Soběstačný víkend

Domácí vychytávky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Soběstačný víkend

Příspěvek od Patrik Stach »

Píšou, že čerstvé plody jsou jedovaté, ale šťávu že lze využít: Bez červený a ještě Bez hroznatý (červený)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Soběstačný víkend

Příspěvek od jarda bon jovi »

Hlade, nejjedovatější jsou domněnky. Bude třeba něco přečíst, abys mohl nějaký fakta uvést. Na domněnky budem staří a  otrkaný.


Ostatně i plody bezu černého obsahují jedovaté alkaloidy a saponiny..... Dokonce i pečený bůček obsahuje jedovatý cholesterol, a  jadérka meruněk, co jsem žral jako fakan ve velkým obsahujou taky nějaký kyanovodíky či co.


A vzduch obsahuje jedovatej dusík a jedovatej kysličník uhličitej i uhelnatej. Do vody nám cpou jedovatej chlor i fluor. Všade jedy, himl....A nerezová pánev je vytvořená výhradně z těžkých jedovatých kovů.


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Soběstačný víkend

Příspěvek od Patrik Stach »

Teď jsem dělal čalamádu z jedovatých zelených rajčat. A čatní.


Štefan
Příspěvky: 1
Registrován: 19 říj 2012 21:07

Re: Soběstačný víkend

Příspěvek od Štefan »

pises ze na chov napr. prasata nemas priestor.ja chovam vietnamske prasata a ma to viac vyhod:daju sa vychovat cisto iba na rastlinnej strave.cize ako koza na trave,zbytkov zo zahrady.zozerie naozaj vsetko rastlinne,aj kukuricne stonky.nemusi mat chliev,staci oplotok a suche lozko.maso obsahuje menej cholesterolu ako u klasickeho prasata a ma aj dost masti.vietnamske prasce navyse nesmrdia a produkuje eko hnojivo do zahrady


neviem kde v cechach zijes,ale v mojom okoli zvykneme sadit na jar napr. zemiaky a po pozbierani urody este zasadime kapustu alebo karfiol-zeli alebo kvetak a stihnu dozriet


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Soběstačný víkend

Příspěvek od Bebe »

Zemiakové plátky: Surový zemiak nakrájame na tenučké plátky, potrieme olejom, posypeme soľou a necháme asi 20min. odležať. Olej a soľ odstránia zo zemiakov škrobovú pachuť. Prebytočnú soľ utrieme servítkom a môžeme ochutnať.


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Soběstačný víkend

Příspěvek od Simona Karolik »

Ja som pravidelný konzument surových brambor. Mala som nábeh na žalúdočné vredy a surové zemiaky mi veľmi pomohli. Vždy medzi jedlom, keď som pocítila hlad, som zjedla zo 3-4plátky surových opláchnutých zemiakov. Uvedené sú aj v atlase liečivých rastlín ako liečivé.


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Soběstačný víkend

Příspěvek od Patrik Stach »

Vážení, nevíte, kde bych sehnal k osetí pšenici špaldu? Nevíte, kolik jí potřebuji na 40m2 plochy? Díky!


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Soběstačný víkend

Příspěvek od Patrik Stach »

Mimochodem na adrese http://hlad.posterous.com jsem začal uveřejňovat zápisky z celé akce.


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Soběstačný víkend

Příspěvek od Patrik Stach »

Jardo Bon Jovi, nemohl bys sem, prosím, napsat, jak děláš ten tempeh? Pokusím se o fazole, cizrnu a kukuřici a rád bych tempeh vyzkoušel. Děkuju.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Soběstačný víkend

Příspěvek od jarda bon jovi »


Namočím, uvařím, zcedím, nechám kloudně okapat, smíchám s tempeh starterem a nasypu do pytlíku z mikrotenu, do kterýho jsem probodal dirky 5x5cm od sebe plusmínus autobus. Zkoušel jsem čočku, čočkofazole, pšenici, špaldu, kroupy, cizrnu, žito, tritikale, fazole malé, a oves nahý. Nezkoušel jsem proso, kukuřici, goralské žito, rýži ani arašídy. Už jsem na to nehrábl delší dobu.... Není čas. Ale krásně jsem se vyšlémoval po čerstvým hruškovým moštu. Mlem jsem měl rychlej pruh až mezi lopatkama, jako pstruh..... a to se taky počítá.....


Jardo Bon Jovi, nemohl bys sem, prosím, napsat, jak děláš ten tempeh? Pokusím se o fazole, cizrnu a kukuřici a rád bych tempeh vyzkoušel. Děkuju.





Odpovědět