Ahoj, netušíte někdo zda existovali, či existují štěpkovače či drtiče větví na lidský pohon , nějaké točení klikou , nebo tak....    mám už dost všech těch motorů , benzínů  a kabelů ...  Či nějaký nápad jak si něco takového postavit ...   ??   díky vl.

Prohlédnuto: 2007 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Jako první mě napadla sekerka.
Jinak budou potřeba min dva lidi, jeden jako motor (co se šíleně nadře) a druhý bude podávat větve.

...  jeden co si perfektně a zadarmo a na čerstvém vzduchu zaposilujeme, beztak jsme všichni trochu ochablí jak všechno dělají nějaké stroje .... 


Člověk je schopen vytvořit omezenou dobu výkon srovnatelný s 300w el výkonu.

tedy, na blbej, maličkej a zcela nevýkonnej zahradní štěpkovač bude potřeba 3 kusů motorových lidí, podle kondice i 4.Mluvím však o halouzkách, max jako malíček zdravého člověka.S malíčkem hydrocefaluse si to neporadí...¨.

Jak vidno, pouze nějaká sekta by si mohla poradit s průměrně výkonnou verzí zahradního štěpkovače.

Oporou v mých tvrzení budiž nejen dobbová literatura, i fotografie, kdy se v minulosti jeden lehčí kůň nahradil sedmi tažnými lidmi,Kteří se však vyměnili nikoli po půl dni, ale po čtvrt.......

Sám jsem viděl na vlastní oči štěpkovač poháněný lidskou silou,bylo to na žulavách v polsku u pěstitele tabáku, který pálil tabákové sušené stvoaly v automatickém kotli na uhlí.Měl starou řezačku píce, sečkovici upravenou na šlapací pohon.Řezal na tom i vrbové proutí. Osobně to považuju za neštastné přání...
Vladimír Strnad říká:

...  jeden co si perfektně a zadarmo a na čerstvém vzduchu zaposilujeme, beztak jsme všichni trochu ochablí jak všechno dělají nějaké stroje .... 

Štěpky na topení, nebo na kompost? Topení . stačí sekyra - kompost - nechat na kupě a ono to pomalu zetlí také. Štěpkovač, mlýn, šrotovník, to všechno jsou věci tak spíš na hamr, na mlýnské kolo, než na lidský pohon.

Proc ne :) Obrovskej setrvak minimalne tunovej, nejakej rozchoditelnej prevod  dat to do pohybu a jede se. Jako napriklad u dvepade javky, jak ma tezkou kliku, tak se silou vule prehoupne prez kopec kdyz se to rozparadi :)

Delat stepky sekyrkou ve velkym to je vo voci. A vubec nechpau proc bys stepkoval, to je jak pise jbj energeticky narocny. Si radsi postav raketaky a do nich muzes postavit klacek dlouhej co ti strop dovoli. A klidne 10 cm prumer, to zvladnes porazit dobrou macetou na 4 seknuti a proschne ti za leto. No ne?

Štěpkoval jsem ručně (sekyrou) starou jabloň a bezinku. Tedy větve do průměru tak 2cm na špalíčky kolem dvou, tří centimetrů. Týden jsem po té šichtě nepohnul zápěstím. Kašlat na to :-)

co takhle bedna bez dna (třeba prázdnej kompost) a ostrej rovnej rejč? tenký proutí to vezme, na větší se vyplatí sekyra a šup do kamen. 

šlo mi o štěpku na vysypávání cestiček mezi záhony, objevil jsem fotky tohodle, ale je to jen na slámu, slunečnice atd. , tak jsem myslel , že by mohlo být něco takového jen o trochu silnějšího .... 

Klidne, ale stalo by to peknej peniz. Jak rikam, poradnej setrvak, zprevodovat, solidni noze a muzes stepkovat stalagnity. Neni na cesticky lepsi kamen nebo prkno? Vseckojde odedrit rukama, ale jakdlouho?

ještě jsem měl jeden důvod, k domečku se nedostane ani osobák, natož multikára s čímkoli, za to ale máme troje vrátka rovnou do lesa, takže alespoň štěpku bych nemusel složitě vytrekovávat. No jasně asi by to nějak šlo, ale netušil jsem jak moc by něco takového bylo(je) dostupné-nedostupné, ona nakonec cestička může být jen vyšlapaná , ne ;) proč si všechno komplikovat ...  ;)  díky za názory ...  ať je Vám dobře !!! 

jo , ale , kdyby někdo něco takového uměl vyrobit, tak bych se zajímal ....   vl.

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby