Zakládám nové téma o tom , čím se dá přivydělat na venkově bez nutnosti mít auto a náročný výrobní nebo servisní provoz, po přestěhování na venkov nebo polosamotu se ukazuje, že nestačí si pěstovat jídlo a mít zdarma tepelnou popř. i jinou energii, ale je potřeba si i (třeba sezonně přivydělat), jaké máte zkušenosti a o čem uvažujete ???     

Prohlédnuto: 1270 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Prace online s pocitacema je mozna odkudkoliv. Napr. ja funguju 2dny v Praze a zbytek z domu na samote...

Jojo. Schopný programátor nebo i jen grafik/modelář se užíví napohodu odkudkoliv a nemusí nikam jezdit protože IT sektor je pořád přeplacený a jistá část ho funguje "on demand" a "on remote". Pak pár známých překládá nebo dělá účetnictví, další známý vegetuje rok dva na pastoušce a pak zmizí na turnus na ropnou plošinu někam na moře. Další sem tam zorganizují a odučí nejrůznější víkendové kurzy, další hrajou onlajnovku za cash, jiní rozprodávají do města nějaké ty vlastní (luxusní) lihovinky, a znám i takového, co se rok dva víceméně fláká a když dojdou rejdováky, tak napíše nějaký ten projektík za eurodotaci. Nebo ses ptal na možnosti si přivydělat něčím užitečným udržitelným a smysluplným?  :))

 Ptal jsem se na Vaše zkušenosti a praxi, v oborech , kde není nutno postavit si vlastní fabriku, výrazně investovat a s čím může začít člověk třeba po skončení školy. Práce přes PC , internet, překladatelská popř. i konstrukční je ideální, existují i pracoviště , kde se sice dělá zhruba na 40 hod. týdně, ale v méně dnech.

Venkovská  klasika je prodej výpěstků  a jejich zpracování, chov zvířat apod. , kuchyňský potravinářský průmysl, (kde jsem již vděčným zákazníkem).  Určitý rozmach kurzů všeho možného i nemožného jsem již zaznamenal, stejně tak jako masérské popř. rehabilitační služby, jezdecké kluby, letní a víkendové tábory pro děti apod. U velkých měst se asi dá využít městské klientely, zvláště je-li dobré spojení, podmínka úspěchu venkova jsou inižší ceny. Z kategorií neekologických mne zaujali motorkáři, kteří mají na venkově často dílny popř. i menší muzea, zajímavé je, že mj. restaurují i pro mne nezajímavé české mopedyv Čechách se asi žádná motorka nevyhodí.

Pozoruji , že menší firmy hledající místa pro relativně malé provozy jdou raději do malého města, (kde se ale už ceny pozemků již vyšplhaly dost vysoko) , než aby šly na venkov, hlavní důvod je asi  v pracovních silách.

   No ale není každý IT.Situacia dospela do štádia že už aj na dedine problém dať si niečo spraviť.Čiže ak si skýkoľvek odborník na niečo,proste zručný remeselník,nemáš problém.Volakedy sa to nazývalo fuškárenie,dnes čierna práca.A ak si už nezávislý,najme energeticky a v potravinách (každý podľa svojich možností) moc penez nepotrebuješ.Uplne na konci možností je zber húb,vlašských orechov,jabľk pri cestách a odovzdávanie do výkupu či predaj v miestnej krčme..

Určitě řemesla. Známý bydlí v Praze a říkal mi, jaký je problém sehnat schopného truhláře, malíře nebo topenáře. Nebo nabízet výpomoc na zahradě, sekání trávy a podobně. Ale nevím, nakolik je to zvládnutelné bez auta.

Prodej vlastních výrobků přes fler.cz a podobné weby. V Čechách jich funguje víc, ale fler je nejznámější. Celosvětově funguje etsy.com.

Umělecká tvorba, výtvarno, psaní, muzika - taky možnost, i když jen pro málokoho.

Pěstování a prodej léčivých bylin.

Mikropráce třeba přes stovkomat.cz nebo zahraniční fiverr.com

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby