Zde bychom mohli dávat tipy na pozemky pro ekozahradu, rodový statek atd., pokud narazíme na něco zajímavého, co zrovna není pro nás, ale může být zajímavé pro ostatní hledače :-).

Prohlédnuto: 13217 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Ak by niekto do toho isiel som mnou na mensie casti cca 500m2 by som potreboval tak idem do toho

Di říká:

Kolem Prahy bída - ale třeba by se někomu zahrada (5000m) hodila:

http://www.sreality.cz/detail/prodej/pozemek/zahrada/zapy-zapy-/251...

Vhodný pozemek je tento, má rozlohu 3320m2 a vedle něj roste už jedna ekozahrada.

http://www.remax-czech.cz/reality/detail/214024/prodej-pozemku-3320...

Pozemok na predaj s už založeným rodovým statkom so stavebným povolením v Bielych karpatoch. Pre členov permawebu dohoda možná.  www.xs.sk

Neznám permakulturistu, který by si za 2mega koupil 3300m2 pozemku. Vždyť je to nesmysl. Smyslem permakultury a lidí kolem ní je mimojiné přeci i odprostění se od systému, touha po samostatnosti a nezávislosti. A to jaksi neštimuje s pořízením předražených stavebních pozemků.

Možno treba rozlišovať polohu a kvalitu pozemkov pre permakultúru: obec - polosamota - samota (inak povedané, či chcete mať susedov, hlavne ak nie Ste domáci = na tomto už stroskotalo veľa projektov), nadmorská výška a tomu zodpovedajúca klíma (poloha vhodná pre pestovanie a hospodárenie toho, čo zamýšľate vzhľadom na možnú zmenu klímy, aby to proste ustálo letá teplejšie a zimy chladnejšie o 5-10 stupňov) zdroj vlastnej vody ideálne hlbokej vŕtanej nekontaminovanej studne, keďže sa na našich územiach hospodárilo a niekde ešte aj hospodári za intenzívnej "pomoci" chémie = tu by sa mali uprednostňovať trvalé trávnaté porasty pred ornou pôdou, ak je pozemok v sklone, tak riešiť aj jeho orientáciu k svetovým stranám, prístupnosť a dostupnosť pozemku, intravilán-extravilán, v extraviláne bude komplikovanejšie zohnať stavebné povolenie a napríklad v CHKO je to na Slovensku dosť výrazný problém... Ten pozemok 0,332 ha v diskusii hore je zatiaľ pozemkom čakajúcim na pretvorenie, ten 0,954 ha pozemok na www.xs.sk vzľadom na jeho parametre (právoplatné stavebné povolenie na výstavbu rekreačného domu, založené permakultúrne hospodárstvo, vlastný zdroj vody, atď.) je výrazne lacnejší...a je tam ešte faktor času (financií), je to taká úvodná 7-ročná etapa pretvárania, ak Vás to nenaplní, tak to opustíte...

no, nechtěl bych vydělávat permakulturou 2 mega na 3tis m2.......

Mě tedy po vyslovení PERMAKULTURA jako první vytane na mysli TRVALÁ UDRŽITELNOST, zde nejvíce ve spojitosti s PŮDOU, naší jedinou skutečnou živitelkou :) A pokud se chováme trvale udržitelně, nevidím cestu, jak nahromadit na výše uvedené pozemky 2 nebo na slovenský dokonce přes 5 mega... Hromadění peněz rozhodně trvale udržitelné není a už vůbec ne takto horentních částek, i když pro mnohé je to relativní, co je horentní částka, chápu.

Pokud chceme svou činností (i když pro Zemi je samozřejmě nejlepší lidská nečinnost) býti více ku prospěchu, mrkněte se do inzercí, poptejte se po vesnicích. Takové pozemky i s infrastrukturou a domky jsou mnohdy prodávány za zlomek výše uvedených cen. Venkov se za posledních 70 let hodně vylidnit, dnes je tam spousta prostoru i volných domků, které čekají jen než je někdo opět využije, než někdo využije možnosti a prostředky, který tu jiný člověk po svém životě zanechal již vytvořené. Není potřeba vytvářet nové a nové, jde o to, co nejrozumněji a s nejmenším vkladem využít to, co už tu je, ať už od přírody, tak i od člověka - o tom je myslím PERMAKULTURA (když už má mít vědomí přístup nějaké pojmenování).

Tohle nevypadá špatně... zbořeniště pův. zemědělské usedlosti, samota, u řeky, 4600m2, 290 000 Kč, a podle mapy cca 260 m.n.m....bohužel teď taky koukám, že podle mapy se to tam zdá být bažinatý... ( https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=14.6282505&y=5... )

Pro mě je to docela z ruky, ale možná by to někomu stálo za bližší průzkum...

https://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/511824-nabidka-pro...

proto je to tak levné.Lucie K říká:

Tohle nevypadá špatně... zbořeniště pův. zemědělské usedlosti, samota, u řeky, 4600m2, 290 000 Kč, a podle mapy cca 260 m.n.m....bohužel teď taky koukám, že podle mapy se to tam zdá být bažinatý... ( https://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=14.6282505&y=5... )

Pro mě je to docela z ruky, ale možná by to někomu stálo za bližší průzkum...

https://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/511824-nabidka-pro...

Dobrý den, je tento pozemek stále k dispozici. Na uvedeném odkazu nic není.

Děkuji

Jirka Stasek

Standa Dusík říká:

Pozemek (vč.stavební parcely) na polosamotě u Litoměřic, 5770 m2

Nabízím k prodeji pozemek, který by ekologicky smýšlejícímu člověku mohl posloužit ke splnění jeho představ o životě.

Celková rozloha je 5.770 m2, z toho 50 m2 stavební pozemek (zastavěný zchátralou chatou). Cena je 590.000,- Kč.

Podrobné informace včetně kontaktů najdete na této stránce:

http://www.home.karneval.cz/0077611201/zahrada/index.htm

Dobrý den,

omlouvám se, pozemek už je prodán. Všude jsem inzerát vymazal, ale na tento web jsem zapomněl...

Jirka Šťásek říká:

Dobrý den, je tento pozemek stále k dispozici. Na uvedeném odkazu nic není.

Děkuji

Jirka Stasek

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby