Nemohl by prosim nekdo z blizka (polabi) postradat par topinamburu? Jinak nejsem moc priznivec brambor ale existuje neco jako brambora ale nejaka divoka.. Nezkousel jste nekdo?

Diky

Prohlédnuto: 15526 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Topinambury najdes nejlepe na podzim podle krasnych zlutych kvetu - vypadaji jako mala ale vysoka a tenka slunecnice. Jsou krasne ve vaze (pada z nich hodne pylu) a na jidlo pro diabetiky i zdravou vyzivu - obsahuji inulin. Jsou videt casto na nejakych rumistich, zarostlejsich mistech, v prikopech, na brezich rek. Nenarocne, daji se vyhrabat i v zime na jidlo. Rozrustaji se.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Slune%C4%8Dnice_topinambur

:) no diky ale dotaz byl na par hliz na sadbu :) aha.. to byla reakce na subdotaz..

Divoke brambory jsou co? Jinak topinambury (Helianthus tuberosum) mame v okoli hojne (stredni morava) .. Mam zajem menit za odrudy fialove nebo s ovalnymi hlizami .. v priloze nase priloha, mame je radi :)

Chtel sem tam obednat naky seminka ale mas rcht.. hlizy me nenapadli.. dik!

Ano :)) taky ji mam v hledacku :)))

Budu trochu mimo mísu, z Brna je do polabí daleko, ale zaujala mě Markova fotka, tak přikládám vlastní - topinambury se mi celkem uchytily, tohle je loňská sklizeň (jarní), na podzim jsem už vyhrabával hlízy velikosti pěsti (připomíná mi to přerostlý zázvor), odrůdu bohužel neznám (kamarád mi to kdysi přivezl v neoznačené igelitce...). Takže kdyby měl někdo na jaro zájem si nějaké přijet vyhrabat na sadbu či ochutnání, tak metrák či dva rád rozdám.

Topinamburáky jsou zatím to nejlepší, co jsem z nich jedl - dělám je pravidelně a na jaro vždy s kamarády uděláme hody:-))

Noo.. hele to snad nakonec vymyslim nakej vejlet abych to cestou :)) nak

Výletům se meze nekladou. Stejně to nějak nestíhám jíst - roste to samo, tak bych to rád smysluplně zredukoval.

Kdysi nám Jarda Svoboda říkal, že nejlpší Topinambury měl z Makra. Nevím, esi to ještě platí, ale třeba jo ;-) 

:))) :))) to zni zajimave :)) zkusim souseda co tam jezdi :)

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby