Jak resite vytapeni domacnosti?

Domácí vychytávky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od medwed »

No jak pises opravdovy cisla ti da jen odbornik dulezity jsou podle me hlavne jaky ztraty ma dum tepelny a pak pocasi jaky jsou maximalni teploty a s tim se musi pocitat treba kamna ti vytopi dum do -10 a pak uz je problem a to chce vzit v uvahu ja sem koukal na tohle ale zas jen jako na zajimavy napad udelal bych to jinak-http://www.youtube.com/watch?v=zsuRJ2weNcQ



A dalsi vec je co me napada i kdyz postavis desatery kamna kazdy muzes udelat jinak a lip a od toho se muze odvijet i vykon jako jejich izolace lepsi stavba propracovanejsi vedeni tepla atd atd....



Pri stavbe novych kamen ti ani sam kamnar nerekne na 100% jak budou topit myslim vykon v kw jen orientacne ale pokud je to opravdu odbornik nebude daleko od pravdy....


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od Josua »

Ahoj Cyrile,


tak kamnář to u mě zatím bude počítat, a upozornil mě na tuto nepřesnost, já mám ale ještě plán že v bečce chci mít ještě el. patronu jako náhradní zdroj. Nevím zda to muže fungovat dohromady a nebo ne ale pokud by nastala situace studená bečka dalo by se to ještě dohřívat (studená asi nebude) Je to riziko, to chápu ale já rekuperaci nechci a dům mám bungalov a tak nutnost to ohřívat jinak je veliká.


Nevím přesně jdeme do toho že to bude nejisté ale to myslím je u všeho a tak se prostě uvidí. 


Cena mých kamen je defakto stejná jako tvých společně s plotnou a sporákem. Možná bude nižší protože jsem se dohodl s kamnářem který teprve začíná, ale je velice šikovný a protože ho znám i jinak tak věřím že pro to udělá maximum a bude to dobrá spolupráce.



Abych více objasnil mám tak 150 m2 plochy k vytápění a kamna mají defakto vytápět jen jednu místnost. do týdne mám mít přesné výpočty a informace od topenáře a projektanta tak pak zkusím podat více informací.



Zdraví Josua

Cyril říká:


Proč se ptám? Protože řeším podobný úlohu jako Ty ( totiž vytápění a ohřev TUV ) pro projektovaný dům. Kombinace těžkých akumulačních kamen a teplovodním výměníkem mi přijde na jedné straně lákavá ale současně k tomu nemám moc důvěru. 
Vysvětlím. Dům mám navržený tak, že těžká akumulační kamna budou moci vytápět současně až šest místností (tři v přízemí, tři v patře, použit hypokaustní systém). Zároveň v domě zbývají další místnosti, které jsou fyzicky oddáleny, takže musí být vytápěny jinak. Takže se to podobá trochu Tvému domu, i když poměr tepla potřebného k vytápení místností obsluhovaných kamny přímo a tepla potřebného pro ostatní místnosti bude u mě trochu jiný. Dosud jsem neuvažoval o tom, že bych svá kamna opatřil vodním výměníkem. Počítal jsem spíše s rozvodem tepla v domě - do místností, které nejsou vytápěny hypokaustem - pomocí cirkulace vzduchu (s rekuperací a tedy s rozvody vzduchotechniky) samozřejmě počítám.
 Jádro toho, co mě zajímá je toto. Řešil jsi (nebo spíše Tvůj kamnář, určitě to není práce pro laiky), jak nastavit systém tak, aby výkon do vzduchu a do vody byl v potřebném poměru pro požadované teploty v místnostech? Jinak řečeno, aby se nestalo, že bečku už budeš mít třeba maximálně nahřátou, ale pro místnosti s kamny to bude ještě málo? Nebo opačně, tj. studená bečka a nemožnost dále topit v kamnech pro přílišné horko? V tom spočívá moje nedůvěra k takové kombinaci. Můj odhad je, že to bude složité spočítat a udělat tak, aby kamna topila do obou částí (sálavé i vodní) podle potřeby. Ale nevím, možná to jde. Kromě toho, pokud by se kamna provozovala bez výměníku, topení by fungovalo nezávisle na elektřině (oběhové čerpadlo). A cena takových kamen? Cenu mého hypokaustu odhadl kamnář orientačně na 200 000,-.





Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od Josua »

Přesně to mi říkal, kamna co prodávají sériově ten výrobce vytvoří dá do ústavu tam mu to celé změří po 100 měřeních v různých situacích a pak si tam dá štítek. Moje kamna budou unikát na místě realizovanej a improvizovanej i když to spočteš nevím jak moc se přiblížíš k vypočtených rozměrům a protože je tam spoustu prvků tak pak mohou vzniknout značné rozdíl mezi výpočtem a realizací.



Zdraví Josua

medwed říká:


No jak pises opravdovy cisla ti da jen odbornik dulezity jsou podle me hlavne jaky ztraty ma dum tepelny a pak pocasi jaky jsou maximalni teploty a s tim se musi pocitat treba kamna ti vytopi dum do -10 a pak uz je problem a to chce vzit v uvahu ja sem koukal na tohle ale zas jen jako na zajimavy napad udelal bych to jinak-http://www.youtube.com/watch?v=zsuRJ2weNcQ



A dalsi vec je co me napada i kdyz postavis desatery kamna kazdy muzes udelat jinak a lip a od toho se muze odvijet i vykon jako jejich izolace lepsi stavba propracovanejsi vedeni tepla atd atd....



Pri stavbe novych kamen ti ani sam kamnar nerekne na 100% jak budou topit myslim vykon v kw jen orientacne ale pokud je to opravdu odbornik nebude daleko od pravdy....





roroz
Příspěvky: 7
Registrován: 23 úno 2012 18:17

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od roroz »



 


Všechny třísložkové stavebnice komínů jsou jen o vložce, izolaci a nosné konstrukci. Vložky jsem koupil z druhé ruky, stejně tak žáruvzdornou izolaci sibral převyšující parametry originální komponenty. No a obezdívka (pilíř) z kvalitních bouračkových cihel. Vložky jsem spojoval jakýmsi profi tmelem do 1200° od Henkela co měl i velice dobrou pevnost. Jak Psal JardaBJ dobrý pocit, cca 4000Kč na jeden komín (dva) a kvalita podle mne zcela srovnatelná s předraženými systémy...


 


R.


 


 


permoník
Příspěvky: 41
Registrován: 09 led 2013 11:08

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od permoník »

pěkné, pěkné, rekonstrukce staré chalupy?


když si teď uvědomuju, že budu mít nejspíš dva průduchy, tak to bude komín jako kráva...

roroz říká:


 


Všechny třísložkové stavebnice komínů jsou jen o vložce, izolaci a nosné konstrukci. Vložky jsem koupil z druhé ruky, stejně tak žáruvzdornou izolaci sibral převyšující parametry originální komponenty. No a obezdívka (pilíř) z kvalitních bouračkových cihel. Vložky jsem spojoval jakýmsi profi tmelem do 1200° od Henkela co měl i velice dobrou pevnost. Jak Psal JardaBJ dobrý pocit, cca 4000Kč na jeden komín (dva) a kvalita podle mne zcela srovnatelná s předraženými systémy...


 


R.


 


 



snake 1111
Příspěvky: 45
Registrován: 11 čer 2012 11:26

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od snake 1111 »

ahoj vsem,prikladam foto novych raketovych kamen.Tyto kamna maji horizontalni topnou komoru s daleko vetsim prostorem nezli klasicka"J"komora ,a jsou vybavena "zvonem"na zachyceni  plynu misto lavice./ve zvonu dochazi k stratifikaci plynu/ Kamna jsou stavena jako 15cm system ale oproti 15cm "J" systemu maji deleko vetsi okamzity vykon/v jeden moment vsechno drevo hori najednou ,coz se u "J" nestane/.


Take jsem tu zjistil ze je spousta lidi kteri si nedovedou predstavit jak cistit klasicka "J" raketova kamna.budu se snazit udelat male video,a prilozim ho sem.


love,peace,happiness         snake 11 11


Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od medwed »

Tak ty vypadaji opravdu raketove nemas nahodou nakres nebo foto vnitřností jak tam mas udelany vedeni splodin at se muzeme inspirovat....


Nejde ani tak o predstavu ale o prakticnost predstavit si dokazu cokoli i to ze by prezident ceske republiky byl japonec ale jak by to vypadalo to uz je vec druha stejne tak cisteni tech raketaku proc rovnou neudelat sachtu na cisteni a mit klid....


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od Josua »

Snake 1111 pěkná práce :D jak dlouho je již provozuješ? a co tím všechno vytápíš?



Zdraví Josua


snake 1111
Příspěvky: 45
Registrován: 11 čer 2012 11:26

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od snake 1111 »

tak trochu  vic k tem raketovym kamnum. Medwed spaliny jdou vnitrnim kominem do sudu kde je ale nad vrcholem vnitrniho komina velky prazdny prostor v kterem dojde k tepelnemu rozvrstveni plynu/nejteplejsi se drzi na vrchu /a pouze ty nejchladnejsi plyny padaji dolu a odchazeji pres malou cistici  komoru do komina/viz foto/.Ten maly obelnikovy otvor nad prikladacimy dvirky je sekundarni privod vzduchu .Kamna hori kolem 1000 C takze z komina vetsinou para.


Josua  dik za oceneni prace.Kamna jsem zprovoznil asi pred mesicem a zatim jsem nedelal zadna mereni mimo mereni teplot na povrchu sudu,takze urcite nemuzu rict jaky maji vykon .Kamna jsou postavena v mistnosti kde bude office,pracovna ale hlavne otvor a schody do potkrovi takze s nima pocitam hlavne na vytapeni podkrovi.Jestly bude nekdo mit zajem tak jsem muzu casem dat vice udaju.


 Jinak oproti klasickym raketovym kamnum s vertikalnim prikladanim,tenhle system dokaze vyprodukovat obrovske mnozstvi tepla v kratkou dobu a ve spojeni s tema dvema sudy/velka kovova vyzarovaci plocha/ take toto teplo okamzite vyzarit do okoli.T o je jeden z duvodu proc je z vetsiny "obaluji"do recyklovanych kachlu ,chci to teplo zachytit do akumulace a nechat jen cast sudu obnazenou /kvuli okamzitemu teplu.


to je asi zatim vse


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od Cyril »

snake 1111: Jak dlouho vydrží plech těch barelů než se proděraví? Ví se to? Nebylo by dobré použít silnější materiál?


Odpovědět