Tato šetrná metoda zavlažování se prý používá více jak 2000 let! a velmi mě už dříve zaujala. Na netu se taková nádoba prodává jestli jsem správně pochopil za 25 doláčů. 

Máte zkušenosti s vlastní výrobou nebo používání takové nádoby? má být pochopitelně neglazovaná, ale asi pálená? A zajímalo by mě jaká hlína nebo směs by byla na výrobu nejvhodnější? a vyrábí se zřejmě na kruhu.. který se snad dá něčím v domácích podmínkách nahradit?

Prohlédnuto: 2542 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Dobrá metoda, nebudu muset tahat hadici po obrovské zahradě. A ještě jsme hrnčíři, tak si ty nádoby sami vytočíme a vypálíme......

Sara Zika: nebudete muset tahat hadici? To  bude vodu do nádob nosit v konvích? Tomu říkám pokrok :-)

Tohle zavlažování se historicky používalo na východě na vysutých zahradách.

Na youtube je/bylo video s nějakou lehce batikovanou paní z US, co tak zavlažuje bylinkovou zahrádku na ploché střeše. Ze zeme couhá jen hrdlo a vodu nosí v kyblíku. Na bylinkové střeše kde fouká je to asi šikovné.

Ahoj všichni, které toto téma zajímá, díky je to velice zajímavá věc s těma nádobama, koukám zase něco nového :-)

Nemáte někdo praktické zkušenosti se zavlažováním zelenin. záhonů aby se nemuselo zalévat ? Mám nádrže dešť.

vody v zemi vedle záhonů. Nějaké knoty jako v těch truhlících by třeba mohli fungovat...Nebo se řídíte měsícem a

nezaléváte vůbec ?....

Bogdan Niemiec říká:

Ahoj všichni, které toto téma zajímá, díky je to velice zajímavá věc s těma nádobama, koukám zase něco nového :-)

michaela opočenská: kdo se řídí měsícem nemusí zalévat? Dáš nám návod na použití měsíce?

Zmiňují se o tomto v knize Lunární zahrada od J. Paunggerová a Thomas Poppe a  nevypadá to jako úplná blbost...

QNX říká:

michaela opočenská: kdo se řídí měsícem nemusí zalévat? Dáš nám návod na použití měsíce?

Tohle se zdá jako docela dobrý nápad :-) Pokusím se to do dýňové sezony nezapomenout. Dík za tip.

Jo, tuhle vymyšlenost používala nějaká paní ve filmu Permakultura na "zahrádce" na střeše svého domu. Prý super výsledky.

Lacná náhrada z hlinených kvetináčov

lepidlom na obkladačky ... spoj som previazal sieťkou a znova natrel....nieje toho treba toľko, ale tieto kvetináče už boli v pokročilom štádiu rozpadu tak som ich musel poplátať

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby