Chvilku času mezi sekáním trávy a mulčování vrbových proutků, natírání nástavků pro nové včelí oddělky, rozesazováním měsíčku lékařského, a jinými bohulibými pracemi jsem využila v výrobě prvního vlastního prototypu domečku pro včelky samotářky. Na webu mně před časem zaujal krásný, z trámků postavený, zastřešený domek, fakt moc hezký. Jenže výroba takového domu by mi zabrala hezkých pár dnů, a nemám prozatím času na takové hraní si, a tak jsem si vymyslela super jednoduchý domek: vzala jsem ten nejsilnější špalek z poraženého stromu a navrtala do něj díry různých průměrů a hloubky. Vyčistila jsem malý plácek v houští, tam, kde už jen "lišky a ježci dávají dobrou noc" - no, možná i další živočichové, protože tenhle kout je už pro člověka neproniknutelný. A tam jsem první domeček postavila. Kdoví, možná bude potřebovat ochranu před deštěm, možná ho doplním ještě o další kousky, ale to až podle toho, jak se osvědčí/neosvědčí tento:

Prohlédnuto: 1072 x

Komentář přidal(a) Ivana Paukertová dne 14.Červen.2011 v 11:12
Ochranu před deštěm by mít měl a doporučuje se postavit ho na slunné místo s orientací na jih nebo jihovýchod. Mě letos zarostl trávou a bylo to poznat na návštěvnosti.
Komentář přidal(a) eMČa dne 14.Červen.2011 v 11:24
Na slunném i chráněném místě je - je chráněný od severu hustým houštím, ale je orientován spíš na jihozápad. Zezadu má taky otvory. Mohla bych ho otočit na jih, ale to bych zas neviděla, zda má návštěvníky. Otočím ho, pokud se takto neujme.
Komentář přidal(a) Ivana Paukertová dne 14.Červen.2011 v 11:57
Aha, jihozápad je taky fajn, připadal mi hodně zastíněný. Doporučuju další inspiraci u odborníků. Už ti tam něco bydlí?
Komentář přidal(a) eMČa dne 17.Červen.2011 v 21:00
Něco se tam děje! Zepředu i zezadu nějaký hmyzík čistí otvory, neboť se u špalku na paletce povaluje spousta pilin.
Komentář přidal(a) eMČa dne 14.Červenec.2011 v 19:43
Sem tam nějaká dírka zalepená, spousta ještě volných.

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity PermaWeb!

Přidejte se ke komunitě PermaWeb.

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby