Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Domácí vychytávky...
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od mastnacek »

Ahoj vsem, chci se zeptat jake pouzivate domaci prostredky na cinnosti viz nadpis. Mam septik a kdyz je plny, necham ho vyvezt na louku. Nekamenujte me, proto se ptam co pouzivat aby to bylo prirodou rozlozitelne?


Obednal jsem na zkousku z Ekoobchudek.cz tohle. Mate s tim nejake zkusenosti nebo s cimkoli jinym?


Nejlepe kdyz napisete do jednoduche tabulky



Pradlo -


Pradlo deti -


Nadobi -


Koupani -


Koupani deti -




















































1 xGel na nádobí z mýdlových ořechů 250ml (TV006)
1 xMýdlové ořechy - Testovací sada (TV012)
1 xPrací gel z mýdlových ořechů 1l (TV002)
1 xPrací prášek z mýdlových ořechů na bílé prádlo a pleny 250g (TV049)
1 xBIKA – Jedlá soda sáček 1kg (TV017)
1 xEnzymatický BIO WC ČISTIČ (SUB034)





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od mastnacek »

I na vlasy? :) Andrey92 říká:
Já používám na všechno jedlou sodu a ocet... na netu jsou různé variace poměru roztoku sody a octu, který slouží na spláchnutí sody. Ale musím přiznat, že jak správně postřehla jedna ze členek permawebu, rty si tím namazat nelze..

Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od mastnacek »

No tak to koukam, diky za tip :)


Uživatelský avatar
Eva Veget
Příspěvky: 18
Registrován: 29 lis 2012 20:45

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od Eva Veget »

Já používám tuhle ekodrogerii Green force (prášek na praní) http://www.bio-country.cz/Ekodrogerie-GREEN-FORCE/Praci-prasek-GREEN-FORCE,  na nádobí vychází levně Ecover, všechno je to ekologické, přírodní a jsem s tím moc spokojená. Jinak šampon jsem si vyrobila sama z kopřiv (vývar kopřivy, ořechový list a nastrouhané olivové mýdlo). Teď plánuji nastudovat jak se všechno dá vyrobit čistě přírodní (takže i šampon bez nastrouhaného mýdla).


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od mastnacek »

Ahoj diky za tip. Podivam se na to. Asi me nezbude nic jineho nez pred vyvezenim septiku vyzkouset "silu" roztoku. Penize na novy nejsou.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od jarda bon jovi »

Kup si vzduchovací motorek k akváriu, strč do septiku na dno hadičkuu a nech bublat. Uděláš pro přírodu tisíckrát víc, než pseudoekologickejma prostředkama.

mastnacek říká:


Ahoj diky za tip. Podivam se na to. Asi me nezbude nic jineho nez pred vyvezenim septiku vyzkouset "silu" roztoku. Penize na novy nejsou.



Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od mastnacek »

Vysvetlil bys me co to provede s obsahem septiku kdyz tam privedu vzduch? Nejsem si uplne jistej ze to znici hnus z pracich prasku a saponatu.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od jarda bon jovi »

Mno, podpoří to životní prostředí pro bakterie, který konzumujou kdeco. Ostatně, v čistírnách odpadních vod to nefunguuje jináč. Netvrdím, že to je nějakej převratnej vynález, ale poradil mi to kámoš, co dělá na čističce.  Navíc, ty  desítky kamionů prášků na praní se prostě někam ztratí, no ne?
Já si taky nejsem jistejj, teda, co je dneska jistý.....Ale, říkaly to ženský v prasečáku, tak to pravda musí bejt.
mastnacek říká:


Vysvetlil bys me co to provede s obsahem septiku kdyz tam privedu vzduch? Nejsem si uplne jistej ze to znici hnus z pracich prasku a saponatu.





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od mastnacek »

Prave ze ty tuny prasku na prani a saponatu a drogerky se neztrati ale zustavaji ve vode, musel bych poguuglovat jak se to svinstvo jmenuje, zpusbuje neplodnost ryb i lidi a ostatnich zivocichu. Proto bych rad pouzival neco zarucene funkcniho a zarucene neskodnyho.



K  tomu septiku a vzduchovani tam bude asi nutny ten septik pak odvetravat jinak se plyny a smrad pozenou trubkama do baraku, neni to tak? :)

jarda bon jovi říká:


Mno, podpoří to životní prostředí pro bakterie, který konzumujou kdeco. Ostatně, v čistírnách odpadních vod to nefunguuje jináč. Netvrdím, že to je nějakej převratnej vynález, ale poradil mi to kámoš, co dělá na čističce.  Navíc, ty  desítky kamionů prášků na praní se prostě někam ztratí, no ne?
Já si taky nejsem jistejj, teda, co je dneska jistý.....Ale, říkaly to ženský v prasečáku, tak to pravda musí bejt.
mastnacek říká:


Vysvetlil bys me co to provede s obsahem septiku kdyz tam privedu vzduch? Nejsem si uplne jistej ze to znici hnus z pracich prasku a saponatu.








jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od jarda bon jovi »


Pokud bys měl pravdu, pak by žádná domovní čistička nemohla fungovat....A moře by byla bez ryb...Ale to je jedno, páč v pochybnostech mizí drtivá většina informací.


Smrad z žumpy či senkrovně do baráku nejde, anžto tomu brání zařízení, jenž slove syfon....


Zaručeně neškodné čistící rostředky...takovej zaručenej ekover  je úsměvný. dnes se jede bez záruk.


 
mastnacek říká:


Prave ze ty tuny prasku na prani a saponatu a drogerky se neztrati ale zustavaji ve vode, musel bych poguuglovat jak se to svinstvo jmenuje, zpusbuje neplodnost ryb i lidi a ostatnich zivocichu. Proto bych rad pouzival neco zarucene funkcniho a zarucene neskodnyho.



K  tomu septiku a vzduchovani tam bude asi nutny ten septik pak odvetravat jinak se plyny a smrad pozenou trubkama do baraku, neni to tak? :)

jarda bon jovi říká:


Mno, podpoří to životní prostředí pro bakterie, který konzumujou kdeco. Ostatně, v čistírnách odpadních vod to nefunguuje jináč. Netvrdím, že to je nějakej převratnej vynález, ale poradil mi to kámoš, co dělá na čističce.  Navíc, ty  desítky kamionů prášků na praní se prostě někam ztratí, no ne?
Já si taky nejsem jistejj, teda, co je dneska jistý.....Ale, říkaly to ženský v prasečáku, tak to pravda musí bejt.
mastnacek říká:


Vysvetlil bys me co to provede s obsahem septiku kdyz tam privedu vzduch? Nejsem si uplne jistej ze to znici hnus z pracich prasku a saponatu.











Odpovědět