Zdravíčko , je to taková blbost ,ale docela dlouho už zkouším/řeším jak nejlíp označovat namnožené keře,stromky ...

 

jak to děláte vy ?

 

začínal jsem s klasickýma "lístečkama" co mají ve školkách ,ale při použití obyč. tužky , fixi , propisky , vždy to šlo do roka dolů .navíc jsem ty lístečky měl za docela draho asi 2 kč kus , šílený , neměl byste někdo typ kde nakoupit levněji ?

 

teď zkouším slaboulinký pásky dřeva s vypálenýma údajema což je šíleně pracný ,ale vydrží to ... snažím se stejný odrůdy dát do řádků a označit jen začátek řádku ...

 

při desingu zahrady už používám mapku místo jednotlivýho označování rostlin ...došel jsem k tomu že je to nejlepší ...

 

budu rád za nápady, ohlasy :)

Prohlédnuto: 239 x

Komentář přidal(a) FSP dne 15.Květen.2013 v 9:51

někde jsem viděl...a to mi připadá jako nejlepší a nejtrvanlivější.....nastříhat si tenké měděné plíšky a přes měkký podklad nějakám tupým hrotem vytlačit nápis,..........jo bylo to v některým díle "ticho už to roste"

FSP

Komentář přidal(a) Sego dne 9.Září.2013 v 19:16

Pokud jde jen o to že jsou štítky drahé existuje levnější řešení. Koupit v papírnictví plastové podložky do sešitu a nastříhat si štítky sám.  Stejně jako na dřevo lze na ně údaje vypálit. K tomu stačí rozžavený drát či pájka.

Komentář přidal(a) tomáš hanák dne 9.Září.2013 v 20:49
to sego: a zkoušel si to ? nejde o to že štítky jsou drahé ,ale že i udaje na nich "vyšumí"-jak lihovkou tak propiskou . Pálit do plast podložky si moc představit neumím, mít dobrou pájku a pohrát si s teplotou tak by to asi šlo ,ale čekal jsem nějaký revolučně jednoduchý řešení :) Zatím to řeším řadama stejných druhů/odrůd a vypálenou popiskou do dřeva ...
Komentář přidal(a) Sego dne 11.Září.2013 v 14:02

Používal sem je jen ve skleníku a popisoval jen měkkou tužkou či fixem. Venku bych je asi v případě obyč. popisu přetáhl skrečovací fólií .

Existují i tužové pájky s kterými se dá v podstatě psát. Stejnou práci ale odvede i nahřátý drát v kousku klacíku.

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity PermaWeb!

Přidejte se ke komunitě PermaWeb.

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby