míra
 • muž
 • Blogové příspěvky
 • Diskuse (207)
 • Akce
 • Skupiny
 • Snímky
 • Fotoalba
 • Videoklipy

Přátelé uživatele Míra

 • Dita
 • Maxim Voroncov
 • Lucie Pelouchová
 • Artemis Nova
 • Sahaw

Diskuse uživatele míra

Městská zahrada a její využitelnost
96 odpovědí 

Již několik let si hraji s myšlenkou, která již byla mnohokrát ať již úspěšně či neúspěšně uváděna do praxe. A to realizace biointenzivního zemědělství ve městě. Snažím se hospodařit na velkém poli,…Pokračování...

Byla zahájena tato diskuse. Poslední odpověď od míra 7. 20, 2016.

Širočina
23 odpovědí 

Ahoj, nemá někdo k prodeji širočinu pro leváky? Příp. k prodeji jiné ruční nářadí tesařské, truhlářské...Nevíte kde se dá sehnat, je to celkem problém..Pokračování...

Byla zahájena tato diskuse. Poslední odpověď od míra 5. 27, 2015.

Agroturistika - pozemek
17 odpovědí 

Dobrý den, po několikaleté úvaze a duševním odhodlání bych rád změnil povolání a ubíral se směrem, ke kterému mne to již několik let táhne. V globálu by se mělo jednat o provozování agroturistiky či…Pokračování...

Byla zahájena tato diskuse. Poslední odpověď od Dita 2. 22, 2017.

Zůstat x nezůstat
132 odpovědí 

Dobrý den, dost lidí začalo hlásat alternativní způsob života. Skoro vždy je spojen s odstěhováním do přírody, založení např. rodového statku, zanechání za sebou minulosti (městské aglomerace).…Pokračování...

Byla zahájena tato diskuse. Poslední odpověď od Jiří Danihel 6. 24, 2013.

 

Stránka uživatele míra

Nástěnka (1 komentář)

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity PermaWeb!

Přidejte se ke komunitě PermaWeb.

V 14:52 25.Únor.2017, uživatel Dita řekl...

Ahoj Míro,

Tvůj inzerát, mi vyrazil dech. Čtu tam přesně to, co čem dlouhou dobu tajně sním a přeju si to zrealizovat. Bohužel, několik posledních let bylo hodně náročných a nemohla jsem se tomu vůbec věnovat. Můj sen o návratu k předkům byl dlouhodobý. Viděla a hlavně slyšela jsem toho hodně od babičky, která jak zjišťuji, žila permakulturně. Je to zemědělský kraj, lidi tam pracují na polích po staletí. Konkrétní představy jsem dostala po návštěvě farmy Botanicus v Ostré a věděla jsem, že to je ono. Celé mně to nadchlo a úplně vtáhlo, tak jako mnoho lidí, kteří toto místo navštíví. Znáš tuhle farmu? Určitě nechci žádnou kopii, ale je tam dost věcí, které se mi líbí a které bych ráda dělala. Mám docela konkrétní představu, která se s tvojí vizí v dost věcech prolíná. Mám větší pozemek se starým domem a stáji po babičce (7400m2) a k tomu i několik hektarů polí. Pole jsou pronajata. S pronájmem jsem velice nespokojená a ráda bych to měla ve vlastním. Sama se na to ale necítím.

Předloni jsem začala hledat lidi z okolí, aby tam někdo ze začátku začal kultivovat zahradu, která je z velké části zanedbána postupně bych připravovala další kroky. Bohužel se mi takové lidi nepovedlo najít. Já mám docela dost znalostí z dětství, kdy jsem pravidelně pracovala na zahradě a pěstovali jsme toho hodně. Taky znám lidi v okolí, zemědělství tam praktikují po staletí a vím, kdo co umí, kdo má jakou techniku apod.

Osobně si myslím, že ti nikdo jen tak neporadí, jaké pozemky vybrat, jak začít a tak. To si musí každý vyzkoušet, každému sedí něco jiného. Možná nějaká agentura by ti připravila projekt a marketingový plán na několik let a bylo by to za velké peníze a možná by se strefili, možná ne. Co se týče lidí, jeden raději zvířata, druhý preferuje pěstování, třetí zase všechno možné. To se musí zkusit, srdce, emoce a možnosti ukážou, kterým směrem to je nejlepší. Krásně ti to napsal Sibiřan, který mi přijde velmi moudrý a zkušený životem.

Jedna z důležitých věcí mi přijde ta, že bych to viděla na postupný „náběh“. První rok prodloužených víkendech zkulturnit zahradu, resp. část zahrady, následně připravit další kroky a plán na další rok. Velký skok do neznána je pro velké dobrodruhy. To já možná někdy jsem, ale tady mi to nepřijde jako správná cesta. Naše vize jsou velmi podobné a to je první důležitý krok. Ráda bych ti nabídla jít do toho společně.

Taky bych ráda věděla, jaké máš znalosti a dovednosti. Co děláš za obor? Můžeš pracovat i na dálku? Nebo postupně pracovat part time? Nebo si vzít případně delší volno? Učíš se archaická řemesla? Co umíš vypěstovat? Co umíš kolem zvířat? Co ti říká manuální práce? Jsi řemeslně zručný?

Míro, opravdu si myslíš, že existují náhody? Já jsem na tomto webu byla podruhé v životě a ty se na druhý den "jen tak náhodou" po dlouhé době podíváš, co nového? Tomu nevěřím.

Těším se na tvojí odpověď.

 
 
 

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby