Ahoj, netušíte někdo zda existovali, či existují štěpkovače či drtiče větví na lidský pohon , nějaké točení klikou , nebo tak....    mám už dost všech těch motorů , benzínů  a kabelů ...  Či nějaký nápad jak si něco takového postavit ...   ??   díky vl.

Prohlédnuto: 1732 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

No jo ty pole , to je hrůza, ale Já myslím, že tu byla řeč o ostrovním systému vlastních panelů na vlastní střeše...,

taky bych nezatracoval dobrou technologii kvůli tomu, že blbý lidi s tím blbě zacházejí 

a pořád stokrát lepší než temelín ...  

PilotPM: elektřina jako elektřina ......... ale ta mojeje  jiná, je totiž moje :-)

Můžeš mi vysvětlit jak se to "narve do země"?

Jednoduše to svedeš do země. V okolí nebude jediná krtina.

QNX říká:

PilotPM: elektřina jako elektřina ......... ale ta mojeje  jiná, je totiž moje :-)

Můžeš mi vysvětlit jak se to "narve do země"?

PilotPM: Jako že vezmu kus drátu, jeden konec hodím na vysoké napětí a druhý strčím do země? :-) Tak to asi nee.

Jak to mají přesně řešené nevím, ale v principu asi jo. Jak myslíš že funguje hromosvod, nebo svodič? I ten žlutozelený kus drátu co máš doma tam je z nějakého důvodu a na okrasu není.

QNX říká:

PilotPM: Jako že vezmu kus drátu, jeden konec hodím na vysoké napětí a druhý strčím do země? :-) Tak to asi nee.

PilotPM: já bych řekl, že si z tebe někdo udělal srandu.  O přenosových soustavách toho sice moc nevím, ale to co tvrdíš se mi zdá velice nepravděpodobné.

Ten člověk je revizák s letitou praxí a není to typ, co kecá a vytahuje se. Proto tomu, co mi říkal věřím. Jak je to přesně dělané jsem se neptal, byl jsem jen zvědav, co dělají se špičkami výkonů v řádech desítek megawattů, které najednou z ničeho nic začnou proudit do sítě a nemáš možnost nějaké regulace, nebo akumulace. V malém to můžeš přeměnit na teplo, ale tady moc ne. Přeptám se.

Jenom ještě porovnej vyrobenou energii z Temelína s největšími FV elektrárnami. Je to sice cca 300-400x méně (i kdyby 1000x), ale Temelín jede 24hodin denně, což u FV nehrozí. Tak mi řekni, co bys s tím přebytečným špičkovým výkonem dělal?

(od sekerky k elektro motoru, ale ty jsi začal :))

QNX říká:

PilotPM: já bych řekl, že si z tebe někdo udělal srandu.  O přenosových soustavách toho sice moc nevím, ale to co tvrdíš se mi zdá velice nepravděpodobné.

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby