Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Domácí vychytávky...
Uživatelský avatar
medwed
Příspěvky: 72
Registrován: 05 úno 2013 10:46

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od medwed »

Kamarád vyrabí veškerý masti ze sádla a když to nenamaže na sebe tak by se to dalo i jist teoreticky a žádný problém nač vymýšlet nějaký přídavky ztužovadla změkčovadla atd klasika je nejlepší....


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Bebe »

Jo, jsi docela blízko, jenom si to otoč. Je to opačne. Zneužívaní se deje prostřednictvím globalizace. Proto byla zavedena. A jenom využívá spotřebitelských choutek k naplnění svích cílů. Lépe se pak ovládá a jednodušeji manipuluje. Když to nevidíš, možná nemáš upchané póry, ale zcela jistě oči, uši a intuici taky. Skus přemýšlet, mozek upchanej nemáš, jsi chytrá holka.

Eliška M. říká:


 Globalizace není špatná idea sama o sobě, jen se jí zneužívá...



Eliška M.
Příspěvky: 8
Registrován: 05 bře 2013 18:35

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Eliška M. »

Nechci se tady hádat nebo pouštět do zcela jiných diskuzí... Co člověk, to názor. Myslím, že nikdo nevyřeší otázku globalizace apod. Jsou to velmi složité otázky... Kde je pravda, ví asi jen "On".Navíc globalizace nebyla "zavedena", je to přirozený jev a člověk k ní přirozeně inklinuje. Nikdo ji nezavedl, aby mohl s lidmi manipulovat a zneužívat je. Lidé jsou od své přirozenosti tvorové zvídaví, proto tady je...


Raději ať se tu dál diskutuje o přírodní kosmetice a receptech...tohle je pravdu pro jiné diskuze :-)



Házím zde třeba můj oblíbený recept na pleťovou masku na problematickou pleť:



Zelený jíl, voda, bahno z Mrtvého moře, éterický olej. Vše namíchat tak, aby z toho byla ne příliš tuhá ani tekutá směs a dám tak na 20 minut na obličej, až to zaschne, pak smýt střídavě teplou a studenou vodou :-)


Nebo fajn je nosní balzám, když má člověk rýmu - stačí nějaké to máslo, nejlépe bambucké (kdo chce, ať si dá sádlo) a do toho borovici, eukalyptus a mátu :-) Zahojí to červený nos a protáhne to pěkne i dutiny :-)



A na vlasy jednoznačně doporučuji mýdlo, tzv. tuhý rostlinný šampón, akorát výroba už je náročnější :-) Ale dají se všemožně už dneška koupit, třeba na Fleru...







Bebe říká:


Jo, jsi docela blízko, jenom si to otoč. Je to opačne. Zneužívaní se deje prostřednictvím globalizace. Proto byla zavedena. A jenom využívá spotřebitelských choutek k naplnění svích cílů. Lépe se pak ovládá a jednodušeji manipuluje. Když to nevidíš, možná nemáš upchané póry, ale zcela jistě oči, uši a intuici taky. Skus přemýšlet, mozek upchanej nemáš, jsi chytrá holka.

Eliška M. říká:


 Globalizace není špatná idea sama o sobě, jen se jí zneužívá...






Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Bebe »

Eliška M.: Nehádame sa, tiež by som bol rád, ak keby to bolo tak, ako vravíš. Bolo by to tak v prípade, ak by to neznamenalo koncentráciu moci. Plánovanú koncentráciu moci. Je to zjavné už teraz, ale niekto to ešte nevidí, niekto nechce vidieť a niekto tomu neuverí, ani keď to uvidí. Pozri na to, čo to prinieslo napríklad len v oblasti zásobovania potravinami a liekmi. Je to úplne mimo tému, ale súvisí to s našimi životmi, preto to nikdy nie je od témy.


Eliška M.
Příspěvky: 8
Registrován: 05 bře 2013 18:35

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Eliška M. »

Souhlasím, ani mě se globalizace do důsledku vůbec nelíbí a nepodporuji ji, ani podporovat nechci. Taky si myslím, že to, co je místní a je toho dostatek pro všechny, tak je zbytečné vozit odjinud. Čeho je nedostate, je třeba brát jinde výměnou za něco jiného - tzn. za přebytek. Takhle mi to přijde fér, bohužel to takto nechodí a vím to. Vykořisťujeme ostatní a děláme, že jsme hrozně humánní a vlastně třetím zemím pomáháme... Jenže tohle ví každý, kdo se jen malinko orientuje. Co s tím dělat, to bohužel nevím. Jak už jsem psala, jsou dvě cesty - uzavřít se a podporovat jen místní ekonomiku a mnoho věcí si dělat z místních zdrojů svépomocí, ale to není řešení v globálním měřítku. Začít se musí nějak shora, pochybuji, že by byl každý tak uvědomělý a začal sám od sebe...


Takže co se třeba týče kosmetiky a hygieny, tak mi nepřijde nic špatného na tom používat věci dovezené, pokud nebyly vyrobeny nějakou neekologickou cestou nebo s podílem práce dětí. Mnoho surovin, které u nás neroste a nepěstuje se, jsou kvalitní a mnohdy předčí ty naše. A zase ty naše mnohdy předčí zahraniční - asi jak co. A pak jsou suroviny, které u nás k mání nejsou a jsou třeba potřebné pro výrobu krémů na bázi voda/olej. Ne každý snese na sebe dávat sádlo nebo nějaké máslo, někdo potřebuje, aby krém byl z vody a oleje, jinak má opravdu problémy, třeba lidé s hodně aknózní pletí. Takže tam je nějaký ten přírodní emulgátor namístě, třeba Olivem 1000. Ano, někdo mže namítnout, tak proč nepoužít lecitin ze sojových bobů, ale kdo mi zaručí, že ten lecitin byl vyroben v ČR, přestože se u nás soja pěstuje (i když ne mnoho)? Navíc lecitin dělá hodně mastné emulze... Atd. :-) Prostě jak píšu, něco se vyplatí koupit u nás, něco odjinud a nejlépe z prověřeného zdroje :-) Více k tomu asi nemám co říci, tohle je moje stanovisko, ale chápu, že někdo vyznává jiné...




Bebe říká:


Eliška M.: Nehádame sa, tiež by som bol rád, ak keby to bolo tak, ako vravíš. Bolo by to tak v prípade, ak by to neznamenalo koncentráciu moci. Plánovanú koncentráciu moci. Je to zjavné už teraz, ale niekto to ešte nevidí, niekto nechce vidieť a niekto tomu neuverí, ani keď to uvidí. Pozri na to, čo to prinieslo napríklad len v oblasti zásobovania potravinami a liekmi. Je to úplne mimo tému, ale súvisí to s našimi životmi, preto to nikdy nie je od témy.





Uživatelský avatar
vika07
Příspěvky: 22
Registrován: 01 črc 2012 18:35

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od vika07 »

Ak sa chystas robit aj prirodne domace mydla tak tu je velmi dobra stranka - http://www.moderna.alchymistka.eu/ kopec veci som sa tu naucila a ak mas nejaky problem staci tam napisat a pomozu ti ludia :)


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Patrik Stach »

Co se týče mastí, tak jsem vloni udělal dvě. Jednu z konopí, jednu z měsíčku. Popravdě jsem se s tím moc nepatlal, pouze bylina a vepřové sádlo. Sádlo jsem si sám odřezal z pašíka, byliny sám vypěstoval, sádlo vyškvařil, opatrně, aby nebylo připálené, do sádla narval bylin, co se vešlo a nechal to přejít velmi krátce varem. Poté jsem odstavil a druhý den totéž. Další den rozehřát a zcedit. Masti už jsou rok staré, kvalita stále výborná. Skladuji je ve skle ve sklepě. Ta měsíčková je vážně zázračná. Naprosto na ni nedám dopustit. Letos podle rady jardy bon joviho přidám včelí vosk. To je nejzažší mez, kam jsem ochoten zajít (návštěva včelařství o pár vesnic vedle).
Na druhou stranu jsou to léčivé masti a ne dámská kosmetika.

Jarmila Plášková
Příspěvky: 7
Registrován: 02 kvě 2013 10:15

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Jarmila Plášková »

Zkoušel už někdo dělat krém z bambuckého másla ???


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ale jo, z bambuckého, kakaového a makadamovýho.... jako kosmetika určitě fajn, ženský to cpou i do mejdel.... to víte, ženský....


Já bych přihodil svůj osobní recept na hojivou mast, která hojí i beznadějné věci, což jsem osobně vyzkoušel i na hodně ošklivých ranách , vč diabetických.


Vezme se bílá, nebo klidně žlutá vaselina, 100 gr, do ní se vrazí 10gr oleje ricinového, 10gr peruánského balzámu, 10 gr včelího vosku,  a když chcete oslnivý úspěch, pak HA gel s kyselinou hyaluronovou, která umožní super granulaci kůže.....16ml....


Tento preparát jest nutno tvořiti pouze a výhradně z čistých ingrediencí, tzn v lékárně či dobře prověřeného zdroje zakoupených. Chtěl bych přidat březový dehet a v sádle rozpuštěný včelí propolis, Jak jest zmíněno ve starých ruských lékopisech.bukový, nebo březový, 5gr dehtu a 5 propolisu. je to nejlepší hojivá mast.




Jarmila Plášková říká:


Zkoušel už někdo dělat krém z bambuckého másla ???





Uživatelský avatar
Lucie Filipská
Příspěvky: 19
Registrován: 21 úno 2011 13:40

Re: Domací výroba mýdla,mastí,kosmetiky

Příspěvek od Lucie Filipská »

Jbj: kde by se dal, prosím, sehnat dehet vhodný na kosmetické účely? Potřebovala bych ho do mýdel na lupenku a nějak stále nevím kam pro něj...


Odpovědět