Založit a vybudovat Eko-řemeslně-duchovní centrum

Komunity, centra, ukázkové projekty
Uživatelský avatar
Yanitka
Příspěvky: 57
Registrován: 21 črc 2010 19:36

Založit a vybudovat Eko-řemeslně-duchovní centrum

Příspěvek od Yanitka »

Tato vize mě drží nějakým 7mým rokem..Jelikož mi však život nadělil být rodičem samoživitelem a měla jsem různé jiné pozemské "úkoly", nemohla jsem se tomuto doposud plně věnovat...Posledním rokem však toužím toto zrealizovat a mapuji zdejší prostory, objíždím a navštěvuji různá místa, projekty a rozhlížím se po lidech, a nemovitostech...


Protože jako nemajetná ýena, maminka 6 letého indiána, výtvarnice, muzikantka a vizionářka v jedné osobě postrádám fin.kapitál do počátku..hledám lidi jež s tímto souzní....Ba co víc, kteří se cítí být Povolaní k samotné realizaci ..


Hledám Člověka... který by buď mohl Darovat...či levně pronajmout.. či poskytnout část svého staršího statku, fary či vesnického stavení pro vybudování spirituálního centra pro obnovu Duchovnosti v naší Zemi, kde by se lidé léčili a scházeli při workshopech a seminářích....


Hledám statek s dobrou energií a s pozemky pro výstavbu rodové osady. Projekt lze zrealizovat i u někoho kdo je na statku sám a potřebuje pomoci, případně oživit celkové fungování...dát tomu Nový Smysl v Novém Věku který přichází...


A já chci vědět...Je tu nějaký osamělý muž, žena, či i lidé již žijící pohromadě, s dobrým srdcem, kteří obhospodařují statek a jsou na vše kolem sami? Byl by někdo tady z vás ochotný zapojit se do projektu...? Vy kteří jste sami na samotách a statcích a stěžujete si na onu samotu, když otevřete dveře Novému Větru i myšlenkám, můžeme společně něco Vytvořit... Ve vzájemné toleranci a respektu Tvořit lze...navíc s radostí a láskou. Propojit matérii s Duchem.....


Nejde o to, aby všichni dělali všechno stejně a uměli vše...jde o vzájemné doplňování se, učení jeden od druhého, ve smyslu "ten umí to a ten zase tohle".....o respektování a Pochopení se v naší Jedinečnosti neboť v takové atmosféře lze Spolupracovat a Spoluvytvářet....


Můžete mne prosím kontaktovat tady či na můj email: yanife@seznam.cz



Prosím ty z vás, které toto neoslovuje, nepokládejte mi zbytečné dotazy a nepitvejte se v detailech, děkuji :)



Přílohy
2632658506_o.jpg
2632658506_o.jpg (47.46 KiB) Zobrazeno 2370 x
2632653504_o.jpg
2632653504_o.jpg (63 KiB) Zobrazeno 2370 x
2632653133_o.jpg
2632653133_o.jpg (41.27 KiB) Zobrazeno 2370 x

vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Re: Založit a vybudovat Eko-řemeslně-duchovní centrum

Příspěvek od vladimir broucek »

tohle je asi neco cemu bych rad pomohl, ale bohuzel se ted v zivote take dost placam. neco podobneho chtel delat kamarad v jiznich cechach ale pak, asi uz to budou 4 roky, odjel z rodinou kamsi do zahranici a od te doby nikdo netrusi kde mu je konec. mel zalozeno obcanske sdrozeni a neco prevedl na nej a neco si asi ponechal. jenze je v tom nejaky chaos. obcanske sdruzeni s jeho odchodem prakticky prestalo fungovat. jeho kamarad, ktereho urcil jako spravce to uplne nezvlada, na jednoho cloveka je toho moc a navic to snad asi chteji ukoncit, sdruzeni rozpustit a vse prodat. takze tam by to snad jeste pred per lety slo ale ted uz je asi fakt pozde. a podle meho nazoru by se dala zvolit lepsi lokalita. vyber lokality je velmi dulezity. ja ted zkousim nejake pokusy na ladem lezicich rodinnych pozemcich na kopci za potokem. asi dva hektary ale sourozenci mne povazuji za snilka a cernou ovci rodiny a i roznymi svymi zivotnimi kotrmelci jsem si neudelal pro neco takoveho zronva idealni pozici. navic je to tady v chranene krajinne oblasti. jeste vloni zde bylo k mani o tri vesnice dal asi 10 hektaru poli za 3,50 kč za metr ale mimo vesnici jako soucast vetsiho lanu. diky CHKO by se na tom asi zadna stevba ani slamena postavit nedala.  pokud se vam nekdo ozve nebo neco zajimaveho objevite tak dejte prosim vedet. pokud budu schopen nejak pomoci tak rad pomuzu.



vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Re: Založit a vybudovat Eko-řemeslně-duchovní centrum

Příspěvek od vladimir broucek »

ja zadne takove centrum nemam. zatim jsem sam jako vojak v poli. snazim se neco zkouset doma na ladem lezicich rodinnych pozemcich ale od zbytku rodiny je spise tlak a snaha to zalesnit. v jiznich cechach je to spatne. asi rok jsem tam bydlel ale kolega spravce na vse kasle. pestuje si tam sve kozy takze uz znicili veskere ovocne stromy. je tam dost nemovitosti kompletni statek do ctverce a k tomu jeste teletnik, prasecak. kravin a dalsi budova asi sklad lnu ci co to bylo. ale chybi pole pozemky. pozemku je k tomu odhadem jen asi ani ne pul hektaru kolem budov. proste ne moc dobra lokalita a navic to udajne chteji prodat. obcanske zdruzeni nefunguje a tak hledam neco jineho, partu lidi ke kterym bych se mohl pridat.tam to nema za tohoto stavu smysl. 


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Založit a vybudovat Eko-řemeslně-duchovní centrum

Příspěvek od drudriger »

dvp jako takove vzniklo jako komunitni projekt, uz to tahnu 6 let a o komunitnim zivote mam hodne skusonesti.


v prvnim rade mam fakt za ty leta pocit ze lidi chteji jit do komunity proto ze se chtej vzdat svoji zodovednosti za svuj zivot konani atd...... vetsina lidi ktera sem prisla a nebo este pred tim na zajezce byla totalne mimo jenom chteli hodt svoje bremeno na jine zada....aspon mne to tak prijde.promlelo se tady hodne lidi, hodne lidi sme oslovili, hodne lidem sme pomohli ale tedka ve finale skutek utekl posledniho clovicka komunitniho sem musel vyhodit nebot jenom vegetil mnel pocit ze uz neni co delat a uzival si spis slobody nez zodpovednosti....a sem tu sam se slepickama kachnama pejskem a velkou zahradou.barak je koncipovanej tak ze jsem jenom spravce a ne zivitel. chce li se nekdo pripojit ale pripojit a ne prizivit najem neni, ale o stravu se musi postarat.ohledne janty shanty(yanytka). chces spise postavit komuniyu kolem sebe nez se pripojit k stavajicimu projektu pro to tady neni misto.misto uz je okolnosti velkost zahrady, moznost prace atd vse uz je urceno ja sam s tim nic nezmenim.....jinak stale stejne jako na zacatku mam pocit ze do komunit chteji lide ktery nechteji nest zodpovednost za svoje zivoty, vijimku sem zatim nepotkal, ale presto pokracuji v hledani.....


Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Založit a vybudovat Eko-řemeslně-duchovní centrum

Příspěvek od Honza Kral »

Je to dobrý nápad Yanitko a rozumný způsob jak svést lidi dohromady. Sám peňauze navíc nemám a co se nějakých těsnějších komunit týče jsem pesimista, ale své řemeslo ( cínařinu ) bych na takovém místě ukazoval a sdílel moc rád. Dělával jsem ergoterapeuta, umím i něco málo odjinud a jsem přesvědčenm, že doba, kdy se pomalu vrátíme k opravování místo zahazování a k vyrábění některých věcí doma místo nakupování, pomalu klepe na dveře.

Takže pokud ještě není čas, tak dřív nebo později přijde a nějaký takový projekt někde u nás určitě vznikne.


vladimir broucek
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2012 22:43

Re: Založit a vybudovat Eko-řemeslně-duchovní centrum

Příspěvek od vladimir broucek »

dival jsem se na stranky dvp ale je to na druhem konci republiky. ja take potrebuji uskutecnovat to, co jsem zacal zde doma.ted proste nemohu uplně odejit jinam uz to mam vse rozdelane, ale rad bych se u vas az bude cas stavil. ted sazim, seju, okopavam a snazim se dat alespon cast pozemku za potokem do pouzitelneho stavu. zatim nemam napad jak oboji zkloubit casove i financne, ale jinak me dvp zaujalo. jak velky je k tomu pozemek? a vydrzite tam sam a jak dlouho? je to hodne z ruky tam k vam. byt to bliz tak by asi slo pro zacatek se obcas na par dni ci tyden stavit a s necim pomoci a seznamit se.


sokol
Příspěvky: 5
Registrován: 01 srp 2012 17:18

Re: Založit a vybudovat Eko-řemeslně-duchovní centrum

Příspěvek od sokol »

Zdravím DVP ... 



Mohu jen z vlastní praxe potvrdit že máš PRAVDU :)  Zdeněk Sokol 


Uživatelský avatar
Artemis Nova
Příspěvky: 26
Registrován: 10 zář 2013 20:18

Re: Založit a vybudovat Eko-řemeslně-duchovní centrum

Příspěvek od Artemis Nova »

Yanitko jsi skoro mojí kopii...přesně to samé chci já :-) ...mohli bychom se spolu spojit a jít si zatím společně...taky mám 8 letého indiána a přítele, který je PRO :-)


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Založit a vybudovat Eko-řemeslně-duchovní centrum

Příspěvek od drudriger »

No to muzete zalozit divci skupinu a vzniknou komunity dve jedna kde budou jen hlky a jedna kde budou jen kluci. Mne uz take po 8letech samoty s toho trochu hrabe takze se chystam trochu na nastevy po republice.z zadnou devcinou nic nesdilim takze se rad pomotam po jinich ceskych a moravskych koncinach. zdravim vytrvalce


Uživatelský avatar
Artemis Nova
Příspěvky: 26
Registrován: 10 zář 2013 20:18

Re: Založit a vybudovat Eko-řemeslně-duchovní centrum

Příspěvek od Artemis Nova »

Ahoj zakládáme komunitu pro kluky i holky :-) a taky jsme spustili na FC takovou komunitní seznamku...je to pod SVOBODNĚ SPOLU - komunity pro život... Děkujeme za podporu :-)


Odpovědět