Sociální design v permakultuře

Komunity, centra, ukázkové projekty
Odpovědět
Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Sociální design v permakultuře

Příspěvek od Josua »

Tak tak, už se těším ještě měsíc a bude dovršena cesta z města :D



Zdraví Josua 


Uživatelský avatar
ATropa
Příspěvky: 71
Registrován: 06 srp 2012 11:05

Re: Sociální design v permakultuře

Příspěvek od ATropa »

taková spirála konfliktů je fajn odrazový můstek pro správné fungování komunity. nechat iniciátory konfliktů se v ní motat, to musí nějaký výsledek přinést, možná se jim nakonec podaří z ní utvořit kruh, pak nekonečno atd... a hle, sociální design je na světě.



Docela dobrý sociální design je v básni Roberta Burnse - Polní myšce.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Sociální design v permakultuře

Příspěvek od QNX »

Atropa: Neber to vážně, je to jenom taková hra :-)


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Sociální design v permakultuře

Příspěvek od Eva Hauserová »

Zrovna jsem v knížce People & Permaculture dospěla k pasáži o řešení či raději prevenci konfliktů. Základ je naslouchání - je třeba pozorně naslouchat a vnímat, co říká druhá strana, bez přerušování, skákání do řeči, zvyšování hlasu, shazujících poznámek apod. Je třeba se nad zdrojem konfliktu zamýšlet a hledat, kudy vede hranice mezi potřebami obou stran, aby se mohlo dojít k nějaké dohodě. Pokud někdo není schopen ani toho naslouchání, nemá základní respekt k iným lidem a jede pouze podle klíče "vždycky musí být po mém a všechno ostatní je mi jedno", nedá se zřejmě dělat vůbec nic. 


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Sociální design v permakultuře

Příspěvek od Eva Hauserová »

Koho by zajímalo, co SKUTEČNĚ dělá orgnaizace Permakultura (CS), tak doporučuji raději než věnovat pozornost tomuto dohadování jít na web www.permakulturacs.cz, kde jsou vyvěšeny mimo jiné různé zápisy z našich akcí, naposledy z učitelského PK workshopu v půlce března na Valašsku, který jsme spoluorganizovali, můžete se také podívat na náš stánek na Dnech Země v Brně na Špilberku, další stánek budeme mít na NGO Marketu v Praze, můžete navštívit květnové setkání PPP, kde (jak je předběžně domluveno s Ekodomovem) budu mít prezentaci o světovém a našem PK hnutí, nebo si napište na redakce@permakulturacs.cz o měsíční e-mailový zpravodaj, kde jsou novinky z PK světa a spřízněných aktivit. Nebo můžete přijít na setkání 5P (přátelské pohodové pracovní permakulturní potkávání) v Praze v půlce dubna - v tom případě napište na stejný e-mail.


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Sociální design v permakultuře

Příspěvek od Bebe »

Článok na odkaze nie je, pretože PermakulturaCS.cz má dve adresy s podobným obsahom:


www.permakulturacs.cz


http://permakultura.ixdesign.cz


spomínaný článok je tu:


Dojmy-z-evropske-permakulturni-konvergence

drudo drudriger říká:




Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Sociální design v permakultuře

Příspěvek od Eva Hauserová »

To je zvláštní, Drudo se musel nějak dostat na ten Ixdesign, kde je skutečně nějaký polotovar z doby, kdy jsme web dělali, je to staré a neaktuální. Tam by se ale lidi vůbec neměli žádným proklikem dostat! Mám říct Ixdesignu, aby to nějak zlikvidovali nebo znepřístupnili?


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Sociální design v permakultuře

Příspěvek od drudriger »

ja neco bokem kdyz ste uz u tech stranek.....permakulturacs.cz


todle je to normalni...?



http://www.permakulturacs.cz/index.php?option=com_rokdownloads&view=file&Itemid=166&id=91:dritele-dpd


mne teda prijde ze to je nejak moc informaci, to ti lektory chteji aby je nekdo takhle mohl pouzivat, nevim jestli to neni poruseni zakona o ochrane osobnych udaju, ale takovydle dokumenty se na internet podle mne nedavaji...


ale mozna ste se na tom dohodli a vsychni souhlasili aby jejich emaily telefony a adresy byli na internetu....


Pisu to jen tak prohlizim si ty vase stranky a na todle sme narazil.....a nemyslim ze je to v pohode ale sou to vase stranky.....


az najdu dalsi technicky problem napisu, debata mne uz nezajima o prazacich neni a tak


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Sociální design v permakultuře

Příspěvek od QNX »

Drudo drudriger: Jestli je to v souladu se zákonem nevím, ale když jsem do toho seznamu před lety chtěl nahlédnout, tak byl tajný a nic jsem se nedozvěděl. Navíc je ten seznam úplně k ničemu. O tom jakou kvalitu má DPD, už jsem psal, tak to přeskočím a jenom doplním, že část z těch diplomovaných designérů nikdy žádný PK design neudělala, další už se roky permakultuře nevěnují a pak tam jsou i nežijící lidé na které se asi nemá cenu obracet. K těm aktivitám PK(CS): 1) učitelský PK workshop ..... asi záslužná a užitečná akce, jenom tam scházela většina aktivních PK lektorů a jejich místa byla zaplněna nelektory. 2) stánek na Dnech Země v Brně na Špilberku a na NGO Marketu v Praze ....... to je asi především propagace organizace a snaha o prodej nějakého zboží, že? 3) Pražské setkání  PPP  vzniklo na našem PK kurzu a organizuje ho Ekodomov, že? Tak nevím v čem je to akcí PK(CS)  .............. Děkuji za přehled aktivit PK(CS). Už jsem se bál, že mi něco důležitého uteklo, teď už můžu spát klidně :-)


Uživatelský avatar
Eva Hauserová
Příspěvky: 193
Registrován: 01 dub 2010 17:35

Re: Sociální design v permakultuře

Příspěvek od Eva Hauserová »

Drudo, dík za upozornění, budu to konzultovat s naší radou. Navíc tam je spousta údajů už neaktuálních.


Diskusi o Pražácích jsem ukončila, protože se stočila úplně jinam a hledat tam nějaké informace o Pk v Praze by bylo dost těžké. Časem by bylo dobré založit nové pražské fórum.


Odpovědět