Jak resite vytapeni domacnosti?

Domácí vychytávky...
Odpovědět

Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od Cyril »

jarda bon jovi: Kolik dřeva Ty protopíš ve svém domě s metrovými zdmi? Na kolik (stupňů) vytápíš, jakou plochu?


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Protopím 20 až 25 metrů dříví,zkoušel jsem i uhlí, 40 metráků ořech 2. 250 metrů podlahové plochy, 16 radiátorů, 50 metrů čtv podlahovky, bojler.budova z roku 1825 a část starší, cihly s kamennými základy bez izolace, bez potíží s vlhkosti.Okna tl 100 a izolační trojsklo w 0,6 Topím v kotli na kdeco a bude vyměněn za automat na  uhlí, štěpku, obilí, pelety.  Být závislý na jednom palivu je v dnešní době pošetilé. Mě osobně nevadí , čím lidé topí, spíše způsob spalování, protože i ze dřeva se můžou uvolnit pěkná svinstva a špatně spálené dříví je horší než dobře spálené uhlí. A protože mám dostatek vlastní biomasy a bydlení mám na 8obytných místnostech a 3 technických a poroste o další 4 obytné, tak mám pouze jedinou možnost vytápění.


http://www.greenengineering.cz/index.php/oferta/em2/berski.html


Být sám, neb jen s panímámou, mám kuchynská kamna, kde spálím jedniu vlečku dříví a nemusím špekulovat.A protože se musíme postarat o bezmocné příbuzné stařečky, tak bude moje energetická bilance v budoucnu děsivá, oproti těm pár polínkům v zázračně zateplených prezervativech. O difuzní prostupnosti zdiva mám naprosto konkretní osobní zkušenosti, páč jjsem jedinkrát v životě svolil k zateplení špalet u nízkoenergetických dveří vchodových. děly se kouzelné věci. Tedy, jakákoli vlna, vata, neb cokoli jiného, ale tahle šprcka je fakt k prdu.U starejch baráků to je minimálně neúcta. Ostatně, z mého to není, já mám jen pocity a jednu zkušenost, švagr projektuje a mudrujem imrvére.Ani u nízkoenergetického či pasivního domu není nic zadarmo.


 




Cyril říká:


jarda bon jovi: Kolik dřeva Ty protopíš ve svém domě s metrovými zdmi? Na kolik (stupňů) vytápíš, jakou plochu?





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od drudriger »

70 metru plochy barak tak 130 mozna 150 let starej, protopim asi 20 metru drivi.


benzin uz neni co bejval takze ve volnem case s karickou rucnou a jedem na drevo, bydlime v  lesich takze v okruhu 1 km s karickou stale neco najdes........


kamna vid foto, ta roura jede do koupelny kterou to vytapi.na konci te roury je este starej ventilator s pocitace s trafa napojenej na starou nabijecku na nokii, ventilator jede celou zimu.


hold kazdej si tu permakulturu dela nejak jinak


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od mastnacek »

Covece, ty mas maxi statek :) Metrove zdi je super vec, navic kamen cihla vid? V lete chladi v zime kdyz se topi tak se nahrejou a barak ma daleko delsi setrvacnost. Nejsem stavar, ale rekl bych ze unik tepla stenou je v tomhle pripade minimalni. To spis stropy, pokud neni puda zarovnana senem.





jarda bon jovi říká:


Protopím 20 až 25 metrů dříví,zkoušel jsem i uhlí, 40 metráků ořech 2. 250 metrů podlahové plochy, 16 radiátorů, 50 metrů čtv podlahovky, bojler.budova z roku 1825 a část starší, cihly s kamennými základy bez izolace, bez potíží s vlhkosti.Okna tl 100 a izolační trojsklo w 0,6 Topím v kotli na kdeco a bude vyměněn za automat na  uhlí, štěpku, obilí, pelety.  Být závislý na jednom palivu je v dnešní době pošetilé. Mě osobně nevadí , čím lidé topí, spíše způsob spalování, protože i ze dřeva se můžou uvolnit pěkná svinstva a špatně spálené dříví je horší než dobře spálené uhlí. A protože mám dostatek vlastní biomasy a bydlení mám na 8obytných místnostech a 3 technických a poroste o další 4 obytné, tak mám pouze jedinou možnost vytápění.


http://www.greenengineering.cz/index.php/oferta/em2/berski.html


Být sám, neb jen s panímámou, mám kuchynská kamna, kde spálím jedniu vlečku dříví a nemusím špekulovat.A protože se musíme postarat o bezmocné příbuzné stařečky, tak bude moje energetická bilance v budoucnu děsivá, oproti těm pár polínkům v zázračně zateplených prezervativech. O difuzní prostupnosti zdiva mám naprosto konkretní osobní zkušenosti, páč jjsem jedinkrát v životě svolil k zateplení špalet u nízkoenergetických dveří vchodových. děly se kouzelné věci. Tedy, jakákoli vlna, vata, neb cokoli jiného, ale tahle šprcka je fakt k prdu.U starejch baráků to je minimálně neúcta. Ostatně, z mého to není, já mám jen pocity a jednu zkušenost, švagr projektuje a mudrujem imrvére.Ani u nízkoenergetického či pasivního domu není nic zadarmo.


 




Cyril říká:


jarda bon jovi: Kolik dřeva Ty protopíš ve svém domě s metrovými zdmi? Na kolik (stupňů) vytápíš, jakou plochu?








Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od mastnacek »

Zrovna tenhle druh kamen ( konvencni salani se tomu myslim rika ) neni moc zdravej co se tyka vdechovani prepalenych castic prachu apod. Nepozorujes to na sobe? Pripadne na detech jestli mas?

drudo drudriger říká:


70 metru plochy barak tak 130 mozna 150 let starej, protopim asi 20 metru drivi.


benzin uz neni co bejval takze ve volnem case s karickou rucnou a jedem na drevo, bydlime v  lesich takze v okruhu 1 km s karickou stale neco najdes........


kamna vid foto, ta roura jede do koupelny kterou to vytapi.na konci te roury je este starej ventilator s pocitace s trafa napojenej na starou nabijecku na nokii, ventilator jede celou zimu.


hold kazdej si tu permakulturu dela nejak jinak





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od drudriger »

no nepozoruji na sobe teda nic, jako co bych mnel pozorovat. decko take v klidu.


ono i sezeni u pocitace a ty urcite mas pocitas skodi zdravi,oci usi stalej sice nizkej hluk z nej , nepozorujes neco...?


jako omrknu to, ale pochybuji ze ty kamna vymenim za neco jineho


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od jarda bon jovi »


Mě se ty kamna strašně líbí. Strašně mne štve, že žiju civilizovaně..,... Chci jednu místnost, ušlapanou hlínu na podlaze,krb či tohohle vincka a finíto. Místo toho..... Přepálenej vzduch je všade, kde to hoří. JJen já mám kotelnu jako osel 20 metrů od baráku. JJe to sice fajn, ale kamna jsou kamna. Halt budu muset přistavět. Udupaná hlína, v rohu chlévek s kozou a fertig.Furt se trápím s jakýmasi izolacema a serepetičkama,dlažbama a nátěrama a vomítkama a zedníkama a instalatérama a ve finále mi stačí zemljanka.Já na sobě začínám pozorovat, že mě to sere.Bude to tím nepřepáleným vzduchem.Já CHCI  inhalovat ten přepálenej....
drudo drudriger říká:


no nepozoruji na sobe teda nic, jako co bych mnel pozorovat. decko take v klidu.


ono i sezeni u pocitace a ty urcite mas pocitas skodi zdravi,oci usi stalej sice nizkej hluk z nej , nepozorujes neco...?


jako omrknu to, ale pochybuji ze ty kamna vymenim za neco jineho





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od drudriger »

ja to nejak hledam na netu a ne a ne najit zadnej link na tu skodlivost co tu pises....


dvakrat za rok kamna poradne vytru, mozna i castejc.


previdelne vetram ale nedelam to kvuli tem kamnum ale kvuli cerstvemu vduchu. nikda sem si niceho nevsiml ze bych mnel nejake zdravotne potize ci tak neco, predpokladam spojene s dychanim....


jako zijeme v dobe kdy skodlive ja velicos, od pocitacu cez kamna ci telefony.


jo a srandicky sou srandicky ze jo, takze ja bych chtel take mit kotel velikej na ktery bych vydelaval tak pri mem platu asi 10 let, nebo bych si ho vzal na splatky, a pak radiatory a pak nejak to cele zaizolovat,novou strechy by to chtelo take uz,pulka strechy je z tasek na kterych je vyrazno 1907 wien


no po pravde si v klidu ctu knizku, ale rikal sem si ze v momentalne situaci, kdy ziju s kamnama ktere mne zabijeji strecha spadne co by dub, by mnel radsi uz plist nejake lano, ponevac zadne nemam a ani peniz na nej nezustal. apak si  to hodim, a bude klid.


anebo klid uz je dneska..?


hodte nejakej link ....


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Jak resite vytapeni domacnosti?

Příspěvek od mastnacek »

At zije ironie :) Ne vazne, tyhle teplovzdusny kamna bych nechtel. Sice udelaj rychle teplo, ale za cenu prepalenyho prachu a taky pocitam ze zase rychle vychladnou kdyz plamen dohori. Me by to ani tak nevadilo, ale deti bych v tom mit nechtel, opravdu. Kdyz uz jen kamna, ne kotel, tak salavy. Jestli to ma skodlivy ucinky zjistis podle teploty plaste nebo vystupniho vzduchu z tech trubek.



Nevýhody vytápění teplovzdušným kamny - čím je lze kompenzovat



  • Prašnost - při konvekčním způsobu vytápění dochází k cirkulaci vzduchu a k víření prachu - lze kompenzovat vzduchovými filtry

  • Zdravotní rizika - průchodem organického prachu přes žhavou krbovou vložku dochází k jeho přepalování a roznášení do místností - lze kompenzovat používáním kvalitních vzduchových filtrů

  • Míchání vzduchu - teplovzdušné rozvody dokážou v krátkém čase roznést pachy anebo třeba cigaretový kouř z jedné místnosti po celém domě - lze kompenzovat vzduchovými filtry




  • Vysoušení vzduchu - stykem cirkulujícího vzduchu s teplovzdušnou vložkou se vzduch vysušuje - to je ale problém i teplovodních systémů s konvektory a radiátory - je potřeba doplnit vlhkost rostlinami v bytě, občasným větráním nebo zvlhčovači


Odpovědět