Odchod z města a soběstačný životní styl

Komunity, centra, ukázkové projekty
Uživatelský avatar
Artemis Nova
Příspěvky: 26
Registrován: 10 zář 2013 20:18

Odchod z města a soběstačný životní styl

Příspěvek od Artemis Nova »

Ahoj, jsem zdravotní sestra, skoro 33let. S partnerem hledáme přátele pro život, co nejblíže k přírodě. Nemáme mnoho zkušeností, za to velkou chuť a odhodlání. Snažíme se již přes rok,  nechceme bydlet v izolaci, či  zaběhnuté komunitě. Odmítáme jakékoli drogy a nechceme se vydat duchovní cestou (přestože oba věříme v energie a věci mezi nebem a zemí). Chceme poctivě pracovat, cítit slunce, trávu, stromy, vodu, oheň, starat se o zvířata. Postupně přecházíme na vegetariánství a zdokonalujeme své přirozené schopnosti. Nejsme příznivci konzumního života. Z prodeje bytu, budeme mít nějaké penízky do začátku, nechceme být sami. Hledáme přátele pro společný život nejlépe z Berouna a okolí (na vzdálenosti nezáleží, ale rádi bychom se často navštěvovali a plánovali společný život)...Těším se na vaše reakce a jakékoli rady, reakce či kontakty... 


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Odchod z města a soběstačný životní styl

Příspěvek od Cyril »

Jak se pozná soběstačný životní styl? Soběstačný ... v čem?


Jak se pozná konzumní způsob života? Co se konzumovat smí a co ne, aby se dalo říci, že nějaký způsob života je konzumní a jiný už ne?



Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Odchod z města a soběstačný životní styl

Příspěvek od mastnacek »

Nebud zlej :)

Cyril říká:


Jak se pozná soběstačný životní styl? Soběstačný ... v čem?


Jak se pozná konzumní způsob života? Co se konzumovat smí a co ne, aby se dalo říci, že nějaký způsob života je konzumní a jiný už ne?






jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Odchod z města a soběstačný životní styl

Příspěvek od jarda bon jovi »

No právě,....... já si myslím, že se nejedná o to CO se konzumuje, ale s KÝM. To si myslím, že bude zásadní.


Možná bych na to tema měl meditovat a vyplodit nějaký tématický kompilát........






Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Odchod z města a soběstačný životní styl

Příspěvek od mastnacek »

s kym? Tos me pobavil. Jako ze dobra spolecnost udela i shnilej brambor pozivatelnej?

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Odchod z města a soběstačný životní styl

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, myslím, že jo. Teda ne schnilej brambor, ale mezi dobrými přáteli to prostě funguje naprosto odlišně, než jakkoli jinak.


Takže, co je pro pár dobrých přátel normální a schůdné a přijatelné, je pro cizí lidi bez osoní důvěry zcela nemyslitelné. A raději opravdu budu jíst s přáteli shnilej brambor, než s  lidmi, kterým nemůžu věřit smažené koroptve......


Jak si tak pomalu  stárnu je pro mne důvěra čím dál důležitější.


Takže vlastně jo, dobrá společnost mi opravdu pomůže k lepším erteplím, to je bez debat. Hlavně k dobrému pocitu, že se mi ze mmne samotného nechce grcat.....


http://cs.wikipedia.org/wiki/Konzumerismus




mastnacek říká:


s kym? Tos me pobavil. Jako ze dobra spolecnost udela i shnilej brambor pozivatelnej?



Tomáš Dlouhý
Příspěvky: 1
Registrován: 02 srp 2014 21:25

Re: Odchod z města a soběstačný životní styl

Příspěvek od Tomáš Dlouhý »

     zdravíme,,, 


z křivoklátských lesů,,, také bychom rádi našli nějaké spřízněné duše v tomto kraji,,, Tak nějak nám tu ty naše hvozdy přirostly k srdci, ale můžeme jít kamkoliv.  Pěstujem soběstačnost, dobrovolnou skromnost, veganství, řemesla. 


        Tom a Isa




      





Marek Rais říká:


Ahoj,


máme to hodně podobně. Jsme z Rakovnicka. Najde se někdo v blízkém okolí nebo i z větší vzdálenosti, kdo by rád podobně smýšlející sousedy? Rádi bychom našli kousek prostoru pro nekonzumní život blízko přírody...


M+J





Uživatelský avatar
Artemis Nova
Příspěvky: 26
Registrován: 10 zář 2013 20:18

Re: Odchod z města a soběstačný životní styl

Příspěvek od Artemis Nova »

Ahoj Tome, Iso, Marku  rádi vás poznáme ... do  křivoklátských lesů to máme kousek, Rakovník za rohem...přijedeme rádi ...napište mi prosím e-mail na lin81@centrum.cz  ať se můžeme domluvit ať se blíž :-)


 


míra
Příspěvky: 207
Registrován: 12 čer 2013 07:24

Re: Odchod z města a soběstačný životní styl

Příspěvek od míra »

Ahoj, hledáte přátele na společný život? Co to znamená, jak to má fungovat? Že si koupíme společné stavení, nebo se čas od času navštívíme a poklábosíme? Díky


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Odchod z města a soběstačný životní styl

Příspěvek od Hlad »

soběstačnost       je socialní jistota        ,kdysi dávno ji nahradily bezcenné papírové peníze


tudíž i dotace,praktiky ryzího kapitalismu k ní nevedou,jen v agonii prodlužují naši závislost na penězích a sociální slabost


jak už jsem dávno řekl: individualismus je smrtící  (něco pro QNX,jardu a podobny)        ,v sociální společnosti je to bradavice,je to neudržitelný ,individualismus živý  peníze, nemá jinýho zdroje a to vlastně jde ,o závislost na penězích


oni ty prašivý papírový peníze přišly vhod po zrušení roboty a stříbrňáků,dobrovolně jsme sami sobě otrokem,peníze jsou naše smlouva s ďáblem


tmelem socialní společnosti jsou nejchudší,nevychytralí,jednodušší,věřící,nejobyčejnější,skromní apod. a přesto pracovití lidé,které kapitalismus táhne za sebou jako hovno


soběstačnost je tedy sociální jistota nezávislosti


co se týká soc.jistoty jsou na tom i cigáni líp než my bílý


Odpovědět