Přírodní bydlení - rozpočet?

Domácí vychytávky...
permoník
Příspěvky: 41
Registrován: 09 led 2013 11:08

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od permoník »

ouplně souhlasím se znovuobydlováním stávajících opuštěných
stavení, lepší je se trochu přizpůsobit a slevit ze svých snů než desetiletí
hledat ideální plácek. nemůžou mít všichni perníkovou chaloupku uprostřed
deseti hektarů když to přeženu. taky jsem chtěl stavení ve tvaru U,uzavřený
dvůr, stodolou průjezd na sad a za sadem les a ne že by to nebylo k mání hned
v okolí, ale stálo by to mega a půl a víc plus opravy za dvojnásobek. a
tak mám pravý opak, pastoušku kde nikdo nebydlel drahně let,plac úzkej a
dlouhej,že se dvě jabloně na sad vedle sebe nevejdou, ale mám to na co mám a můžu se aspoň lopotit a ne čekat deset let nebo platit třicet.


je smutný pohled na vesnici kde stará zástavba patří lufťákům,
kteří místu nic nepřinášejí nebo chátrá (teď co je lepší-ta ruina se dá aspoň
koupit když někdo hledá) a místní když už se rozhodnou zůstat tak staví nad vsí
pod vsí za vsí před vsí na zelené louce...


Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Sego »

Nabízím inspiraci na mojí stránce Neandrtálec. Najdete tam nápady i odkazy ohledně přírodního stavění. https://www.facebook.com/pages/Neandrt%C3%A1lec/150111361825658


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od jarda bon jovi »

my chudáci neregistrovaní máme smůlu.... snad to přežijem.

Sego říká:


Nabízím inspiraci na mojí stránce Neandrtálec. Najdete tam nápady i odkazy ohledně přírodního stavění. https://www.facebook.com/pages/Neandrt%C3%A1lec/150111361825658





Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Sego »

Dlouho jsem odolával taky :) Pak jsem to zkusil a našel spoustu lidí a komunit který zajímají právě tato témata.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od mastnacek »

Skoda, taky nemam a mit nebudu. Na dobry veci to je urcite uzitecny udelatko, ale nepridam se.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od jarda bon jovi »


A tím vzniká segregace..... a to je moc dobře.
mastnacek říká:


Skoda, taky nemam a mit nebudu. Na dobry veci to je urcite uzitecny udelatko, ale nepridam se.





Lord Kikin
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2013 09:33

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od Lord Kikin »

Ja jsem stavel dum 100 m2, drevena konstrukce + ekopanely a tak... se studnou, septikem a podobnyma srandama (je to na samote) me to az to bude uplne hotovy vyjde na necely 2 mega vcetne prace (najimani remeslnici a obcas i firmy na jednotlive casti stavby) Bez prace by to bylo cca o tretinu levnejsi.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od QNX »

Sego: za 600 000kč mi to při té velikosti, použitých materiálech a konstrukčních řešeních, bez rozvodů ........ jako levné bydlení nepřipadá ......... ale je fakt, že žiju v trochu jiném časoprostoru a ten nepřetržitý  růst cen nějak nestíhám sledovat.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Přírodní bydlení - rozpočet?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Já teda nevím, ale bydlení velikosti dvou unimobuněk za půl mega je šílenost... jo, je to o kousek větší než kvartýr z paneláku, ale kde je komůrka, komora, kde je chlévek, kde je dřevník, přístodůlek na harampádá, kde mají humno, nebo stodolu, kam dají verkštat, kde chtějí žít a tvořit?Kde chtějí skladovat a zpracovávat vlastní potraviny?Kde uloží erteple a řípu?To můžou chrápat v jakékoli kolemjdoucí nocležárně, nebo kvartýru.Těšit se z vlastnictví domku, v kterém můžete JENOM bydlet je pro mne hodně zvláštní. A vozit si živobytí ze supermarketu a tvářit se přírodně a ekologicky.... 3lidé, bděte....

QNX říká:


Sego: za 600 000kč mi to při té velikosti, použitých materiálech a konstrukčních řešeních, bez rozvodů ........ jako levné bydlení nepřipadá ......... ale je fakt, že žiju v trochu jiném časoprostoru a ten nepřetržitý  růst cen nějak nestíhám sledovat.





Odpovědět