Jak resite vytapeni domacnosti?

Domácí vychytávky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od mastnacek »

http://stastnedomy.cz/172-kachlova-kamna-v-srdci-moderny.html

drudo drudriger říká:


ja to nejak hledam na netu a ne a ne najit zadnej link na tu skodlivost co tu pises....


dvakrat za rok kamna poradne vytru, mozna i castejc.


previdelne vetram ale nedelam to kvuli tem kamnum ale kvuli cerstvemu vduchu. nikda sem si niceho nevsiml ze bych mnel nejake zdravotne potize ci tak neco, predpokladam spojene s dychanim....


jako zijeme v dobe kdy skodlive ja velicos, od pocitacu cez kamna ci telefony.


jo a srandicky sou srandicky ze jo, takze ja bych chtel take mit kotel velikej na ktery bych vydelaval tak pri mem platu asi 10 let, nebo bych si ho vzal na splatky, a pak radiatory a pak nejak to cele zaizolovat,novou strechy by to chtelo take uz,pulka strechy je z tasek na kterych je vyrazno 1907 wien


no po pravde si v klidu ctu knizku, ale rikal sem si ze v momentalne situaci, kdy ziju s kamnama ktere mne zabijeji strecha spadne co by dub, by mnel radsi uz plist nejake lano, ponevac zadne nemam a ani peniz na nej nezustal. apak si  to hodim, a bude klid.


anebo klid uz je dneska..?


hodte nejakej link ....





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od drudriger »

ohledne tech akmen sem na 100% spokojenej, teplo, ponevac se jedna o z casti kamenej barak nevyhladne jen tak,  spotreba dreva mi prijde bit take docela mala.o tom v jakych podminkach sem zil predtim ani nemluvne tedka to mam peknej nadstandart,ohledne cirkulace prepalenho vzduchu tak sem prave i u kamnaru delal. ten rozvod vede jenom do koupelny a tam se nespi, vlastne by se dalo rici ze do koupelny jede vsechcne ten propaleny vzduch. 


k teplote tech kamen, sou nadiemznovany, takze jen ve vijimecnych pripadech coz je par krat za rok se otviraji naplno a to pak teplota plaste je hodne vysoka. pri normalni zime a normalnim pouziti je teplota plaste kolem 200 pocitam teplomer ne to nemam ale da se na ne pomalu i sahnout.


zadne jine kamna si kupovat nebudu, ono podle mne jak psal jarda vise, tak kdyz pujdeme stale tim pokrokem hlidat barvy vsechno tak se stejne zisti ze i tamto skodi, takze budeme v neustalem presu a stale budem neco kupovat a vydelavat na to dokola. nemam na jine kamna a i kdybych mnel sou jine potrebnejsi veci ktere si musim koupit....


nikomu ale neberu to ze ma lepsi a kvalitnejsi kamna a ze ma na ne i peniz...


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od mastnacek »

Takhle jsem to vubec nemyslel, jen hned jak jsem je videl, tak jsem si vzpomnel, protoze jsem to kdysi intenzivne resil. A pravek kvuli tomu vzduchu jsem to nechal byt. Ale pokud hodne resis penize, tak treba uz takovy obycejny petry nebo clubky nebo skolni kamna atd jsou salavky a minimalne za tretinu ceny tehlech. A jde v nich palit jak uhli tak drevo, brikety atd atd. Kdyz to vezmes tak ze topna sezona je minimalne nejakchy 200? dni...


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od drudriger »

no topim vyhradne drevem.


ctu si veci co jste mi tu napastovali a budu se tim urcite zaobirat,


chvili mi to ale potrva. vzdy sem si myslel ze tydle kamna sou v klidu.teoreticky o jednech kamnech vim , ale prijdu o vytapeni koupelny , ta je v byvalem chleve a elektrikou tam topit fakt nebudu ale alternativa se da najit vzdy. se trochu do toho zastudiruji.....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od QNX »

Nevím co tady pořád řešíte.Vytápění je přece už dávno vyřešený problém a nepotřebujete ani žádná kamna, radiátory a tepelné izolace: http://zpravy.idnes.cz/muz-z-popela-cy5-/domaci.aspx?c=A130205_170944_hradec-zpravy_tuu


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od Josua »

:D :D :D



Jardo, cítím to podobně, taky stavím barák a moje osobní potřeby jsou jinde, Uplně mi mluvíš z duše. Dá se žít tak jednoduše, a teď zrovna nevím kd emi hlava stojí, děti,rodina(to je ještě fajn ale pak práce(money money) a věci kolem stavění... 



Také jsem zjistil že sám na stavbě je to na prdlačku, potřebuješ vždy aspoň 4 ruce ty dvě jsou fajn ale jak jde o zvedání přesouvání, tak natažená noha ve vzduchu, aby něco podržela jen spíše akrobatický výkon, hlavně když stojíš někde ve výšce :D.



Zdraví Josua



PS: už brzo se budu stěhovat do podnájmu blíže stavbě tak se to trochu uvolní :D
jarda bon jovi říká:



Mě se ty kamna strašně líbí. Strašně mne štve, že žiju civilizovaně..,... Chci jednu místnost, ušlapanou hlínu na podlaze,krb či tohohle vincka a finíto. Místo toho..... Přepálenej vzduch je všade, kde to hoří. JJen já mám kotelnu jako osel 20 metrů od baráku. JJe to sice fajn, ale kamna jsou kamna. Halt budu muset přistavět. Udupaná hlína, v rohu chlévek s kozou a fertig.Furt se trápím s jakýmasi izolacema a serepetičkama,dlažbama a nátěrama a vomítkama a zedníkama a instalatérama a ve finále mi stačí zemljanka.Já na sobě začínám pozorovat, že mě to sere.Bude to tím nepřepáleným vzduchem.Já CHCI  inhalovat ten přepálenej....
drudo drudriger říká:


no nepozoruji na sobe teda nic, jako co bych mnel pozorovat. decko take v klidu.


ono i sezeni u pocitace a ty urcite mas pocitas skodi zdravi,oci usi stalej sice nizkej hluk z nej , nepozorujes neco...?


jako omrknu to, ale pochybuji ze ty kamna vymenim za neco jineho








Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od drudriger »

qnx nemusis hnedka na mne vsechno napraskat, tedka kazdy vi jak se jmenuji kde bydlim a  co delam za akce

QNX říká:


Nevím co tady pořád řešíte.Vytápění je přece už dávno vyřešený problém a nepotřebujete ani žádná kamna, radiátory a tepelné izolace: http://zpravy.idnes.cz/muz-z-popela-cy5-/domaci.aspx?c=A130205_1709...





Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od tomáš hanák »

...ty kamna o kterých se baví mastnacek a drudo (SALANY) dle mě nejsou uplně dobrýdo obytný místnosti ... "rok jsem sněma žil" a přepáleney prach/smrad znich cítit byl hodně ,člověk se o ně musí hodně starat, otírat z nich prach ,občas pročistit roury a nemyslím kouřovod atd....


 


ono astma a další dýchací problémy se nemusí ukázat hned ,což každý asi ví a je pravda že na člověka utočí spousta škodlivejch věcí ,ale proč si jich osvojovat víc a víc že...


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Josuo, máš můj velikej obdiv, že začínáš,  jak začínáš. já  bych na to neměl. nemyslím peníze, ale tu vůli. Že se s těma blbštajnama na úřadě dokážeš domluvit a vůbec.....


Jsme lidi a zároveň zajatci svých představ.Fakt nám stačí ta ušlapaná hlína a nějaká žulová pec, co přes noc bude sálat tak, aby nezmrzla voda v kastrolech.....A nepřimrzly nám koule k pryčně.....jak říkal klasik.


Pak se začnou nabalovat představy našich ženských, které začnou hlásat, že pouze desinfikované může být čisté a jsme v prdeli jak baťa s dřevákama. Ženská to má za 5 minut vymyšlený a chlopa to stojí rok dřiny a půl mega ze strožoku....Nu apo letech dřiny a budování zjistíte, že z toho kvartýru 11 +3  chcete jen tu jednu místnost s tím plechovým vinckem, nebo ze žulových kvádrů poskládanou pecí.  pod stolem nastlanou sllámu, kterou občas necháte překatrovat slepicema a finíto. A nějaké ty soláry a geotermály si možou nacpat do špic.....Jenže my jsme oslíci a za tou mrkvičkou na špagátě  se budem plahočit do konce svejch dní.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od QNX »

JBJ: jo, přesně tou cestou jde ten pán z článku na kterej jsem dával odkaz. Dokonce to dotáhl ještě dál a nepotřebuje už ani ty kamna, stůl, slámu a slepice :-)



Odpovědět