Přírodní bydlení - rozpočet?

Domácí vychytávky...

Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od mastnacek »

A ja si myslim ze by sis mel dat tu praci a najit si moznosti jak to postavit. To kolik to bude stat ti vyjde z toho, jakej zpusob se ti bude zdat pro tebe nejlepsi, zvladnuteljnej pripadne svepomoci atd. Mimo jine se me libi cordwood.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od QNX »

cordwood, zeměloď, plastocementohlínodrátobeton podle Duška ........... koukám, že tady jsou preferovány slepé uličky :-)


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Cyril »

Co je vidoucí ulička a proč? 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od jarda bon jovi »

vidoucí ulička.... krásnej termín. Mi osobně připadá krutě nepermakůlturní stavět další a další a další domy.... Příjezdové cesty a infrastrukturu. Pak je úplně buřt, z čeho se ty baráky staví, jak šetrné jsou a vůbec, páč baráků je jak nadělanejch a tak mi splývá v jednu šmouhu stavění na zelené louce vesniček satelitních, paneláků, velkoskladů a nebo stájí pro koně. Není to v zájmu matky přírody, stavět další a další domy, stáje nebo vlastně cokoli, i když se najdou sebeušlechtilejší pohnutky, které se najdou VŽDY....K těm domům budou chroptět automobily s euro 9 emisema, ale budou smrdět úplně stejně.Není šetrnější si pořídit obydlí, které již je a nedělat dalšíí jizvy do krajiny? To je pouze moje jalová úvaha, není namířena proti nikomu, jen myšlenka.....


Ivan Permawebovič
Příspěvky: 108
Registrován: 26 bře 2013 22:07

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Ivan Permawebovič »

NO JÁ BYCH ZAČAL VYLUČOVACÍ METODOU,ZKUSTE DEFINOVAT, CO VLASTNĚ CHCETE POSTAVIT (JESTLI RODINNÝ DOMEK, NEBO TŘEBA VELKOSTATEK),  CO JE PRO VÁS TABU, (POKOVENÉ DVOJSKLO ?)


DIMENZOVÁNÍ:  VELIKOSTI MÍSTNOSTÍ AD., CHCI-LI MINI DŮM , MĚL BY BÝT VÍCE VARIABILNÍ ,  ALE TO JDE DOCELA DOBŘE, NĚKDY STAČÍ JEN VARIABILNĚJŠÍ NÁBYTEK 


- JAKOU SPOTŘEBU TEPLA A AKUMULACI BYCHOM NEJRADĚJI, TJ., MÁM-LI MALOU AKUMULACI, MUSÍM POUŽÍT TŘEBA AKUMULÁTOR VODNÍ AD. ,


TAKOVÝ "KORÁB" Z PNEUMATIK VYPLNĚNÝ HLÍNOU SE MI MOC NELÍBÍ, NEBOŤ AŽ SE GUMA ZAČNE Z PNEU DROLIT,  ZNEČISTÍ TO TU HLÍNU,


UZNÁVÁTE STAVITELE ODPADU POUŽÍVAJÍCÍ I PLASTY APOD.?


KLASICKÁ CHYBA U DŘEVOSTAVEB V ČECHÁCH  U CHAT  BYLA, KDYŽ CELODŘEVĚNÁ PODLAHA S DŘEVĚNÝM ZÁKLOPEM JE NA VLHKÉM SKLEPĚ (STAVITEL CHTĚL SKLEP) JAKOU PAROTĚSNOU BIO-EKO ZÁBRANU TAM LZE DÁT POKUD VYLOUČÍME PLASTY, ASFALT. PÁSY, KOV. FOLIE ?


POZN.: V ČECHÁCH JSME SKORO ASI VŠICHNI STAVITELÉ ODPADU...



Ivan Permawebovič
Příspěvky: 108
Registrován: 26 bře 2013 22:07

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Ivan Permawebovič »

JBJ - BYTŮ A DOMŮ JE STATISTICKY DOST ( VLASTNĚ JSEM JEDINÝ Z PŘÍBUZENSTVA, KTERÝ ŽÁDNÝ NOVÝ DŮM NEPOSTAVIL) ,


KDYŽ PROJEDU STŘEDOČESKÝM KRAJEM KOUSEK ZA PRAHOU, TAK VŠUDE JE DOST CHÁTRAJÍCÍCH STAVEB , PRAKTICKY V KAŽDÉ DRUHÉ VESNICI, VE MĚSTECH JSOU TYTO POZEMKY RYCHLE VYUŽITY,


V PRAZE JE TRVALÝ NEDOSTATEK MALÝCH BYTŮ PRO DŮCHODCE , KTEŘÍ ŽIJÍ V NÁJEMNÍCH BYTECH, MAJITELÉ ROZPADLÝCH KRAVÍNU APOD. NECHTĚJÍ STAVĚT NÁJEMNÍ BYTY, NEBOŤ NÁVRATNOST JE CCA 35 LET, POKUD BY SE TOHO CHOPILA BUDOUCÍ VLÁDA NAPŘ. SOC.DEM. A ZAČALA BY DLE SVÉHO SUPER PROGRAMU PODOBNÉ  STAVBY PŘESTAVOVAT NA BYTY (VPODSTATĚ SE Z PŮVODNÉ STAVBY VYUŽIJE JEN MÁLO) TAK BY NÁVRATNOST NEBYLA VŮBEC ŽÁDNÁ A TYTO BYTY BY MUSELY BÝT TRVALE DOTOVÁNY,


PROTO TOHLE ČEKÁ JEN NA ZASTÁNCE TRVALÉ UDRŽITELNOSTI, NE NA SPEKULATIVNÍ KAPITÁL 


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od jarda bon jovi »

mno, můj dům slouží již 200 let a dalších 100 bude. je z cihel, které vozily hajtry a plácala chudina. Zbytek dřevěné řezivo, ručně tesané. Je postavený na rozvalinách tvrze z dob boreše z rýzmburka, Zřejmě zde i chrápal.Mám gotický sklep a zemní sýpky...Proč se furt a dokola staví a staví a staví, když stavba dokáže sloužit staletí a lidí je furt stejně? Již 100 let jich je stejně a dokázali za těch 100 let znehodnotit milion hektarů. MILION.


Permaweboviči, tys jel kolem Prahy? U nás se povídá, že se tam nedá dejchat, že jeden osobák znečistí 20metrů krychlových vzduchu na jednom kilometru, takže, pokud tam žijou Lidé, už s lidmi nebudou mít mnoho společného.... spíše mutanti a s tím souvisí i ta politická mravní bída, páč se jim neprokrvujou mozky a inhalováním spalin blbnou na kvadrát.Šak jsem jel před lety kolem a viděl jsem ty nové stavby. Je vidět, že tamní kultura vyžaduje pravidelnou konzumaci lysohlávek.....Nebo to jsou jen pomluvy?



Ivan Permawebovič
Příspěvky: 108
Registrován: 26 bře 2013 22:07

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Ivan Permawebovič »

jbj


- NO JO , HRADNÍ PÁN, KDYŽ JSI TROCHU PŘES TY TVRZE NĚKOLIK STOLETÍ STARÉ, TAK MI TEDA ŘEKNI, JAK MOHLI (CCA V19. STOLETÍ)  ZAKLÁDAT BYTELNÉ CIHLOVÉ STAVBY NA ZÁKLADECH Z VĚTŠÍCH KAMENŮ V NEZÁMRZNÉ HLOUBCE A NEPRASKALI JIM ZDI ???


- VÝVOJ LIDSTVA U PRAHY A VELKOMĚST


NO TO JE PODOBNÝ JAKO TŘEBA V AFRICE V MALARICKÝCH OBLASTECH , SRPKOVITÁ ANEMIE ATP., ORGANISMUS SI VYVINE PROTILÁTKY, BYŤ ZA TO ZAPLATÍ SVOU DAŇ,


JÁ BYL VČERA V LESE , VŠUDE SMRDĚL KYSLÍK, PTÁCI ŘVALI JAKO KRÁVY, JEŠTĚ JSEM POŽIL VÍCERO OSTRUŽIN BEZ ÉČEK,  AŽ JSEM SI MUSEL NA KŘIŽOVATCE STOPNOUT TIRÁKA A 5 MINUT INHALOVAT Z VÝFUKU, TA ÚLEVA...


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Takže, zdi nepraskaly proto, protože byly metrové.a ten mráz se prostě pod tu metrovou zeď neprohryže ani v největších mrazech. Taky nemám na domě jedinou prasklinku.Bez betonu, bez železných armatur, bez umělých hmot a ropných derivátů.


Přišel jsem na to tak, že mi v zimě nikdy nepromrzl balík sena až na zem . Vždy, když v zimě poklízím ovce, je zem pod balíkem sena nezmrzlá. Záleží na styčné ploše. Ten pitomej balík prostě nepromrzne a stejně i ta tlustá zeď ne. Nemůže ji mráz zvednout a nic nepraskne....


No, mě to je jasný, že bez těch exhalací už nemožete být, jináč by vám to plůca roztrhalo....proto ti pražáci tu prahu tak bránijou... že se nemůžou odstěhovat, že tam majou prácu, celebrity a noční život po šantánech.Dokonce se najdou tací, co tvrdí, že to tam nesmrdí. pepíci... Voni by vyprdli zelenou vodu, kdyby se přestěhovali...Už mi to začíná do sebe zapadat...Voni totiž, né že by nechtěli, oni nemožou....


Odpovědět