Hledáme dobrovolníky/ členy komunity...

Komunity, centra, ukázkové projekty
Uživatelský avatar
Ekozámeček Stroupeček
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2014 12:03

Hledáme dobrovolníky/ členy komunity...

Příspěvek od Ekozámeček Stroupeček »

Hledáme motivované dobrovolníky, kteří by měli zájem přispět k rozvoji našeho ekologicko-duchovně smýšlejícího hospodářství, případně se k nám časem i nezávazně přidat... Zatím tu jsme trvale 2 + sem tam pár dočasných dobrovolníků...

Další podrobnosti:

Pro dobrovolníky na našem webu: http://stroupec.webnode.cz/zajimavosti/casto-kladene-dotazy/

WWOOF-profil: http://www.wwoof.cz/host-list/WWOOF-CZ-80/

Naše největší galerie: https://www.facebook.com/pages/Ekoz%C3%A1me%C4%8Dek-Stroupe%C4%8Dek-farma-%C5%BDatec/423243444398062?sk=photos_stream&ref=page_internal

Video pro zajímavost: https://www.youtube.com/watch?v=NYLbExaeSsk&list=UUhFIob48wzcje_cIV7yWzhQ


Uživatelský avatar
Artemis Nova
Příspěvky: 26
Registrován: 10 zář 2013 20:18

Re: Hledáme dobrovolníky/ členy komunity...

Příspěvek od Artemis Nova »

:-) pěkné, ráda se přijedu podívat a přidat pomocnou ruku k dílu


Uživatelský avatar
Ekozámeček Stroupeček
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2014 12:03

Re: Hledáme dobrovolníky/ členy komunity...

Příspěvek od Ekozámeček Stroupeček »

Ahoj,


A kdy bys chtěla přijet, :)? Na jak dlouho?


Jinač upozorňuji, že tu zrovna jednoho dobrovolníka máme a s ním tu je ještě zvědavé štěně, takže bys neměla místnost jen sama pro sebe.


míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Hledáme dobrovolníky/ členy komunity...

Příspěvek od míra »

Jak se mohu stát členem komunity? Co to znamená, být členem komunity?


Uživatelský avatar
Ekozámeček Stroupeček
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2014 12:03

Re: Hledáme dobrovolníky/ členy komunity...

Příspěvek od Ekozámeček Stroupeček »

Být členem komunity znamená, že tě komunita akceptuje jako svou přirozenou součást, důvěřuje ti, sdílíte některé zdroje dle individuální dohody...

Členem se můžeš stát prostě přirozeně tak, že se spolu budem vídat, kooperovat, uvidíme jak si v čem sednem a cca po půl až roce to bude oboum jasne, aniž bychom to museli přímo říkat...

míra říká:


Jak se mohu stát členem komunity? Co to znamená, být členem komunity?





míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Hledáme dobrovolníky/ členy komunity...

Příspěvek od míra »

Jak mě komunita zabezpečí? Vídám se se spoustou lidí, kooperuji se spoustou lidí, a sednu si občas s někým..nejen na pivo. Jak se v komunitě můžu rozvinout, jak jsem ohodnocen, jaké mám sociální jistoty? Co mně nabídne více, než zaměstnavatel, dá mně možnost vlastnit, být podílník, mít platný hlas?


Uživatelský avatar
Ekozámeček Stroupeček
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2014 12:03

Re: Hledáme dobrovolníky/ členy komunity...

Příspěvek od Ekozámeček Stroupeček »

Tvé otázky říkají, že s eko/alternativními komunitami nemáš moc zkušenost, takže ti doporučuji nějaké navštívit, než se jednou do něčeho pustíš, ;).

"Jak mě komunita zabezpečí?" - Je to různé, ale kdybys přišel k nám získat počáteční zkušenosti, máme tu místnost pro dobrovolníky, hl. ze začátku je to WWOOF-styl, poskytujem jim potravu, internet aj. zdroje za to, že sdílí náš životní styl, čímž se učí praxi a aktivně pomáhají rozvinout naše hospodářství... Pak je to zas víc na individuální dohodě...

"Jak se v komunitě můžu rozvinout" - Tím, že se učíš od ostatních, zkoušíš si praxi...

"jak jsem ohodnocen" - Přeci tak, že si na tebe každý udělá svůj názor dle toho, jak se budeš projevovat.

"jaké mám sociální jistoty" - Kompletní zázemí undergroundového stylu, jehož ne/jistota se váže na to, jak prospíváš komunitě čili jaký jsi člověk... Kdyby sis tady postavil jurtu (atd.), jak jsi navrhoval, měl bys na ní užívací právo...

"Co mně nabídne více, než zaměstnavatel" - Příležitost naučit se klást lepší otázky, :D.

"možnost vlastnit" - Co si postavíš za domečky, na to budeš mít užívací právo. Kdybys odešel z komunity, zaniklo by a dle toho zda jsi do toho vložil nějaké peníze bychom to mohli vrátit, nějak lidsky se dohodnout. Ale kdybys tu byl cca rok a bylo znát, že jsi spolehlivý a odhodlaný, mohli bychom se dohodnout, že bys tu něco vlastnil...

"platný hlas" - Jasně, že kdybys byl člen komunity, tak by ses s námi podílel na rozhodování (formou přirozené diskuse).


míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Hledáme dobrovolníky/ členy komunity...

Příspěvek od míra »

Nechci se ani pouštět do komunity jako takové, protože nevěřím, že by to mohlo fungovat lépe, než klasické zaměstnání. Potravu, internet, zkušenosti, a další vyjmenované mne poskytuje zatím velmi dobře zaměstnavatel. Názor si dělají na mne lidi již od narození. Jurtu si můžu postavit na svém vlastním pozemku, bez jakéhokoli omezení. Lepší otázky - subjektivní hledí. Snad to působí, že proti těmto alternativním věcem brojím, ale není tomu tak, spíše hledám ty rozdíly, které o proti mému současnému stavu může komunita nabídnout. Zatím mě to nepřesvědčilo:)


Uživatelský avatar
Ekozámeček Stroupeček
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2014 12:03

Re: Hledáme dobrovolníky/ členy komunity...

Příspěvek od Ekozámeček Stroupeček »

Oprava k "možnost vlastnit" - Co si postavíš za domečky, na to budeš mít užívací právo. Kdybys odešel z komunity, zaniklo by. Pokud se tu po čase rozhodneš investovat nějaké peníze, nejprve bychom se měli individuálně dohodnout pro případ, že bys odešel z komunity (nemůžeš očekávat, že bychom ti automaticky bez dohody vrátili třeba milión). Ale kdybys tu byl cca rok a bylo znát, že jsi spolehlivý a odhodlaný, mohli bychom se dohodnout, že bys tu něco vlastnil...

Ale žádné "vlastnictví" není záruka, že bys o to nikdy nemohl přijít. Na této planetě jsme hosté a žádný papír nás neopravňuje k tomu, abychom cokoliv považovali za své. Příroda není naše, ani kdybychom na to měli tisíc orazítkovaných papírů.


Uživatelský avatar
Ekozámeček Stroupeček
Příspěvky: 92
Registrován: 11 pro 2014 12:03

Re: Hledáme dobrovolníky/ členy komunity...

Příspěvek od Ekozámeček Stroupeček »

RE míra:
A jak fungují mezilidské vztahy v tom "klasickém zaměstnání"? Myslíš, že jsou lepší, než mohou být v přirozené komunitě? A jaký je smysl činnosti, kterou tam děláš? Jak je to v souladu s přírodou? ...

"Jurtu si můžu postavit na svém vlastním pozemku, bez jakéhokoli omezení" - A proč to tedy neuděláš?

RE Andrey:
O ničem nevíme. Nanejvýš je tu před námi pole, které sem jezdi udržovat někdo ze vzdálenosti asi přes 10km. Netuším, zda by to chtěl prodat, ale je to víc než 1ha, určitě by to nebylo levné...


Odpovědět