Ahoj,

Vzhledem k tomu, že každý má svojí práci a talent rozhodl jsem se podpořit pomocí webové stránky http://zemedeje.unas.cz, různé projekty zaměřené na zakládání Osad či Rodových statků. Samozřejmě, že jsou vítáni již vzniklé a fungující.

Nápad vznikl z osobních pohnutek a neutěšeného stavu naši krásné země,ale také z absence více webů zaměřených na naše Kořeny. Domnívám se totiž, že jednou z možných cest je spojit se. Dlouho dobu už pozoruji dění v ČR a poslední rok se pohybuji v SR. Naše země jsou velmi krásné a co se týče zdrojů také bohaté a to hlavně na Vodu a úrodné Niky. Sami dobře víte co se u nás děje kolem Babiše atd. nemluvě o SR.

Proto bych rád dobrovolně svojí práci pomohl uveřejňovat a zároveň rozběhnout mediu, který by sloužilo širší veřejnosti k možnosti dozvědět se více ze života obecně. Specializovaných webu např. na Permakulturu je více než dost a to platí i pro přírodní stavitelství apod. Motiv není podpořit výdělek,ale právo na slušný a poctivý život nás všech a dát tak možnost k tomu zlepšovat vztahy a vytvářet víc příležitosti pro setkávání.

Důležitou součástí jsou Trhy, které by se dle mého skromného názoru měli začít uskutečňovat na loukách, respektive v přírodních podmínkách a ne ve městech. Výhod je mnoho,ale tou hlavni je, že lidé z měst mají možnost se dostat ven a zároveň využít prostor louky k možnosti víkendových setkání. Tak jako to bývalo u našich předků. Rád se ihned zapojím do nijaké takové příležitosti pokud někdo nabídne prostor.

Prosím Vás o vaše připomínky, náměty, ale i kritiku. To vše je velmi důležité a podstatné pro další dění. Projekty, které by chtěli být zařazený na stránky jako odkazy, či by rádi publikovali svoje akce, nechť mě kontaktují na níže uvedené adrese.

V případě, že by jste nás chtěli zpravit o něčem v soukromé zprávě, poslouží vám tato emailová adresa : zemedeje@gmail.com

Přejí všem pevného zdraví a ducha.

M.V.

Prohlédnuto: 644 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

https://cs.wikipedia.org/wiki/Gulag

Rusko se odepisuje samo, svými činy.

Zasadit a sklidit umí sedlák, uvařit a slušně prostřít zas kuchař a najíst se umí každý "Vůl". Jen někdo však dokáže ocenit krásu a poctivost.

Vy p. Martine jste si zvykl. To je možná pravá podstata stále se opakujících chyb. A věřte, že ani opice je nedělá stále dokola.

Dobrá vymejvárna.

Mohl bych vám předložit mnoho faktu kdo byl Lenin, Trocky atd.,ale nikam by to nevedlo, když vy sám nebudete chtít. Není to snadné a den ani měsíc ani rok na to stačit nebude.

Moře od plastů taky nevyčistíme hned zítra, když už to tam jako civilizace sypeme léta. A z žaludečních vředů se taky nezbavíte přes noc.

Pokud dovolíte dám vám jednu radu. Studujte tu problematiku a buďte trpěliví a otevřený a až pak dělejte závěry.

Také na vás mám jednu prosbu. Tento portál není o dějinách ani politice etc. Proto, máte-li chuť napište soukromě a nezatěžujme zde lidi našimi dialogy, které sem nepatří.

Martin Horňák říká:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Gulag

Rusko se odepisuje samo, svými činy.

Maxime, jsem váš protipól a budu se snažit abychom byli v rovnováze.

Dějiny a politika se můžou s permakulturou prolínat, nebo je to snad někde zakázáno?

Potkávám nemálo permakulturníků oslovených Anastázií.........dychtících po zázraku, ruském zázraku. Jejich přesvědčení jim nevymlouvám, je to jejich volba a jak víme, osobní zkušenost je to nejlepší co můžeme získat. Jenže, mnohdy je lepší zapojit zdraví rozum, člověk si pak ušetří spóusty času. Naštěstí potkávám i ty prozřelé a to mě těší.

Malování vzdušných zámků, světlých zítřků...to už tu několikrát bylo.

Člověk je od přírody líný tvor, mnohdy bude raději doufat, že ho potká štěstí v podobě Anastázie, než aby začal přemýšlet a konat. Ovšem jakmile tu lenost/naivitu zlomí pak má vyhráno.

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby