Jak resite vytapeni domacnosti?

Domácí vychytávky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od drudriger »

za tu dobu co tu nejses, se zvedla cistota, je dodelana chodba, nejsou tu psi v baraku.je tu cistejc. kamna se cisteji vzdy dva krat do roka. vymena kamen nebude jednoducha uz sou s tim spijene vytapeni vedlejsi mistnosti a koupelny o penezich nemluvne.ono koupelna je problem sam o sobe...abych tam chodil topit do zvlast kamen se mi teda nechce.momentalni styl mi vyhovuje.je ale mozni ze po dodelany dvojky(velka budova na novem pozemku)pujdou kamna tam a sem pujdou jine(po nemcovi)krbovky se sklem.ale to se musi darit, a zatim se dari!!!

tomáš hanák říká:


...ty kamna o kterých se baví mastnacek a drudo (SALANY) dle mě nejsou uplně dobrýdo obytný místnosti ... "rok jsem sněma žil" a přepáleney prach/smrad znich cítit byl hodně ,člověk se o ně musí hodně starat, otírat z nich prach ,občas pročistit roury a nemyslím kouřovod atd....


 


ono astma a další dýchací problémy se nemusí ukázat hned ,což každý asi ví a je pravda že na člověka utočí spousta škodlivejch věcí ,ale proč si jich osvojovat víc a víc že...





Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od Cyril »

Zdá se, že dřevo je u p.t. permakulturistů palivem číslo 1. K otázce v záhlaví přidávám podotázku. Jaká spotřeba dřeva na otop, vztaženo na průměrný rodinný dům se čtyřmi lidmi (nebo, lépe by bylo na osobu), je trvale udržitelná? Vzhledem k omezené produkci lesů. Co nahradí plyn, uhlí, až tyto budou mimo finanční možnosti většiny obyvatel?  Stojí za to se takto zamýšlet? 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Je to můj veliký vzor..... bohužel, není mi přáno.


Cyrile, energie nejsou drahé, Jen vyděláváme málo na to, aby nám to bylo ukradené.


Když jsem mouňal po světě, tak jsem se zděsil, jak  málo a mizerně se topí ve francii, itálii i anglii. 17 stupnů, tepláky, svetr a bačkory i v rodinách, kde měli v garáži ferari.


Vše je relativní. když zdražovali naftu z 2,50 na 8,50 jsem tvrdil, že stojíme na konci civilizace. voalá, platím 36 kaček za litr a rozdejchám to.

QNX říká:


JBJ: jo, přesně tou cestou jde ten pán z článku na kterej jsem dával odkaz. Dokonce to dotáhl ještě dál a nepotřebuje už ani ty kamna, stůl, slámu a slepice :-)






Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od Cyril »

Vzpomínám si na scénu z jednoho filmu:
"Tobě je horko miláčku?"
"Strašně."
"Ale vždyť je tu šestnáct stupňů, jako vždycky."
... říkají Oldřich Nový a Nataša Gollová v Kristiánovi. Ano, je to jen film, ale možná na tom něco reálného bude.


Takže slušelo by se doplnit podotázku podotázkou: 


a na kolik stupňů vytápíte? 


jarda bon jovi: Vyděláváme tolik, kolik vyděláváme. Jednoduchá úvaha říká, že není možné dát za energii víc než 100% příjmu. Pak je nutno snížit spotřebu energie nebo přejít na levnější druh (jaký). A nebo banksteři něco vymyslí.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Tak jasně, nakonec se to rozsypat musí, je to přeci jen systém letadla, tedy trvale neudržitelnej. Tím líp, aspoň se můžeme těšit na nové věci. Dříví je zadarmo v lesích, jen si ho dovézt. vše, co leží na zemi a není předmětem těžby je lidu.Ani dnes o tom nikdo nebude diskutovat..... nemáš li peníze, pak máš čas. Ten lze vyměnit za ty haluze a kdeco v lese. Za den uděláš vlečku jako prd.U nás začal lid chudý v lese těžit uhlí.No, takový hnědý uhlí, velice nekvalitní, co  dáš do kotle, taky vybereš, ale frčí to jako po drátech. Lidi si vždycky najdou cestu.  

Cyril říká:


Vzpomínám si na scénu z jednoho filmu:
"Tobě je horko miláčku?"
"Strašně."
"Ale vždyť je tu šestnáct stupňů, jako vždycky."
... říkají Oldřich Nový a Nataša Gollová v Kristiánovi. Ano, je to jen film, ale možná na tom něco reálného bude.


Takže slušelo by se doplnit podotázku podotázkou: 


a na kolik stupňů vytápíte? 


jarda bon jovi: Vyděláváme tolik, kolik vyděláváme. Jednoduchá úvaha říká, že není možné dát za energii víc než 100% příjmu. Pak je nutno snížit spotřebu energie nebo přejít na levnější druh (jaký). A nebo banksteři něco vymyslí.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od QNX »

Pokud budete chtít současnou spotřebu enregie zajistit spalováním dřeva (a další biomasy), tak počítejte, že musíme sehnat ještě nějakou další (a větší než je ta naše) planetu na pěstování paliva.  My jsme sice u nás doma soběstační v produkci dřeva na topení i na stavební účely, ale k jeho produkci používáme plochy, tak velké, že by pro každého nebylo dost. Musí se několikrát snížit spotřeba, nebo počet konzumentů. Ne nadarmo má PK 3. etický princip "Omezení populace a spotřeby" ......... a nic na tom nezmění, že se ten princip část permakulturníků pokouší vyškrtnout a nahradit ho nějakým "korektnějším". Je to smutné, ale i permakulturníci si v případě energetické spotřeby rádi hrají na pštrosa.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od jarda bon jovi »

To samozřejmě ano,Dokonce ani zemědělská půda by nezbyla pro každého.  On ten pk3 etický princip bude mít neco do sebe..Ono do sebe pomaličku začíná logicky zapadat..

QNX říká:


Pokud budete chtít současnou spotřebu enregie zajistit spalováním dřeva (a další biomasy), tak počítejte, že musíme sehnat ještě nějakou další (a větší než je ta naše) planetu na pěstování paliva.  My jsme sice u nás doma soběstační v produkci dřeva na topení i na stavební účely, ale k jeho produkci používáme plochy, tak velké, že by pro každého nebylo dost. Musí se několikrát snížit spotřeba, nebo počet konzumentů. Ne nadarmo má PK 3. etický princip "Omezení populace a spotřeby" ......... a nic na tom nezmění, že se ten princip část permakulturníků pokouší vyškrtnout a nahradit ho nějakým "korektnějším". Je to smutné, ale i permakulturníci si v případě energetické spotřeby rádi hrají na pštrosa.





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od mastnacek »

Konkretni cisla. Obyvak 22, loznice 19, chodby 17-20, kuchyn, koupelna je bez termohlavice tam to jede co se tam vejde. Vic nez 22 je zhovadilost, ani vlete pri nejvetsich vedrech neni v baraku vic jak 23, tak pro by melo byt v zime.

Cyril říká:


Vzpomínám si na scénu z jednoho filmu:
"Tobě je horko miláčku?"
"Strašně."
"Ale vždyť je tu šestnáct stupňů, jako vždycky."
... říkají Oldřich Nový a Nataša Gollová v Kristiánovi. Ano, je to jen film, ale možná na tom něco reálného bude.


Takže slušelo by se doplnit podotázku podotázkou: 


a na kolik stupňů vytápíte? 


jarda bon jovi: Vyděláváme tolik, kolik vyděláváme. Jednoduchá úvaha říká, že není možné dát za energii víc než 100% příjmu. Pak je nutno snížit spotřebu energie nebo přejít na levnější druh (jaký). A nebo banksteři něco vymyslí.





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od drudriger »

jeden velkej obejvak, s tim co ze smerem od kamen je chladnejs a chladnejs. v rohu je teplomer idelani je kdyz je tam 25 ve vedlejsi mistnosti ktera se otapi stejne tim proudeni vzduchu cez dvere je tak 18.



Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od Josua »

NO nevím s omezením populace to je nadlouhé lokte. Už jsem to tu řešili... uvědomělí jedinci nebudou mít děti a tak jejich uvědomění defakto zanikne, protože Mainstreem bude masírován a bude mít masovou podporu :D. Omezení populace by šlo uvažovat pokud budeme jako včelí úl (nějaká smečka) sjednoceni a spolupracující.


Pokud nespolupracujeme (a to i když si to někteří myslí neděláme ani z 5% zbytek je kšeft nebo dokonce otroctví), tak není možné dojít nějakými úpravami k efektivnímu výsledku jelikož většina bude dělat to co většina. Je to smysluplné, pravidlo a klaním se před ním, boužel není zatím pro tuto dobu, nevadí však časem k tomu lidé dospějí. Nyní je dle mě třeba vychovat moudré zdravé lidi s možností rozvíjet své myšlení svobodným způsobem. Lidé kteří mají dnes 30 z Mainstreemu nevypadnou jen tak a starší ještě hůře. 


A asi poslední věcí ať nejsem dlouhej je, že mravenci na mraveništi si také neřeknou je nás v lese moc mravenišť nebudeme se už dál množit (a pokud to tak udělají na jejich mraveništi po tom co vymřou vznikne mraveniště jiných mravenců a o půdovních se budou vykládat pohádky na dobrou noc. Vždy by to mělo být porozumění, které je doprovázeno globálním uvědoměním (pro pravidlo omezení populace). Věřím, že budu také ten kdo tak za pár století udělá. 



Bavím se s kamarády, známými a většina nevidí ani zlomek toho co já (mají jinej pohled na svět - to respektuji ale) a ani je to většinou nezajímá a nebo o tom vedou vášnivé debaty. Pokud pak dojde na krájení chleba a že by oni měli něco měnit u sebe, je blbost a jich se to netýká. Vždyť to tak dělají všichni a dělá se to tak už staletí..... 



Je samozřejmě na každém jak to vidí ale já bych rád měl aspoň 5 koblížků (jak já říkám dětem) a dal jim prostor k svobodnému myšlení a podporoval je v rozvoji. Děti jsou sluníčka :D Mám už druhé a jsem čím dál štastnější :D




No a k tomu vytápění: Bohužel jsme ostuda UT v paneláku kde i přes zateplění táhne pod okny, i přes nová plastová okna) teplota v obytných místnostech 24 :( a v ložnici tak 18-19 na začátku noci pak se to mění).


Máme 1 měsíční holčičku a 2 letého kloučka co pořád sedí na zemi a lítá polonahatej :D


Ale věci se změní za  chvíli se stěhuje tam to bude jiné :D



Zdraví Josua



Odpovědět