Komunita?

Komunity, centra, ukázkové projekty
Uživatelský avatar
LucieX01
Příspěvky: 37
Registrován: 22 čer 2011 16:26

Re: Komunita?

Příspěvek od LucieX01 »

No přesně....když ne Sardinie,alespoň Toskánsko :-) Na Sardinii jsem ztratila kontakt...Ale to Toskánsko, to by byla nádhera..Máš absolutní pravdu, moře by nemělo chybět..Tak já budu hledat a dám vědět...

Lukas Gardner říká:

No budu se opakovat ale tohle je presne moje predstava : ) .. proste co nejvetsi sobestatecnost, a nezavislost na systemu..kazdy by se pokud mozno specializoval na neco jineho a fungoval by normalni barterovy obchod...navic v mych ruzovych prestavach je takova vesnice na nejakem fajnem ostrove - takze pokud to na te Sardinii (!)  zrealizovali tak ........




Lucie říká:


Před pár lety jsem komunikovala s jednou zakládající se komunitou na Sardinii, úžasná vize...opravdu, no prostě SEN...


Vegetariáni :-) více rodin, kde každý má své soukromí. Každý má tu svou činnost, někdo třeba šije oblečení, další připravuje léčívé čaje,pracuje se na poli, jezdí se prodávat na trh. V komunitě se dělají výměnné "obchody" , je tam školka pro děti, společné místnosti kde se dělají různé kurzy pro veřejnost, medituje se, cvičí jóga a jiné...


Místnost takový bazar, kde lidi dají věci které nepotřebují a někdo jiný si může vzít co se jemu hodí(no řekněte kolik takových zbytečností máme doma)..


Může tam být i penzion pro zvířata, milá a výdělečná činnost-to si třeba vezmu nastarost já :-)


Mít včelky a prodávat-užívat med, propolis,vyrábět svíčky,různá mýdla...


Otevřít vegan restauraci :-))) atd atd....


No taková vesnička...


To co popisuji je můj sen...myslíte, že někde na této planetě můžeme něco takového najít?






Uživatelský avatar
LucieX01
Příspěvky: 37
Registrován: 22 čer 2011 16:26

Re: Komunita?

Příspěvek od LucieX01 »


A jak si to představuješ ty Bohouši? Nebo je to co máš-kde žiješ přesně tvá představa?
drudo drudriger říká:
prave tak, vetsina lidi odesla do zahranici,kde uz kjsou rozbehnuty docela pekne projekty, tady v CR je tesky jde o to zalozit neco noveho.hold zatim vsechny projekty skoncili.vlastne sou tady jenom ty pozorovatele, ty ktery pisi hledaji a kecaji o tom co vse by sme mohli delat realita je vsak uplne jina


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Komunita?

Příspěvek od QNX »

Nejdřív si život v nějaké komunitě vyzkoušejte (nemusí splňovat všechny vaše požadavky) a docela rychle zjistíte, proč život v komunitě tak často krachuje, nebo se poučíte z chyb a vaše šance na úspěch se podstatně zvětší ............a možná by pro vás mohl být zajímavý i workshop na komunitní téma, který pořádá permalot.


http://permalot.org/zivot-ve-spolecenstvi


Uživatelský avatar
LucieX01
Příspěvky: 37
Registrován: 22 čer 2011 16:26

Re: Komunita?

Příspěvek od LucieX01 »

Ten workshop, by opravdu mohl být zajímavý. Obávám se,že to co hledám asi u nás v čechách nenajdu...


Dostala jsem se ke jménům eko-veg.kmunit v itálii, tak to budu hledat a zkoumat...Pokud by to pro někoho bylo zajímavé:-)

QNX říká:


Nejdřív si život v nějaké komunitě vyzkoušejte (nemusí splňovat všechny vaše požadavky) a docela rychle zjistíte, proč život v komunitě tak často krachuje, nebo se poučíte z chyb a vaše šance na úspěch se podstatně zvětší ............a možná by pro vás mohl být zajímavý i workshop na komunitní téma, který pořádá permalot.


http://permalot.org/zivot-ve-spolecenstvi




Uživatelský avatar
Yanitka
Příspěvky: 57
Registrován: 21 črc 2010 19:36

Re: Komunita?

Příspěvek od Yanitka »

Joo vizionáři se rozrůstají............a to je dobře.............:)Mám v hlavě projekt už pár let a je třeba abych jej dostala na papír..Ono to stejně k oněm komunitám vede...čím dál tím více.....

Uživatelský avatar
LucieX01
Příspěvky: 37
Registrován: 22 čer 2011 16:26

Re: Komunita?

Příspěvek od LucieX01 »

Je to nevyhnutelné :-) to je budoucnost...jsem vodnářka,vím co říkám :-)))

Yanitka říká:
Joo vizionáři se rozrůstají............a to je dobře.............:)Mám v hlavě projekt už pár let a je třeba abych jej dostala na papír..Ono to stejně k oněm komunitám vede...čím dál tím více.....


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Komunita?

Příspěvek od drudriger »

no nevim podle mne potrebujete bud hromadu penizku, nebo pevne nervy.zalozit komunitu v cechach neni zadna sranda,uz se to tady resilo

Uživatelský avatar
LucieX01
Příspěvky: 37
Registrován: 22 čer 2011 16:26

Re: Komunita?

Příspěvek od LucieX01 »


Máš pravdu, moc tomu také nevěřím, že by to šlo tady...hlavně ten "systém" je šílený...Možná někde na zapomenutém ostrově...by to šlo..to co bych chtěla já asi nepůjde..
drudo drudriger říká:
no nevim podle mne potrebujete bud hromadu penizku, nebo pevne nervy.zalozit komunitu v cechach neni zadna sranda,uz se to tady resilo


Uživatelský avatar
Stanislav Miler
Příspěvky: 2
Registrován: 05 led 2011 15:35

Re: Komunita?

Příspěvek od Stanislav Miler »

Jiz delsi dobu take uvazuji jak nejlepe zit v rovnovaze s prirodou. Zajimaji me prakticke zkusenosti jak si obstaravat vlastni potravu, postavit si ekologicky dum a ziskavat energii z obnovitelnych zdroju. Predstava, ze se odstehuji nekam na samotu a tam si budu sam neco pestovat me ale moc nelaka. Jako jednotlivec clovek moc sance na preziti asi nema. Zit v komunite lidi, kteri maji podobne nazory a byt nezavisly na systemu zni lakave, ale myslim ze je to ideal ke kteremu musime dozrat a nebo nas k nemu donuti okolnosti. V minulosti byla kazda mala vesnice komunitou lidi, kteri si vzajemne pomahali. Dnes ve vetsine ceskych vesnic to uz tak moc nefunguje. Bud tam ziji jen stari lide a nebo si tam postavili sva sidla lide z mesta a jen malo kdo zije sobestacne. Jeden takovy model sobestacne komunity, kde zije 2500 lidi jsem zazil na jihu Indie v Auroville - www.auroville.org . Bohuzel vestsina lidi, kteri zde ziji jsou cizinci a ne Indove, pro ktere je to moc drahe. Stavebni pozemky v CR jsou velmi drahe a na zelene louce se stavet nesmi. Jednou z moznosti jak umoznit, aby lide, kteri chteji zit vice udrzitelne je spolecny projekt Eko vesnice - komunity. O neco takoveho se snazi Petr Skorepa  - Ekovesnice. Rad budu na podobnych aktivitach spolupracovat.


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Komunita?

Příspěvek od Romana SM »

Tady je nabídka na pozemky, třeba i pro komunitu. Osobně nevím, co si o tom myslet, vzhledem k uvedeným kontaktům, že nejde poznat čí je to vlastně nabídka ... Ale jestli v tom není něco nekalého, tak to vypadá pěkně http://www.sady.unas.cz/


Odpovědět