Ahoj všichni, prosím o vysvětlení. Nikdy jsem nebyla v Rakousku u Seppa, ale vám se zdá 900 Euro za tři dny praktického kurzu od 4. do 6 března jako přijatelná cena ? zuzka z lesa  

Prohlédnuto: 677 x

Komentář přidal(a) QNX dne 1.Únor.2011 v 19:04

900 Euro? To je snad překlep a má to být 90 Euro, ne? ....... i když, za jednodenní návštěvu u Seppa Holzera jsem dal 95, tak to on asi tři dny za 90 dělat nebude. Můj názor je ten, že návštěva u něj na farmě za 95 EUR stojí (možnost prohlédnout si všechno osobně), ale za třídenní kurz bych mu přes 20 000kč rozhodně nedal. To už bych doporučoval připlatit si a navštívit delší kurz Jardy Svobody, nebo naopak hodně ušetřit a příhlásit se třeba na kurz který pořádá Čestmír Holuša s Mariannou Ružičkovou Holušuvou za 4400kč v Brně. Výsledek pro účastníka bude ve všech třech případech podobný (úměrně délce trvání), ale je rozdíl, jestli za to zájemce zaplatí 4400kč (Holušovci), 900EUR (Holzer), nebo ještě větší částku (Svoboda). Kurz od Holzera za 900EUR, vychází z těchto tří možností (po přepočtu na jeden den kurzu) bezkonkurenčně nejdražší. Zároveň je to kurz bezkonkurečně nejkratší, takže i množství předaných informaců bude nejmenší.

Ta cena je IMHO  naprosto nepřiměřená a to nejen na podmínky ČR. Za takové peníze si např. v USA můžete vybrat 14denní úplný kurz permakulturního designu u těch nejslavnějších lektorů.

(reklamu na vlastní kurzy si dělat nebudu :-)

Komentář přidal(a) tomáš hanák dne 1.Únor.2011 v 20:58

Zdravíčko,

předem chci říct že jsem nikdy žádný permakulturní kurz nenavštívil takže můžu mít trochu zkreslenou představu ,ale příjde mi ne uplně rozumné platit horentní sumy peněz za to že vám "někdo" popíše pk principy daného místa . Resp. informací o pk je v knižní podobě k dostání hodně a to co platí jinde nemusí platit u vás , jestli mi rozumíte...myslím že je důležitý učit se pk u sebe a uplatňovat vyporozované principy . Vdyt otom celá pk je . Kdyby měl člověk dva životy,možná mín možná víc ;) vytvořil by fungující pk celek i bez knížek a informací od druhých . Informace jsou cenné ,ale že by až takhle aby člověk musel dávat měsíční plat-y ... Samozdřejmě chápu že tyto kurzy prostě nejsou pro každého ,ale tento způsob mi příjde skoro jako nechat si založit pk zahradu na klíč což taky moc neuznávám ;) ... chybí mi u takových kurzů pouhé sdílení informací ,bez přehnaného materiálního zisku , vdyť nám jde o dobrou věc

 

jinak tedy k SH , dostala se mi do rukou jeho kniha "zahrada k nakousnutí" a musím tedy smeknout , opravdu jsou vidět ty léta zkušeností . Zase ,ale na druhou stranu kolik lidí se zájmem o pk má takový možnosti jako on , myslím tím těch 45ha nebo kolik to půdy on obhospodařuje,chová zvířata,má lesy atd ... ;) to už je přece taky trochu jiný pohled na pk než u malý zahradky ,ale to jen takže mě to napadlo ..neznám moc lidí co mají xx hektarů ... i když časem kdo ví ;)

Komentář přidal(a) QNX dne 1.Únor.2011 v 22:41

tomáš hanák: Práce Seppa Holzera má něco do sebe a proto určitě stojí za pozornost..... návštěva přímo na pozemku, účast na přednášce, přečtení knihy. Kurz by mohl být také dobrý, ale cca desetinásobek běžné ceny ...... to je pěkná Holzerovina :-) Je to jako s tím jeho zrním, které obsahuje 12x víc dobrého než zrní konkurenční a proto ho prodává za 100 násobek ceny. S.H. je perfektní obchodník, ale IMHO tu cenu značně přestřelil. Jeho zkušenosti jsou velké, ale máš pravdu, že často nepřenosné. Většinu informací je možné najít i jinde a často zdarma.

Není těch 900 EUR za uspořádání kurzu? Odměna lektora a ne cena pro jednoho účasníka? Nedávno jsem jednomu z našich zákazníků posílal nabídku na uspořádání 3 denního PK kurzu pro 30 lidí (dva lektoři) přímo u něj a s obsahem sestaveným přímo pro jeho konkrétní potřebu a cena byla 30 000kč ........ tak třeba S.H. nepřestřelil a drží ceny podobné lidovým cenám jako má Zelený čaroděj :-)

Komentář přidal(a) Zuzana Saifrová dne 2.Únor.2011 v 10:48
Děkuji za odpovědi, kdyby to byl překlep s nulou navíc, dalo by se to, ale takhle.. Spíš to vypadá, že si někdo chce vylepšit pozemek, práci si ještě zaplatíme, ale prakticky budeme proškoleni... ;-) Téměř tolik stál Jardúv roční kurz ! Je to zajímavé, asi tam přijedou tak dva lidi za tuto cenu, když bude cena reálná, bude tam lidí asi dost. Uvidíme, necháme se překvapit.
Komentář přidal(a) QNX dne 2.Únor.2011 v 13:44

Zuzana Saifrová: Bylo to opravdu 900 EUR? Teď už je to 300 EUR, ale jenom víkend. Možná když ještě chvilku budeme komentovat cenu, tak to klesne na těch 90 EUR :-)

300 EUR už je reálnější cena. Kdo si chce zaplatit "značkový" kurz tak to za to asi dá ............. ale pořád ještě bych za výhodnější považoval "roční" kurz PK designu za 4400kč (a nebude to v němčině, kde polovinu času sežere překládání + výhoda lektorů z našich podmínek).

Přesto doufám, že na ten kurz S.H. někdo půjde a pak nám řekne jaké to bylo :-)

Komentář přidal(a) bobek dne 2.Únor.2011 v 14:50
Tak tak, těch 90 Euro bych za to dal :-)))
Komentář přidal(a) Pozuruj a jednej - PermaMax dne 2.Únor.2011 v 20:12
...For that price I'd expect to meet Sepp Holzer and not someone called Sepp Holtzer!
Komentář přidal(a) QNX dne 2.Únor.2011 v 20:27
PermaMax:  většinu té ceny tvoří speciální příplatek za "T" :-) ........ nebo to je nějaký úplně jiný kurz a úplně jiný člověk?
Komentář přidal(a) Zuzana Saifrová dne 3.Únor.2011 v 7:30
Aha, já to opsala z pozvánky do Sopotnice. Z mé strany se jedná o autora knihy Zahrada k nakousnutí tedy Seppa Holzera. ;-)
Komentář přidal(a) Romana SM dne 4.Únor.2011 v 15:13

Už jsem myslela, že je to 100 EUR, (ale to je jen doplatek na místě ) a málem jsem se přihlásila :-). Třista je pro mě tedy taky moc. Líbilo by se mi permakulturní vzdělávání formou vzájemné výpomoci.

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity PermaWeb!

Přidejte se ke komunitě PermaWeb.

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby