Má někdo zaručenej recept proti těmhle parazitům? Nemyslím samozřejmě chemii. Existuje nějaká kytka nebo prostě rostlina, která je odpuzuje?..předem díky za rady M.:-)

Prohlédnuto: 1395 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Trosku jsem to gugloval a melo by stacit spravne namichat tu tvoji jichu, nebo spis tahle, dat tam dost smacedla ( jaru nebo nejaky lepsi sr...y ) pak by to "preeej" nemelo bejt na rostline poznat ze jsi neco strikal. Ale to bys musel vylaborovat a poreferovat.

jasně, nic na tom není, naši předkové to měli dobře rozjeté, ale souhlasím, že sviluška je zřejmě největší svině všech sviní.... zejména u mladých stromků dokáže působit veliké škody.....v knize rostlinné pesticidy je mnoho reinkarnovaných, i nových receptů....

mastnacek říká:

Trosku jsem to gugloval a melo by stacit spravne namichat tu tvoji jichu, nebo spis tahle, dat tam dost smacedla ( jaru nebo nejaky lepsi sr...y ) pak by to "preeej" nemelo bejt na rostline poznat ze jsi neco strikal. Ale to bys musel vylaborovat a poreferovat.

Ty bys vubec mel sepsat pojednani o tech jichach, ja bych treba uvital korenovej stimulant a neco na podporu kvetu :) Stimulatn jsem nekde cet ze dat do vody narezany proutky vrby, ale k pokusu jsem se jeste nedokopal.

jarda bon jovi říká:

jasně, nic na tom není, naši předkové to měli dobře rozjeté, ale souhlasím, že sviluška je zřejmě největší svině všech sviní.... zejména u mladých stromků dokáže působit veliké škody.....v knize rostlinné pesticidy je mnoho reinkarnovaných, i nových receptů....

mastnacek říká:

Dva roky zkouším v kuchyni pěstovat keříčková rajčata a papriky (kapie a chilli). Několik let různé bylinky do kuchyně. Na bylinkách jsem zatím nepozoroval žádné škůdce, i rajčatům se daří. Papriky jsou sice chuťově vynikající, ale zatímco minulý rok jsem zaznamenal svilušky až těsně před závěrečnou sklizní, letos zdecimovaly listy na obou druzích paprik tak, že jsem některé papriky sklízel nezralé a zvadlé. I mušek smutnic jsem měl letos podstatně větší "úrodu". Parapet mi zčernal od jejich mrtvolek a další hromádku mám pod pavučinou v jednom koutě, kde se mi usídlil pomocník pavouk. To, co píše Jarda, je svatá pravda. Jakmile zasahujeme do přírody, aniž víme, co děláme, narušíme snadno rovnováhu. Co se nám nelíbí, to v našem modelu chybí. Pak teprve zjistíme, jak je ta havěť užitečná. Je docela možné, že to, co zabere v sadu (větvičky ze starých stromů s přirozenými predátory svilušek), nebude fungovat doma. S užitečnou havětí si tak můžeme přinést i něco, co má přirozené predátory venku nebo tam nepřežije zimu. A doma v teple se to přes zimu nerušeně rozmnoží. A teď si představte, že se trochu změní klima nebo zlikvidujeme výstavbou místa, kde přežívalo něco, co regulovalo populaci některých škůdců. Některé druhy to zabije, jiné se přemnoží. A hned tu jsou nové problémy, které se budeme muset naučit řešit. Spoustu hmyzu zlikvidují ptáci. Ty budeme sotva chovat doma, aby se nám nemnožily na listech breberky. Měli bychom se učit k přírodě chovat, jako bychom tu byli jen na návštěvě. Ještě několik tisíc let jen pozorovat a učit se, než si budeme moci dovolit přestavovat "nábytek".

Ano, potíž je v naší kulturní krajině. chybí zákoutí, s hromadou větví, chemií jsme vyhubili spoustu užitečných hmyzích predátorů a tak spoléháme na chemii. a pořád dokola.....zabíjíme zlatoočka i škvory, aby nám nenalezly do hlavy a nesežrali poslední dva neurony.Já nebožák si zakoupifl pár tuctů květináčů, které jsem nacpal hoblinama a uzavžel pletivem a rozvěsil po stromech, co by domeček pro škvory. Potud dobrý, efektivní, jenže ty ludry mi prodaly kxvětináče, které se mrazem rozsypali na hlínu..Co funguje v rakousku vůbec nemusí fungovat u nás.

A sypat sýkorkám a ptáčkům je to minimum, stejně jako domeček pro hmyzáky v každé zehrádce. nic to nestojí a funguje bezvadně. Já do sadu vozím do zmole na hromadu nepotřebné dříví. natahal jsem tam dvě fůry, tj devítky vlečky olšových pařezů a na to jíž 6 fúr haluzí ze sadů i z lesa.  i když to mám 150 metrů od baráku, ježči smejčej a dupou kolem, jistě dvě famílie tam budou, všelijací salamandři, slepejši i ještěrky tam mouňají na přilehlé hromadě kamene.

Ptáčkům zkrmím pytel slunečnice, půl pytle prosa, čtvrt lesknice a máku, půl metráku loje a kůže z jehňat straky milujou natolik, že jich mám kolem baráku as 30.Tech strak.Ale netuším, co jim na tom jede...

Každej si můžeme s přírodou tykat a kámošit, i u pár květináčů, stačí jen chtítm...

Jíchy se samozřejmě dají řešit i zde, založte někdo novej chdlévek a můžem Se do teho pustit. je rozhodně co řešit.

nejlepší stimulant jsou organické kyseliny, třebas jícha z rebarborových listů je úlet..¨..nebo na zakořenění kyselina nikotinová. Samozřejmě můžu psát pouze vlastní zkušenosti, takže vím jak, ale ne proč, to funguje.

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby