Svetelne zdroje, zarovky, zarivky, usporky, ledky a ja nevim co jeste

Domácí vychytávky...
PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Svetelne zdroje, zarovky, zarivky, usporky, ledky a ja nevim co jeste

Příspěvek od PilotPM »

Elektrosmog je druh vlnění/pole. Tyto pole jsou tu tak dlouho, jako je naše matička země. A pole vytvářené vedením v domě a žárovkami/zářivkami jsou minimální. Doma bych to vůbec neřešil. Problémem spíš můžou být vysokovýkonné vysílače.


Jinak někde sem četl že na organismus negativně působí i odstínění těchto polí. Takže všeho s mírou a nešílet.


Uživatelský avatar
starej křupan
Příspěvky: 21
Registrován: 20 úno 2012 22:49

Re: Svetelne zdroje, zarovky, zarivky, usporky, ledky a ja nevim co jeste

Příspěvek od starej křupan »

pořídil jsem do koupelny a na záchod tyhle, protože jsem nebyl schopen vysvětlit potomkům výhody používání vypínače


http://dx.com/p/e27-3w-48-led-infrared-sensor-motion-activated-white-lamp-220v-35428


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Svetelne zdroje, zarovky, zarivky, usporky, ledky a ja nevim co jeste

Příspěvek od mastnacek »

Covece, sice reseni ale vychovnej efekt nulovej :)
To pilotm: myslim ze oba o tom vime maximalne co si kde precteme. Nesilim, ale ja treba 7 let delam s citacem, posledni dva roky mam dva monitory, takze smogu si uziju az az. Takze proto hledam neco cim bych to trosku mirnil. A ty ionizatory to udajne delaj.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Svetelne zdroje, zarovky, zarivky, usporky, ledky a ja nevim co jeste

Příspěvek od jarda bon jovi »

ledky jsou řešením. ty úsporky jsou tak bezpečné, až kvůli nim museli v roce 2008 předělat hygienické normy elektromagnetismu a elektromagnetické kompaktability skrze harmonizaci evropských norem, i když se jednalo o trojnásobné překročení stávajících limitů. Je třeba vzít do ruky dobrej gaussmetr, a taky wattmetr, páč o příkonu se v drtivé většině lže, stejně jako o svítivosti.Taky se lže o mikrovlnném záření, které problémem bylo, je a bude i při velmi nízkých intenzitách.Takže,. každopádně by měla být limitní vzdálenost 3 metry od zdroje k hlavě, i při krátkodobé expozici. Ale je to na každém, jak si to přebere. o nic nejde.


PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Svetelne zdroje, zarovky, zarivky, usporky, ledky a ja nevim co jeste

Příspěvek od PilotPM »

Myslim, ze dnesni LCDcka se s CRTckama nedaji srovnavat:)


Ty ionizatory nekdo chvali, nekdo rika, ze je to naprd. Tezko posoudit.
Nejaky nezavisly test jsem nikde necetl - skoda, jen bohachvalu od vyrobcu.

mastnacek říká:


Covece, sice reseni ale vychovnej efekt nulovej :)
To pilotm: myslim ze oba o tom vime maximalne co si kde precteme. Nesilim, ale ja treba 7 let delam s citacem, posledni dva roky mam dva monitory, takze smogu si uziju az az. Takze proto hledam neco cim bych to trosku mirnil. A ty ionizatory to udajne delaj.



Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Svetelne zdroje, zarovky, zarivky, usporky, ledky a ja nevim co jeste

Příspěvek od mastnacek »

Hadam ze mas LEDky od toho tvyho kamarada co meri sumy posvecenny?

jarda bon jovi říká:


ledky jsou řešením. ty úsporky jsou tak bezpečné, až kvůli nim museli v roce 2008 předělat hygienické normy elektromagnetismu a elektromagnetické kompaktability skrze harmonizaci evropských norem, i když se jednalo o trojnásobné překročení stávajících limitů. Je třeba vzít do ruky dobrej gaussmetr, a taky wattmetr, páč o příkonu se v drtivé většině lže, stejně jako o svítivosti.Taky se lže o mikrovlnném záření, které problémem bylo, je a bude i při velmi nízkých intenzitách.Takže,. každopádně by měla být limitní vzdálenost 3 metry od zdroje k hlavě, i při krátkodobé expozici. Ale je to na každém, jak si to přebere. o nic nejde.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Svetelne zdroje, zarovky, zarivky, usporky, ledky a ja nevim co jeste

Příspěvek od jarda bon jovi »

jo, mám, ale on sám jede výhradně v klasických žárovkách. V ledkách jsou sice nějaký tydlecty ellektrosmogy, ale nejen v mnohem lepší intenzitě, ale i frekvencích a navíc tam chybí to epileptující chvění......  Navíc předělávám co nejvíc na senzory pohybu, takže projdu, blik blik. jdu zpátky, blikblik. mám deset místností s mnoha svítidlama a většinou tam vlzu, něco vezmu, a odejdu, zapomenu zhasnout. Pro úsporky to je neřešitelný problém. navíc spotřeba leze hooodně nahoru. dokud bude v drátech elektřina, je to v pohodě a pak se uvidí.......

mastnacek říká:


Hadam ze mas LEDky od toho tvyho kamarada co meri sumy posvecenny?

jarda bon jovi říká:


ledky jsou řešením. ty úsporky jsou tak bezpečné, až kvůli nim museli v roce 2008 předělat hygienické normy elektromagnetismu a elektromagnetické kompaktability skrze harmonizaci evropských norem, i když se jednalo o trojnásobné překročení stávajících limitů. Je třeba vzít do ruky dobrej gaussmetr, a taky wattmetr, páč o příkonu se v drtivé většině lže, stejně jako o svítivosti.Taky se lže o mikrovlnném záření, které problémem bylo, je a bude i při velmi nízkých intenzitách.Takže,. každopádně by měla být limitní vzdálenost 3 metry od zdroje k hlavě, i při krátkodobé expozici. Ale je to na každém, jak si to přebere. o nic nejde.








Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Svetelne zdroje, zarovky, zarivky, usporky, ledky a ja nevim co jeste

Příspěvek od Jiří Danihel »

Máme 12cm polystyrenovou izolaci. Moje okna jsou na JJV. Byt je asi z poloviny vysunutý oproti sousedním bytům z domu, takže největší roli hraje přestup tepla podlahou. Jak topí sousedka pode mnou nevím. Soused nade mnou má ve zvyku topit v noci naplno a ve dne naopak úplně zavírá. Jak fungují termostatické hlavice asi nemá tušení. Takže mi topí přesně obráceně, než bych potřeboval. V noci v zimě musím občas otevírat okno, abych si ochladil pokoj a mohl spát. Nesnáším přetopenou ložnici. Už jsem uvažoval o izolaci stoupačky, která mi dodává teplo o které nestojím. Teplotu mám pořád nad 20°C, téměř vždy nad 21. Níž ji dostanu jen krátce po intenzivním větrání. Za slunečného dne se v zimě dostává i nad 24°C. Citelně ji zvyšuje televize nebo velký PC, v kuchyni vaření. Lednička A+ stačí na udržení teploty. Kuchyní mi stoupačka neprochází.


Pokud jde o to křehnutí patic a izolace, je vidět, že patříš k rozumné menšině. Bohužel mnozí jsou schopni dát do koule v koupelně 100W žárovku. Svítidlo mají přitom namontované na dřevotřískovou stropní desku, v některých případech bez tepelné izolace (dříve se používal azbest s předepsaným přesahem kolem svítidla). Ideální kombinace pro vznik požáru od zapomenutého světla v koupelně.

Cyril říká:


...Otázka: Kolik cm polystyrenu máte na stěnách bytovky a kam směřují okna? Uvádíš, že nemusíš topit po zateplení paneláku. Zní to neuvěřitelně. Platí to i pro Tvoje sousedy? Jakou teplotu máš v bytě? 
Restaurace, sály - ano, tam je nutno svítit pořád, i ve dne v létě a tepelný příspěvek žárovek by tak přišel vniveč. Profesionální údržba svítidel (a tedy i náklady) je zase něco, co já jako obyvatel RD nemusím brát v úvahu.
Ke křehnutí bakelitových patic. Nemohu Tvé údaje povrdit. Bydlím v domě, který je obývaný cca 30 let a nemusel jsem dosud měnit žádnou. Možná se používaly kdysi lepší materiály. Možná je to tím, že se snažím nevyužívat naplno maximální přípustný výkon žárovky, kterou lze do soklu umístit (obvykle do 60W soklu dávám 40W žárovku).





Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Svetelne zdroje, zarovky, zarivky, usporky, ledky a ja nevim co jeste

Příspěvek od Jiří Danihel »

Protože vzduch je u nás v zimě často nedýchatelný, omezuji v zimě větrání na minimum a koupil jsem sobě i matce ionizátor/čističku vzduchu. Žere asi 8W a oba máme dobrou zkušenost. Lépe se nám dýchá. Ionizátor emituje kationty kyslíku. Ty působí jako magnety na prachové částice a volné anionty. Vzduch je podle čichu podobný čerstvému vzduchu na horách nebo tomu, co sem vanou silnější západní větry od Atlantiku. Jen blízko čističky je cítit slabě ozonem. Trochu víc se mi usazuje prach, protože ionty tvoří z drobných částic prachu větší a těžší vločky. Vzduch je čistší, ale častěji je třeba utírat prach z nábytku.


Neumím si představit, jak by mohly kationty odstranit magnetické vlnění. Ty interagují s elektrickým polem (nábojem - třeba na svetru plném elektrostatické elektřiny), ne s magnetickým polem. Ztratí mobil, Wi-Fi, BlueTooth nebo rádio s vestavěnou anténou signál, když zapneš ionizátor? Pokud to nezabírá ani na tak slabé signály v řádu miliwattů, jak to potlačí mnohem silnější vlny z elektroinstalace, když se zapne třeba elektrická plotýnka, vysavač nebo jiný žrout? Je otázka, jestli autor toho nesmyslu neprodává jako ionizátor nějaký udělátor, který ani ionizátorem není.

mastnacek říká:


...A jedna mimo tema i kdyz ne uplne. Hledal jsem jak se aspon castecne zbavit elektroamogu, nasel jsem ze pomoci ionizace vzduchu. Pouzivate nekdo? Zousobu je vic. Elekrreonicky ionizatory, mel jsem jedbou v ruce, plastova kraba s par svabama, po case se zanesla bilym prachem. Nejsem si jistej ucinnostj. Dalsi solny lampy, to by se me libilo vic do obyvaku kde je televize a picitac. Ale ne na svicku ale asi bych spis dal zarovku.
No a nebo vodopad ci vodotrisk nebo pustit do kouta sprchu :)
V nejakym poradu jsem slysel ze horeni svicek z vceliho vosku taky ionizuje. To vsexhno navic by melo prospet klimatu v mistnosti.



Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Svetelne zdroje, zarovky, zarivky, usporky, ledky a ja nevim co jeste

Příspěvek od Jiří Danihel »

Stálo by za to změřit, kolik tyhle "úsporky" odebírají ve zhasnutém stavu. IR senzor (infra LED + fototranzistor) a ztráty ve zdroji mívají spotřebu několik Wattů. Takže trvale rozsvícená 3W úsporka bude pravděpodobně žrát méně, než toto. Mám změřenou spotřebu nočního orientačního svítidla s IR čidlem a 3ks LED. Svítí to jako bludička a žere 9W místo uvedených 0,9W. Rozdíl mezi rozsvíceným a nerozsvíceným světlem je pod 1W (tedy těch 0,9W myslel výrobce asi u zdroje světla a ne u celého výrobku). 3W LED oproti tomu šajní jako slunce. IR senzory mají smysl u svítidel nebo jejich skupin o celkovém příkonu alespoň v řádu desítek Wattů.

starej křupan říká:


pořídil jsem do koupelny a na záchod tyhle, protože jsem nebyl schopen vysvětlit potomkům výhody používání vypínače


http://dx.com/p/e27-3w-48-led-infrared-sensor-motion-activated-whit...





Odpovědět