No poo

Domácí vychytávky...
Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

No poo

Příspěvek od Marion »

Hezky den vsem, tak by me zajimalo zda se mezi permakulturniky najdou lide praktukujici myti vlasu bez pouziti samponu a jine chemie. Budu rada za vase postrehy a zkusenosti.

Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: No poo

Příspěvek od mastnacek »

Praktikuju, ale ja mam 3mm "pazit". A kdyz dojde na spinavou praci tak jen voda nestaci :)

Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: No poo

Příspěvek od Marion »

Zkousim to druhy mesic. Mam vlasy po zadek a tak je to slozitejsi... Zacala jsem sodou a octovym oplachem a ted mi prisel marocky jil, tak jsem zvedava.
Jinak vlasy min padaj, co tak pozoruju a jsou lesklejsi. Tak jsem zvedava zda se jeste nekdo ozve...

Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: No poo

Příspěvek od Marion »


Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 21
Registrován: 03 říj 2018 12:40

Re: No poo

Příspěvek od oreb1 »

Já jsem si myla vlasy jílem. Přivezli mi ho z Afghanistánu, podobný jako marocký, ale červenohnědý. Vlasy byly normální, jen je potřeba je pořádně propláchnout. Jinak na mytí těla je jíl taky skvělý.


Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: No poo

Příspěvek od Marion »

Zkusila jsem jil, ted to schne. Pridala jsem konopny olej. A nakonec octovy oplach.

Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: No poo

Příspěvek od Marion »

Tak vlas,, proschly a jsou krasne, pokozka hlavy nikdy nebyla takto spokojena i sodu pokud jsem spatne vyplachla, tak svedila. Ted nic nesvedi, no proste parada.:-) Tak davam vale vsem chmickym samponum, doufam na vzdy.:-D

Uživatelský avatar
Petr Bulant
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2013 08:45

Re: No poo

Příspěvek od Petr Bulant »

Ahoj, tak já se tedy také veřejně přiznám, už asi dva roky vystačím jen s teplou vodou. Je jí potřeba víc, jsem třeba několik minut pod sprchou, ale šamponu netřeba. Těsně po umytí nemám vlasy tak jemné jako po šamponu, ale zato jsou silnější, míň padaj, a vydrží to mnohem déle než zase splihnou.  Ale nemám vlasy po zadek, jen tak 3-10 cm, podle ročního období :-)


Uživatelský avatar
Marion
Příspěvky: 180
Registrován: 15 čer 2014 23:45

Re: No poo

Příspěvek od Marion »

Ahoj, diky za odpoved... Ja si jen s vodou nevystacim, pracuji hodne kolem zvirat a jeto z vlasu citit, kdyz chci do spolecnosti, tak proste musim ty vlasy poctive umyt.ten jil je super, pouzivam ho uz i jako masku na oblicej.;)

Uživatelský avatar
Petr Bulant
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2013 08:45

Re: No poo

Příspěvek od Petr Bulant »

Já jíl používám v zubní pastě, tedy přesněji řečeno místo zubní pasty. Je to zubní prášek od Borise Tichanovského, snad sem můžu dát odkaz: https://www.epam.eu/cs/zubni-prasky-epam-30g/4042-zubni-prasek-epam-univerzalni (nejsem prodejce, jen spokojený uživatel:)


Odpovědět