Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Domácí vychytávky...
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Na trhu jsem na moc opravdu ekologických čisticích prostředků nenarazil. Ono se stačí podívat na složení třeba takového Ecoveru a prostudovat si k tomu bezpečnostní listy. Pak zjistíš, že všechny ty "eko" přípravky jsou v první řadě o ilozorní ekologii kterou si výrobce nechá řádně zaplatit. To samé platí pro přírodní prostředky jako jsou mýdlové ořechy. Vozí se to z druhého konce světa a obsahuje to saponiny u kterých by se o neškodnosti (především pro vodní breberky) dalo úspěšně pochybovat. Pokud chceš něco minimálně škodlivého, tak se porozhlédni po prostředcích založených na mýdlech. Někdy v roce 2010 jsem navrhnoval recepturu na prací/čisticí prostředek založený na draselných mýdlech a tenkrát jsem to docela dost studoval. Právě ty mýdla se ukázala jako nejlepší alternativa. Bohužel, do výroby se ta receptura ještě nedostala a nevím, jestli na trhu už je něco podobného.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od mastnacek »

Tohle jsem chtel slyset.

QNX říká:


mastnacek: Na trhu jsem na moc opravdu ekologických čisticích prostředků nenarazil. Ono se stačí podívat na složení třeba takového Ecoveru a prostudovat si k tomu bezpečnostní listy. Pak zjistíš, že všechny ty "eko" přípravky jsou v první řadě o ilozorní ekologii kterou si výrobce nechá řádně zaplatit. To samé platí pro přírodní prostředky jako jsou mýdlové ořechy. Vozí se to z druhého konce světa a obsahuje to saponiny u kterých by se o neškodnosti (především pro vodní breberky) dalo úspěšně pochybovat. Pokud chceš něco minimálně škodlivého, tak se porozhlédni po prostředcích založených na mýdlech. Někdy v roce 2010 jsem navrhnoval recepturu na prací/čisticí prostředek založený na draselných mýdlech a tenkrát jsem to docela dost studoval. Právě ty mýdla se ukázala jako nejlepší alternativa. Bohužel, do výroby se ta receptura ještě nedostala a nevím, jestli na trhu už je něco podobného.





Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od Romana SM »

No to jsem teda slyšet nechtěla :-). Tak teď už nevím co používat, strouhat mýdlo do pračky už asi nebudu, abych jí nezlikvidovala.

mastnacek říká:


Tohle jsem chtel slyset.

QNX říká:


mastnacek: Na trhu jsem na moc opravdu ekologických čisticích prostředků nenarazil. Ono se stačí podívat na složení třeba takového Ecoveru a prostudovat si k tomu bezpečnostní listy. Pak zjistíš, že všechny ty "eko" přípravky jsou v první řadě o ilozorní ekologii kterou si výrobce nechá řádně zaplatit. To samé platí pro přírodní prostředky jako jsou mýdlové ořechy. Vozí se to z druhého konce světa a obsahuje to saponiny u kterých by se o neškodnosti (především pro vodní breberky) dalo úspěšně pochybovat. Pokud chceš něco minimálně škodlivého, tak se porozhlédni po prostředcích založených na mýdlech. Někdy v roce 2010 jsem navrhnoval recepturu na prací/čisticí prostředek založený na draselných mýdlech a tenkrát jsem to docela dost studoval. Právě ty mýdla se ukázala jako nejlepší alternativa. Bohužel, do výroby se ta receptura ještě nedostala a nevím, jestli na trhu už je něco podobného.








Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od tomáš hanák »

romana SM: proč si myslíš že strouhaný mýdlo likviduje pračku ? my tak perem roky ...


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od QNX »

Romana SM: nemusíš strouhat, může být i tekuté. Pračku to neničí.


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od drudriger »

roky peru takhle


nastrouhanej jelen(mydlo) na starem strouhadle


k tomu soda krystalicka pomer tak pul na pul,spise mine sody


bydlim v lese takze mi to staci, jelen sam o sobe trochu voni


jinak muzes pridat par kapek jakehokolvek esencialniho oleje pak ti to voni cele pradlo.


jasny esencialni oleje sou tahany cert vi od kad, ja je koupil ve sleve za 20kc lahvicku....


pracak se drzi asi 5 let a na pradle nepozorvuji zadne problemy.


Proc to neni dobre pro pracku.?


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od Romana SM »

Já jsem taky strouhala jelena na struhadle, ale teď mám novou pračku, tak jsem se toho trochu bála, někde jsem se to dočetla, že pro automatky to není dobrý. Jinak je v tom taky trochu lenosti a časové tísně s tím nestrouháním, tak jsem poslední čas prala v Ecoveru tekutým. Výsledek nic moc, až když jsem začla přidávat sodu na praní, tak i dětské prádlo, řádně sprasené bylo vyprané :-).


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od jarda bon jovi »

No jasně, používáme perkarbonát a funguje to  dobře. pračka frčí jako oheň. Mýdlo vlastní, Nebo jelen, nebo vločky z ruska či ukrainy.tam to ještě nezapoměli....



Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Domácí chemie, praní, mytí nádobí, koupání dospělích a dětí

Příspěvek od drudriger »

http://www.qalt.cz/myci-a-uklidove-prostredky/qalt-excel-univerzalni-uklidovy-1l


my pouzivame tendel prostredek, problem je ze ho nemaji v obchodech takze ho kupujeme ve velkym a mame ho na rok a este ho rrozdavame znamim obcas.....


ma to stejnou znacku jako greenforce akorat je ceskej a cena tomu odpovida........



37.- za litr......


my ho tady pouzivame vice jak rok a sme spojeni s penivosti a tak podobne je to proste jar...


Odpovědět