Mlýnek na mouku

Domácí vychytávky...
Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Mlýnek na mouku

Příspěvek od Richard Ruibar »

QNX: tvá pokračující úvaha má řadu nepřesností, tou první je tření v převodech a ložizcích, tou druhou je to, že část tepla (a mám za to že větší) zůstane v pomletém materiálu a odejde ze stroje pryč v podobě zahřáté mouky =  nezůstává ve stroji. Třetí nepřesnost je v tom, že reaguješ jako bych zpochybnil tvé tvrzení, že při mletí vzniká hodně tepla.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Mlýnek na mouku

Příspěvek od jarda bon jovi »


No, ke kvalitě mouky. Ta je daná nejen technologií mletí, ale i teplotou při mletí. Ta je žádoucí co nejnižší, ale jináč to vím úplně přesně..... je to teplota lidského těla. Proč? Kdysi to byl zákon, která platil univerzálně po celé věky, a nikdo nevěděl proč. Dnes to víme. Umírají enzymy. Proto dnes špatně kyne chleba z kvásku a dělají se převážně kvasnicové chleby.Kváskovej žitnej chleba je však úplně jiná liga a z nezdravého kyselinotvorného kvasničáku se mávnutím kouzelného proutku stane zdravej, zásadotvornej chleba.......


Samozřejmě, že nejdůležitější údaj obilí dnes chybí, což je hektolitrová váha.Zrní se dnes raději dosuší uměle, ale i odrůdy jsou  jiné, kvalita zrn je jiná, protože pekárny jedou na kvasnice a zlepšovací chemii,a výnos je dnes první sůrou koránu.


Proto je těžké si vybrat z těch mnoha šrotovníků na trhu nějaký mlýn na mouku.... Kvílící meluzína je k prdu....



QNX říká:


Richard Ruibar:  Z tebe se stává matematik :-) Už jenom dosazovat správné hodnoty do rovnic a máš to! Když je účinnost motoru 90% a 10% energie se přemění na teplo .......... co se stane s 90% mechanické energie na výstupu motoru? ....no, přemění se na teplo právě na těch kamenech a zrní. Přesně o tom to je. Na mlecích kamenech ti vznikne 90% tepla a na motoru 10% ...... motor je chlazený vzduchem a tak se z motoru na mletý materiál přenese jenom zanedbatelná část.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Mlýnek na mouku

Příspěvek od QNX »

jarda bon jovi: Když to vezmeš takhle, tak asi nevyhovuje žádný komerční mlýnek pro domácí použití. Malé mlecí segmenty, velké otáčky ....... vše diktováno nízkou výrobní cenou.


Zuzana Pospíšilová
Příspěvky: 1
Registrován: 28 kvě 2013 12:27

Re: Mlýnek na mouku

Příspěvek od Zuzana Pospíšilová »

Dobrý den,


chtěla jsem se zeptat, zda nemáte zájem o mlýnek na obilí s vločkovačem? Firma Waldner Biotech, typ Combi star. Skoro nepoužívaný, ve dřevě, s kamennými mlecími elementy. Původní cena 17 000,-Kč, nyní za 12 000,-. Dohoda možná. Prosím odepište nebo mne kontaktujte na tel. 777 198 219.


Berenika Černá
Příspěvky: 4
Registrován: 30 kvě 2013 13:52

Re: Mlýnek na mouku

Příspěvek od Berenika Černá »

Mám mlýnek na ruční pohon s přírodním kamenem, vyrobený v Rakousku. Nemá chybu. Berenika


bela01
Příspěvky: 4
Registrován: 27 led 2015 19:55

Re: Mlýnek na mouku

Příspěvek od bela01 »

Já mám tedy nějakou dobu mlýnek na obilí značky Waldner Biotech a investice se vyplatila.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Mlýnek na mouku

Příspěvek od jarda bon jovi »

který model máš?

bela01 říká:


Já mám tedy nějakou dobu mlýnek na obilí značky Waldner Biotech a investice se vyplatila.





bela01
Příspěvky: 4
Registrován: 27 led 2015 19:55

Re: Mlýnek na mouku

Příspěvek od bela01 »

Model Family :)


Berenika Černá
Příspěvky: 4
Registrován: 30 kvě 2013 13:52

Re: Mlýnek na mouku

Příspěvek od Berenika Černá »

Facebook Hedvika Vychytilová


bela01
Příspěvky: 4
Registrován: 27 led 2015 19:55

Re: Mlýnek na mouku

Příspěvek od bela01 »

Model Family.

jarda bon jovi říká:


který model máš?

bela01 říká:


Já mám tedy nějakou dobu mlýnek na obilí značky Waldner Biotech a investice se vyplatila.








Odpovědět