Jak resite vytapeni domacnosti?

Domácí vychytávky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od mastnacek »

Co jsem cet a pokoukal, tak finsky pece, tahovky atd maji i nekolik reviznich otvoru na cisteni a kontroly. U raketaku jsem to nevidel. Tam spis vidim problem v dlouhe ceste spalin ( lavice ) a v tom ze je to vodorovne. Chtelo by to ale zkusit nebo aspon procist dostupny navody a postupy. Tah dela sud, ale i za sudem to musi komin vytahnout ven.

medwed říká:


Blbej dotaz to neni bohuzel u vetsiny tipu je to nedomysleno nebo mozna to ma takovej tah ze to veskerej popel vytahne proto od zacatku pisu ze se ty kamna musi brat jako navod ale nemusi se podle nich kazdej ridit ja osobne topeniste budu delat tak abych bez problemu se do nej dostal a taky tam budu delat takovou vymezovaci cihlu ktera nepusti bordel dal aby se to nahodou neucpalo....Na nekterych tech kamnech to cisteni je ale minimalne....Tady to treba maji udelany s dvirkama tak ze se daji cistit ale nevim jak je to dal v tech kamnech....http://www.youtube.com/watch?v=A4NoC0U8geM





permoník
Příspěvky: 41
Registrován: 09 led 2013 11:08

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od permoník »

http://sobestacnost.cz/akce/RaketovaKamna/RocketMassHeater.htm

FSP říká:


omlouvám se za blbý dotaz - ale jak a kudy se z těch raketových kamen dostává popel ?





Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od medwed »

Nj každý kamna kotel je proste jinej a obzlast tyhle kamna si dela kazdej clovek podle sebe proto je v podstate kazdej kus original....No ty lavice taky planuju udelat velmi se mi libi napad udelat lavici kolem cele mistnosti a pak si na ni lebedit a vubec bych se nebal ze si ohen nenajde cestu to bude ten nejmensi problem....Kdyz bude dobrej komin pojede to jak leninovy sane....


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od FSP »

díky a cituji



"Popel se tedy vybírá skrz přikládací otvor. "



umíte si to přestavit v reálu?---zvláště třeba pokud bude nějaký bordel někde hlouběji ?



furt se mi na to čištění honí v hlavě krumpáč a nevím proč :-)

permoník říká:


http://sobestacnost.cz/akce/RaketovaKamna/RocketMassHeater.htm

FSP říká:


omlouvám se za blbý dotaz - ale jak a kudy se z těch raketových kamen dostává popel ?








Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od mastnacek »

Ze dreva by nemuselo byt moc popela, pokud to bude dobre spalovat. Treba kdyz jsem delal pokus s penvym ohnistem ve viadrusu, tak jsem ho nevybiral tusim 14dni a bylo ho pul belicka. Presny cisla bych musel dohledat na enerhoportale :)



furt se mi na to čištění honí v hlavě krumpáč a nevím proč :-)


Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od medwed »

Proto mam vymyslenou tu cihlu za topenistem ktera zamezi aby jak popel nebo uhliky cestovali dal nez za cihlu a hlavne budou i dvirka v urovni topeniste abych se tam hrave dostal zadny velky strachy abych nemusel pouzit ten krumpac....


permoník
Příspěvky: 41
Registrován: 09 led 2013 11:08

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od permoník »

taky cituji:


Možnosti pro vylepšení - odstranění nevýhod



Doplnění spalovacího prostoru o rošt, popelník a popelníková dvířka podstatně usnadní vymetání popela.


asi jde jde jen o základní princip, který lze podle potřeby vyladit...




FSP říká:


díky a cituji



"Popel se tedy vybírá skrz přikládací otvor. "



umíte si to přestavit v reálu?---zvláště třeba pokud bude nějaký bordel někde hlouběji ?



furt se mi na to čištění honí v hlavě krumpáč a nevím proč :-)

permoník říká:


http://sobestacnost.cz/akce/RaketovaKamna/RocketMassHeater.htm

FSP říká:


omlouvám se za blbý dotaz - ale jak a kudy se z těch raketových kamen dostává popel ?











Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od FSP »

... tak to jo,protože vše co jsem viděl na youtubech atp mělo jen to krmítko a nic na popel...


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od mastnacek »

Tady jsou upravene raketaky vhodnejsi do ciste domacnosti :)


http://donkey32.proboards.com/index.cgi?board=experiment&action=display&thread=40


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od Cyril »

Proč se ptám? Protože řeším podobný úlohu jako Ty ( totiž vytápění a ohřev TUV ) pro projektovaný dům. Kombinace těžkých akumulačních kamen a teplovodním výměníkem mi přijde na jedné straně lákavá ale současně k tomu nemám moc důvěru. 
Vysvětlím. Dům mám navržený tak, že těžká akumulační kamna budou moci vytápět současně až šest místností (tři v přízemí, tři v patře, použit hypokaustní systém). Zároveň v domě zbývají další místnosti, které jsou fyzicky oddáleny, takže musí být vytápěny jinak. Takže se to podobá trochu Tvému domu, i když poměr tepla potřebného k vytápení místností obsluhovaných kamny přímo a tepla potřebného pro ostatní místnosti bude u mě trochu jiný. Dosud jsem neuvažoval o tom, že bych svá kamna opatřil vodním výměníkem. Počítal jsem spíše s rozvodem tepla v domě - do místností, které nejsou vytápěny hypokaustem - pomocí cirkulace vzduchu (s rekuperací a tedy s rozvody vzduchotechniky) samozřejmě počítám.
 Jádro toho, co mě zajímá je toto. Řešil jsi (nebo spíše Tvůj kamnář, určitě to není práce pro laiky), jak nastavit systém tak, aby výkon do vzduchu a do vody byl v potřebném poměru pro požadované teploty v místnostech? Jinak řečeno, aby se nestalo, že bečku už budeš mít třeba maximálně nahřátou, ale pro místnosti s kamny to bude ještě málo? Nebo opačně, tj. studená bečka a nemožnost dále topit v kamnech pro přílišné horko? V tom spočívá moje nedůvěra k takové kombinaci. Můj odhad je, že to bude složité spočítat a udělat tak, aby kamna topila do obou částí (sálavé i vodní) podle potřeby. Ale nevím, možná to jde. Kromě toho, pokud by se kamna provozovala bez výměníku, topení by fungovalo nezávisle na elektřině (oběhové čerpadlo). A cena takových kamen? Cenu mého hypokaustu odhadl kamnář orientačně na 200 000,-.

Josua říká:


No z výměníku chci ohřívat akumulační nádrž, kterou pak budu teplou vodu rozvádět po okrajových částech domu.


Také bych rád aby mi to ohřívalo i teplou vodu na běžné použití. 



Proč se ptáš? 


Jo tak Raketová Kamna, ty chci jen bez výměníku - to bylo k akumulačním. Tam bude výměník a ještě akumulační nádrž.



Zdraví Josua

Cyril říká:


Josua: Dotaz. Na co Ti bude sloužit ta teplá voda, kterou chceš získávat z výměníku topení? 








Odpovědět