Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Domácí vychytávky...
Jarka Čápová
Příspěvky: 3
Registrován: 29 lis 2012 19:26

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Jarka Čápová »

hodně návodů jsem našla na www.ekokoza.cz/eshop - dá se tam koupit snad úplně všechno, Vyzkoušela jsem krém s kozenzymem a můžu jen doporučit, moc hezky voní a samozřejmě je lepší než kupovaný, je můj:-)) Teď se chystám na balzám na rty, mám o něj jasnou představu, tak jsem zvědavá, jestli se mi představa splní, dám vědět.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od QNX »

Pár receptů co jsem vyzkoušel jsem popsal zde:


http://sobestacnost.cz/PHPBB3/viewtopic.php?t=41


Jsou sice už překonané, ale pro začátek to na pokusničení určitě stačí. Hlavní co si z těch postupů vemte je použití mixéru, lihu a správné propočítání receptury. Kdo chce používat šedou vodu pro zalévání rostlinek, tak by se měl držet používání KOH a zapomenout na NaOH. Pomalu se chystám na výrobu pár desítek kg speciálních mýdel právě pro permakulturní zahradníky využívající šedou vodu pro zálivku (mýdel prospívajících rostlinám) a tak časem přidám i nějaké fotky.



Jarka Čápová
Příspěvky: 3
Registrován: 29 lis 2012 19:26

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Jarka Čápová »

že bych si sodou a octem natírala rozpraskané rty?:-)) Jarka


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Bebe »

Nebudete peniť, ak si pozriete tento kvalitne a podrobne spracovaný blog, venujúci sa domácej výrobe mydla a prírodnej kozmetiky. Návody, postupy, recepty, diskusie k hlavným témam spracované tak, že rozhodne nebudete namydlení.


Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Simona Karolik »

Ja vyrábam už roky tento osviežovač vzduchu: 250ml destilovanej vody, 15 kvapiek 100% prírodného esenciálneho oleja z Ylang-ylangu, 10 kvapiek 100% prírodného esenciálneho oleja z eukalyptu, 6 plných vrchnáčikov čírej Alpy. Tento osviežovač pachu eliminuje pachy 100x lepšie než tie z obchodu, len treba pred každým použitím fľaštičku pretrepať. Pozor-nestriekať na peliešky domácich mazlíčkov-najma mačky reagujú silne alergicky. Príjemná je aj kombinácia jazmínu a pomarančových kvetov-len už sa mi viac rokov nedarí zohnať tieio oleje v 100%prírodnej forme(takže ak dáte niekto tip, kde zohnať, budem vám vďačná).

Uživatelský avatar
Simona Karolik
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2012 19:31

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Simona Karolik »

..samozrejme je myslený osviežovač vzduchu, nie osviežovač pachu:-) ospravedlňujem sa...

Eliška M.
Příspěvky: 8
Registrován: 05 bře 2013 18:35

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Eliška M. »

Tak oživuji diskuzi. Receptů už je všude spousta, třeba tady tohle je skvělý blog pro domáci kutily: http://moderna.alchymistka.eu/


Akorát pro mě byl spíše problém sehnat suroviny, třeba emulgátory nebo konzervanty, pokud si chci vyrobit vlastní krém. A nejlépe nějaké neškodné nebo rovnou přírodní. Hledala jsem, až jsem našla: http://www.kramekutrililii.cz/ Mohu vřele doporučit třeba emulgátor Olivem 1000, je určený pro přírodní kosmetiku a stačí ho fakt troška, třeba do krémů. Zkoušela jsem levandulový a pomerančový a bezva, používám pořád a už mi dochází :-) Dávám do nich organické bambucké máslo, na citlivou pleť měsíček a éterické olejíčky, plus samozřejmě ten emulgázor a pak konzervant - Cosgard.


Uživatelský avatar
Lucie Filipská
Příspěvky: 19
Registrován: 21 úno 2011 13:40

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Lucie Filipská »

Kdyby někdo chtěl pro začátek kosmetiku bez kupovaných emulgátorů, tak mám tady krém emulgovaný pouze včelím voskem a kukuřičným škrobem. Teď jeden používáme doma už čtvrtý měsíc a je pořád prima a to v něm tentokrát nemám ani vitamin E a konzervant. Zde zbytek kosmetiky - pleťové vody, tělové mléko a podobně...


Uživatelský avatar
Simona Pavlů
Příspěvky: 33
Registrován: 25 pro 2010 19:37

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Simona Pavlů »

Materiál k výrobě kosmetiky je k mání i tady : http://www.fler.cz/mydlarna-u-tri-lilii



Eliška M.
Příspěvky: 8
Registrován: 05 bře 2013 18:35

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Eliška M. »

Aha,to bude asi stejný prodejce. Akorát na Fleru je to díky provizi dražší :-)


Odpovědět