Komunita?

Komunity, centra, ukázkové projekty
Uživatelský avatar
LucieX01
Příspěvky: 37
Registrován: 22 čer 2011 16:26

Komunita?

Příspěvek od LucieX01 »

Jen menší skromný dotaz. Je u nás vegetariánská komunita? Mimo Hare Kršna :-)

Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Komunita?

Příspěvek od drudriger »

urcite najdes ale musis hledat, vetsina techtle lidicek se moc o sobe nezminuje, chteji si zit svuj zivot a ne se moc propagovat na to nemaji cas. jinak taky co znamena presne slovo komunita? jako komunita vegetarianskych nadsencu je docela velka atd....moc obecne se ptas.

Uživatelský avatar
LucieX01
Příspěvky: 37
Registrován: 22 čer 2011 16:26

Re: Komunita?

Příspěvek od LucieX01 »

Ahoj, no nevím kde hledat na internetu jsem zatím nic neobjevila:-( to co hledám pod pojmem vegetariánská komunita,je společenství lidí,kteří žijí pospolu jako rodina,přičemž má každý své soukromý. Ale na všem se podílejí společně,to známená vytváření hodnot(práce),různé aktivity...atd...Co žijí více méně mimo "systém" nežijí v konzumu a vyznávají společné hodnoty...Je plno různých eko-farem,ALE pro mne osobně je důležité i vegetariánství či veganství...Po té by se mi líbilo,kdyby se dělali společné meditace,cvičila Jóga,dělali různé přednášky atd...vyráběla přírodní kosmetika,nebo například by tam mohli i děti chodit to Waldforské školky...atd...


Osobně nezvládám žít v tomto :-( systému a cítím potřebu žít v takovéto komunitě,vlastně by to asi byla taková vesnička...Myslím,že zde asi nic takového není co?

drudo drudriger říká:


urcite najdes ale musis hledat, vetsina techtle lidicek se moc o sobe nezminuje, chteji si zit svuj zivot a ne se moc propagovat na to nemaji cas. jinak taky co znamena presne slovo komunita? jako komunita vegetarianskych nadsencu je docela velka atd....moc obecne se ptas.


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Komunita?

Příspěvek od drudriger »

no tvoje naroky sou docela vysoke a jedine misto ktere se podoba tvim cilum je zajezova na slovensku asi.komuntni zivot je o zodpovednosti lidi museji bejt zodpovedny za to ze ziji slobodnejc a sdileji.kdyz nebudou zodpovedni tak jde do kytek, bud to jeden tahne a maka za vsechny a pak ostatni prudi a pak mu reknou ze je sef a nebo to proste zabalej, znam par komunit ktere zacali a skoncili behem roku,hlava plna idealu rok v praxy a konecna.na to aby to fungovalo je potreba parta lidi ktera se uz zna a musi jich bejt vice.


ja osobne sem zil v ruznych komunitach mam s tim skusenosti , ziju tedka v jednom malem komuntnim prostoru kde nas taky moc neni a uz sem unavenej o to starat se o novy lidi ktery prijdou a vice berou nez davaji. a ono popravde je rozdil kdyz to dela clovek s toho socialneho rozmeru ze nema kam jit (mu pripad) anebo ma penize a pak planuje jak utopi miliony ve svem snu komuinte.ve finale ale je osamocen a ceka na lidicky a ty neprichazeji.a  proc neprichazeji podporovatele , lidi co mi o veekendu pomuzou zrealizovat muj sen? nebot sme usnuli ve svich iluzich snech predstavach a sme malo revolucny-kreativny. baveni se o komunitach a o tom jak to chodi je na dlouho. poradim ti teda zajezova


http://zajezka.sk


pak jindrichovice pod smrkem tak si to omrkni uvidis sama


pak sou v nemecku par kilaku za hranicema


nase skromnost o par lidech http://dvp.s.cz ale sme komuntini prostor a ne komunita!


vice mne tedka nenapada.


Ono na netu nic nenajdes musi do terenu a nehledej komunitu kopu lidi to tak nenazyva ale s nadheldu je muzes za komunitu povazovat.particky nadsenich lidi co si kupujou statky za penizky svich zbohatlich rodicu atd...


hodne stetsi v hledani


Uživatelský avatar
Lukas Gardner
Příspěvky: 6
Registrován: 27 dub 2011 22:12

Re: Komunita?

Příspěvek od Lukas Gardner »

Přesně takovvou komunitu taky hledám, ale chce to asi emigrovat do zahraničí - tam je je větší šance takhle rozvinutou komunitu najít.



Lucie říká:

Ahoj, no nevím kde hledat na internetu jsem zatím nic neobjevila:-( to co hledám pod pojmem vegetariánská komunita,je společenství lidí,kteří žijí pospolu jako rodina,přičemž má každý své soukromý. Ale na všem se podílejí společně,to známená vytváření hodnot(práce),různé aktivity...atd...Co žijí více méně mimo "systém" nežijí v konzumu a vyznávají společné hodnoty...Je plno různých eko-farem,ALE pro mne osobně je důležité i vegetariánství či veganství...Po té by se mi líbilo,kdyby se dělali společné meditace,cvičila Jóga,dělali různé přednášky atd...vyráběla přírodní kosmetika,nebo například by tam mohli i děti chodit to Waldforské školky...atd...


Osobně nezvládám žít v tomto :-( systému a cítím potřebu žít v takovéto komunitě,vlastně by to asi byla taková vesnička...Myslím,že zde asi nic takového není co?




Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Komunita?

Příspěvek od drudriger »

prave tak, vetsina lidi odesla do zahranici,kde uz kjsou rozbehnuty docela pekne projekty, tady v CR je tesky jde o to zalozit neco noveho.hold zatim vsechny projekty skoncili.vlastne sou tady jenom ty pozorovatele, ty ktery pisi hledaji a kecaji o tom co vse by sme mohli delat realita je vsak uplne jina

Uživatelský avatar
Lukas Gardner
Příspěvky: 6
Registrován: 27 dub 2011 22:12

Re: Komunita?

Příspěvek od Lukas Gardner »

si myslim ze s tim ma dost co delat i ceska mentalita. neni tu mezi lidmi moc rozvinuta solidarita nebo schopnost ferove spoluprace. jak si psal, lidi vic berou nez davaji..pak  to nefunguje.



drudo drudriger říká:
prave tak, vetsina lidi odesla do zahranici,kde uz kjsou rozbehnuty docela pekne projekty, tady v CR je tesky jde o to zalozit neco noveho.hold zatim vsechny projekty skoncili.vlastne sou tady jenom ty pozorovatele, ty ktery pisi hledaji a kecaji o tom co vse by sme mohli delat realita je vsak uplne jina


Uživatelský avatar
LucieX01
Příspěvky: 37
Registrován: 22 čer 2011 16:26

Re: Komunita?

Příspěvek od LucieX01 »

Asi to tak bude :-( mamka mi říká :-) tak takovou komunitu založ, ono to ale není jen tak...Mám totiž svou určitou představu. Jak si jí představuje Lukáš?

Lukas Gardner říká:
si myslim ze s tim ma dost co delat i ceska mentalita. neni tu mezi lidmi moc rozvinuta solidarita nebo schopnost ferove spoluprace. jak si psal, lidi vic berou nez davaji..pak  to nefunguje.

drudo drudriger říká:
prave tak, vetsina lidi odesla do zahranici,kde uz kjsou rozbehnuty docela pekne projekty, tady v CR je tesky jde o to zalozit neco noveho.hold zatim vsechny projekty skoncili.vlastne sou tady jenom ty pozorovatele, ty ktery pisi hledaji a kecaji o tom co vse by sme mohli delat realita je vsak uplne jina




Uživatelský avatar
LucieX01
Příspěvky: 37
Registrován: 22 čer 2011 16:26

Re: Komunita?

Příspěvek od LucieX01 »

Před pár lety jsem komunikovala s jednou zakládající se komunitou na Sardinii, úžasná vize...opravdu, no prostě SEN...


Vegetariáni :-) více rodin, kde každý má své soukromí. Každý má tu svou činnost, někdo třeba šije oblečení, další připravuje léčívé čaje,pracuje se na poli, jezdí se prodávat na trh. V komunitě se dělají výměnné "obchody" , je tam školka pro děti, společné místnosti kde se dělají různé kurzy pro veřejnost, medituje se, cvičí jóga a jiné...


Místnost takový bazar, kde lidi dají věci které nepotřebují a někdo jiný si může vzít co se jemu hodí(no řekněte kolik takových zbytečností máme doma)..


Může tam být i penzion pro zvířata, milá a výdělečná činnost-to si třeba vezmu nastarost já :-)


Mít včelky a prodávat-užívat med, propolis,vyrábět svíčky,různá mýdla...


Otevřít vegan restauraci :-))) atd atd....


No taková vesnička...


To co popisuji je můj sen...myslíte, že někde na této planetě můžeme něco takového najít?

Lucie říká:


Asi to tak bude :-( mamka mi říká :-) tak takovou komunitu založ, ono to ale není jen tak...Mám totiž svou určitou představu. Jak si jí představuje Lukáš?

Lukas Gardner říká:
si myslim ze s tim ma dost co delat i ceska mentalita. neni tu mezi lidmi moc rozvinuta solidarita nebo schopnost ferove spoluprace. jak si psal, lidi vic berou nez davaji..pak  to nefunguje.

drudo drudriger říká:
prave tak, vetsina lidi odesla do zahranici,kde uz kjsou rozbehnuty docela pekne projekty, tady v CR je tesky jde o to zalozit neco noveho.hold zatim vsechny projekty skoncili.vlastne sou tady jenom ty pozorovatele, ty ktery pisi hledaji a kecaji o tom co vse by sme mohli delat realita je vsak uplne jina






Uživatelský avatar
Lukas Gardner
Příspěvky: 6
Registrován: 27 dub 2011 22:12

Re: Komunita?

Příspěvek od Lukas Gardner »

No budu se opakovat ale tohle je presne moje predstava : ) .. proste co nejvetsi sobestatecnost, a nezavislost na systemu..kazdy by se pokud mozno specializoval na neco jineho a fungoval by normalni barterovy obchod...navic v mych ruzovych prestavach je takova vesnice na nejakem fajnem ostrove - takze pokud to na te Sardinii (!)  zrealizovali tak ........





Lucie říká:


Před pár lety jsem komunikovala s jednou zakládající se komunitou na Sardinii, úžasná vize...opravdu, no prostě SEN...


Vegetariáni :-) více rodin, kde každý má své soukromí. Každý má tu svou činnost, někdo třeba šije oblečení, další připravuje léčívé čaje,pracuje se na poli, jezdí se prodávat na trh. V komunitě se dělají výměnné "obchody" , je tam školka pro děti, společné místnosti kde se dělají různé kurzy pro veřejnost, medituje se, cvičí jóga a jiné...


Místnost takový bazar, kde lidi dají věci které nepotřebují a někdo jiný si může vzít co se jemu hodí(no řekněte kolik takových zbytečností máme doma)..


Může tam být i penzion pro zvířata, milá a výdělečná činnost-to si třeba vezmu nastarost já :-)


Mít včelky a prodávat-užívat med, propolis,vyrábět svíčky,různá mýdla...


Otevřít vegan restauraci :-))) atd atd....


No taková vesnička...


To co popisuji je můj sen...myslíte, že někde na této planetě můžeme něco takového najít?




Odpovědět