Přírodní bydlení - rozpočet?

Domácí vychytávky...
jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Proboha, proč tolik, když u rybníčků stačí 10cm jílové vrstvy. Dal bych prkna,resp fošny perodrážka, ty bych potřel zhusta smolou či pryskyřicí, na to dobrý jíl a na to 20cm hlíny. Mi řekněte, že to nebude fungovat. metrdvacet hlíny, to je půldruhé tuny na metr čtverečný......


Na dřevěnou konstrukci dosti limitní....


Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

Simona:


Jenom je tady http://permalot.org/files/u2/files/Forestkindergarten.zip , a par dalsi fotky tady http://permalot.org/en/esbg-photos
Nejsem platit pro udela informace stranka...  ;o) a sude je rad zdarma informace...trucho dilemma...
 


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Hlad »

samozřejmě,pokud to bude všechno hlína....není to nutné ,ani se to tak nedělá


ten rybník to není dobrý přirovnání to je uplně jinde ...


30 cm,to je slabý to mráz i sucho potrhá,pak je to na okrasu(ani to kolikrát ne když to pak ve vedrech přesychá) a nakonec vodu drží jen folie.....


smola a prkna,možná asfalt ? ej mám za to ,že to musí dýchat...,upředňostuju hliněnej zásyp na stropě a (byly na to normy za první rep. kdo sem hodí odkaz?)  čerstvý seno  na studené půdě a vzdušné střeše....


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Martin Gross »

OK. K odpovědi ale bude potřeba vědět, jestli to budeš dělat sám, nebo najatá firma. Jestli použiješ věci z pozemku a nebo budeš nakupovat. To jsou pro kalkulaci dost důležité údaje. Například sám osobně buduju pozemek 1ha, kde mám hlínu se šutrem, rostlou skálu do 3m v zemi. JV svah a les do 500m od pozemku. Pokud budu budovat dejme tomu příštích 10 let, nedám krom nákupu nářadí a sem tam hřebíků, skel a pantů ani floka. Možná by se vyplatilo investovat do kvalitní střechy. "Nový eternit", nebo břidlici - pokud je na pozemku - kvůli požárům, nebo plachtu pod zelenou střechu. To bych viděl, jako položku, kterou sotva obejdeš. Jinak se dá téměř vše zbudovat z přír, materiálů. Včetně oplocení. Které nemusí být 100%ně neprostupné. V zóně 5 v podstatě může být jen pro vyznačení konce "panství".


Uživatelský avatar
Eva Zacharová
Příspěvky: 25
Registrován: 18 bře 2011 11:15

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Eva Zacharová »

Máme rozestavěný slaměný dům pro čtyřčlenou rodinu a možná i jednou ještě větší. Většinu stavebního materiálu máme na pozemku, jíl, kameny, hlinitopískovou hlínu. Zastavěná plocha cca 130m2 obytná kolem 190m2, přízemní dům s podkrovím stavba je z nosné slámy a celková kalkulovaná cena i  s vrtanou studnou přípojkami, i vč. základního vybavení je 2 000 000kč prostě komplet kdyby tě zajímaly přesné cifry kolik za co taky můžu dodat. Ale je to vážně tak že si děláme opravdu všechno sami kromě bagru osazení oken a střešní příhradové konstrukce. Ale dalo by se to asi udělat i levněji. Pozemek jsme měli vlastní v chráněné krajinné oblasti české středohoří. Ještě nenáme zdaleka dostavěno, takže  je to fakt hrubý nástřel a možná se vejdeme i do 1,5mil a tímto směrem to také směřuji. Samozřejmě vše se stavebním povolením pož také něco spolkne, takže i nutný projekt pro ohlášení stavby. Asi bychom to měli o poznání levnější, kdybychom na stavbu nespěchali, a byli bezdětní a můj mužskej by byl o trochu nápaditější a pracovitější.

tr říká:


Toto je vsechno pekne, ale malinkate :( Mohl by tedy nekdo nahodit cca predbezny rozpocet na rozsahlejsi stavbu ? Nnei vlastne to spravne slovo- o velikost mi nejde- dum nemusi byt nikterak velky, ale mel by resit vsechny problemy s beznym zivotem- zatepleni, vytapeni, elektrika, vybaveni domacnosti, zahrada, oploceni a dalsi veci, pozemek, povoleni, studna- jde mi o to ze vubec nemam konkretni predstavu a jak vidim ani vetsina zde nejspis :(



nicmene kdyby nekdo mel podobne zkusenosti s realizace teto stavby a cca mohl na zaklade toho "strelit" nejakou cenu, sem s ni, budu za nic moc rad...





Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Marek Parek »

Dle baobaby.org vyjde takova slamena stavba (+ drevo, hlina) na 7 az 15 tis. Kc za metr ctv. A to podle toho jak je clovek sikovny, kolik veci sezene recyklovanych (napr. okna) kolik ma hodnych kamaradu apod. :)


Je testovano ze se da v paru zit na 50 m ctv. co pri teto rovnici vychazi na dum za 350 az 700 tis. Kc


Ivan Permawebovič
Příspěvky: 108
Registrován: 26 bře 2013 22:07

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Ivan Permawebovič »

ZELENÁ STŘECHA, pro rozchodníky na střeše stačí 5 cm, pro keře už asi více,


je smůla  dostatečná a dlouhodobě stabilní hydroizolace ?


kdysi jsem rozpuštěnou smolou impregnoval smrkové venkovní konstrukce, ale po pár letech už to nestačilo


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od QNX »

Ivan Permawebovič: 5-10cm substrátu stačí, smůla rozhodně nestačí. Dýchat to nemůže, protože to musí plnit funkci kvalitní hydroizolace, proto se ta konstrukce dělá odvětrávaná (protože dýchat to musí :-) Pokud nevíte jak na zelenou střechu, najděte si na to nějakého odborníka. Zelené střechy už v ČR dělá docela dost lidí, jsou o tom knihy, pořádají se o nich školení a konference .......... tuny informací a zkušeností už létají kolem. Jenom po nich sáhnout.



Ivan Permawebovič
Příspěvky: 108
Registrován: 26 bře 2013 22:07

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Ivan Permawebovič »

Já bych rád udělal na jižní straně chaty jahodovou fasádu 7x 2 m, tj vertikální záhonová stěna,okna nad ní asi trochu povysunu ven, na západní udělám na síti ostružinovou fasádu , na severní asi jen břečťanovou, což obojí je sranda, byť asi trochu fádní, když není tolik místa na zahradě ...    


Uživatelský avatar
Raduška Kočička
Příspěvky: 8
Registrován: 27 srp 2013 13:10

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Raduška Kočička »

Inspirace z médií. Tuším, že Honza Pospíšil je onen Honza od Zeměloďky, mám-li pravdu.


http://bydleni.idnes.cz/sobestacny-rodinny-domek-za-600-000-dnh-/stavba.aspx?c=A130831_192339_stavba_rez


Odpovědět