů :-)






Fotku si předhodil svým poddaným, na místo, kde mě nenajdeš. Mě jsi ještě nic nepředložil synku, takže jsem neměl jak prohrát a hlavně, i kdyby to náhodou bylo to místo, tak jsem ani prohrát nemohl, umíš-li číst a pamatovat si trochu delší děj této story.





A jak vidím, tak ani nejsi schopen pochopit vysvětlení co ti člověk napíše o jeden odstavec dříve. Jinak bys mi nedoporučoval studium PK, pro zcela nesmyslné aplikace resp. užití PK. I to ti mohu vysvětlit v nouzi proč, kdybys náhodou tápal. Je vidět, že jsi zcela mimo a uzavřen jen ve svém malém světe PK. A jiné věci už prostě nedáváš. A asi si ještě nikdy nebyl na rozdělané stavbě co ?





Udělej si fotku do prostředku rozdělaného svejlu z 50 cm, ať nejde nic jiného mimo něj vidět na vzdálenost více jak 500m a uvidíš tam stejné bláto a měsíční krajinu jako u mě ty trolíku :-).




Odpovědět