Hledám i touto cestou vhodné místo pro založení pk prostoru a sousedy , kteří uvítají ve své blízkosti člověka respektující přírodní zákonitosti se snahou o co největší soběstačnost . Může jít o starý dům,chatu nebo jen pozemek ,ale vhodně položený ;) V počátku nepočítám ani se stálým bydlením , možno jen přes léto,maringotka...dle možností

Zatím jsem ve fázi šetření a hledání a do doby než najdu vlastní prostor rád pomůžu někomu s jeho "okolím".. Rok jsem zakládal a pečoval o pk prostor a teď mi to docela chybí,založil jsem a rozšiřuji školku s ovocnými stromy, keři a něco málo se snažím množit semínka...

Jinak učil jsem se zahradním architektem a slaboproudým elektrikářem,vše dokončeno a snažím se pochytit co nejvíc z truhlařiny,tesařiny a celkově práce se dřevem a zkrátka vším co souvisí se soběstačným způsobem života , diy . Momentálně pracuji v lese na žl což věřím že v tomto oboru lze práce najít všude..

Lokalita nejlépe VČ , okolí ú/n/o ,ale na náhody moc nevěřím takže kdekoli po vč ;)

a vlastně hledám i ženu ,která by tohle chtěla sdílet :)

Prohlédnuto: 328 x

Komentář přidal(a) tomáš hanák dne 16.Leden.2013 v 23:06
Zdravíčko , jen lehce pro oživení a případnou spolupráci/výměnu nabízím semínka divokých rajčat , divizni velkokvěté a několik druhů chilli..

pak tu mám cca 50ks habrů/jsou "školkovaný" tudíž pro živý plot dosti vyčáhlý/30cm ,ale vhodným zastřižením možno použít pro živý plot . Ideálně ,ale pro lesík určiný k zmlazování/na palivo ;) to samé i buk ...
našli by se i semenáčky jabloní , ořešáku královského ,jeřábu ptačího ,ale vše je zatím roční/jeřabiny jsou starší ty budu teď roubovat ... v plánu mám roubovat a množit víc a víc:) v brzké budoucnosti odkopky ostružin,klokoče zpeřeného , zimolezu ...spolupráce/výměna vítána :)
Komentář přidal(a) tomáš hanák dne 17.Leden.2013 v 22:05

Ahoj a odkud jsi , resp kde máš tu chalupu ? :)

semínka rajčat nejsou problém a nebo jestli bydlíš poblíž můžu Ti dát sazenice , budu předpěstovávat . Semínka vždy klíčila dobře-mám dvě generace takže s klíčením by neměl být problém ,ale ušetřil bysis práci , je to na Tobě :)

Komentář přidal(a) tomáš hanák dne 17.Leden.2013 v 22:40

hmm šumava je velice krásnou kout čr ,ale já bych raději něco blíže ..vých. čechy ideal ;) ale díky za typ :)

 

ty semínka vdyštak doladíme přes soukromou zprávu yu:)

Komentář přidal(a) Květoslava Zvonečková dne 29.Leden.2013 v 18:27

Ahoj Tomáši, 

začínám letos se zahradou v Borovnici (okr. Trutnov). Jsem panensky neposkvrněná zkušenostmi, proto budu moc ráda, pokud se se mnou podělíš :). 

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity PermaWeb!

Přidejte se ke komunitě PermaWeb.

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby