Obsah přenesen z diskuzní nástěnky:

Komentář přidal(a) Jakub Krška dne 10.Listopad.2010 v 23:17
ahojte, taky mám na zahradě kompostovací záchod. Moje
zkušenosti jsou výborné, výroba záchodu trvala tak dvě hodinky, je to
taková otvírací kostka s prkýnkem a kýblem s pilinama, někde jsem viděl
na netu návod. Materiálu tedy zatím není moc :-), kompostuju ho na
zvláštní kupičku uvidíme za rok.

Prohlédnuto: 28978 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Kořenovku jsem si stavěl sám, ale bez stavebního povolení, takže oficiálně to nazývám množírnou vodních rostlin :-).

Já a úřady si moc nerozumíme:-(.

Markéta M.: Díky

Sanča: Ještě by mě zajímalo, pokud obec bude dělat kanalizaci, ochrání-li nás oficiální kčov před nuceným připojením... Pokud ne, tak bych to taky viděla na "množírnu":)

V tom se moc nevyznám, myslím si však, že pokud budeš mít z kčov vývod na pozemek budou tě chtít donutit k připojení, ale pokud by jsi měla udělaný projekt, tak že by voda z kčov končila ve vypařovacím jezírku asi by nemohli ani kecnout.

U nás probíhá  výstavba kanalizace a VŠICHNI, co mají individuální čističky odpadních vod se MUSÍ  připojit na kanalizaci.  

¨Tolik východosudetská realita.

Mne se to naštěstí netýká, protože jsem od nich tak daleko, že by to stálo snad půl mega.Z kořenovky mám hrůzu ze zimního provozu.

Jo, taky mám to štěstí, že do vesnice to mám 4 km, takže se mě to netýká. Jinak dobře nevržená kčov s dostatečnou rezervou, raději větší než na hranici, to zvládá velmi dobře. V zimě tu mám obvykle kolem 1,5 m sněhu. Je pravdou, že už tam cca. 3 roky tlačím jenom vodu a přes septik moč. Fungovala však dobře i při splachovacím záchodu.

Ahoj. 

Chystám se na stavbu kompostovací kadibudky, kde vše bude zůstávat a kompostovat se přímo tam, kam to dopadne. Máte někdo zkušenosti s tímto typem kompostovacího záchodu? 

Uvítám jakékoli zkušenosti a rady, zvláště o odvětrávání a konstrukci kompostovací části. 

Díky. 

Předesílám, že s KČOV nemám osobní praktickou zkušenost. jen jsem milec bažinných rostlin a zabývám se jimi už pár let. Pokud do nezamrzlé části budou sahat nějaké kořeny a oddenky, hrůzu bych neměl. Všechno býlí se po celou zimu chystá na jarní rašení a sbírá do pupenů živiny. K tomu mám (trochu od tématu) příklad třeba z oblasti sázení stromků, kde se mi mnohdy více vyplatila podzimní výsadba. Stromky kořenily v poklidu celou zimu a na jaře byly v mnohem lepší kondici, než stromky z jarní výsadby. Rákos i ostatní rostliny rostou, třebaže na nějakých 10% výkonu, i přes zimu. Krásně je to vidět třeba u kosatce žlutého. Na podzim většina listů umrzne, ale pár jich dál zůstane. a rostou a asimilují při každé menší oblevě. Pokud se plocha čističky trochu předimenzuje, myslím, že není čeho se bát.

jarda bon jovi říká:

U nás probíhá  výstavba kanalizace a VŠICHNI, co mají individuální čističky odpadních vod se MUSÍ  připojit na kanalizaci.  

¨Tolik východosudetská realita.

Mne se to naštěstí netýká, protože jsem od nich tak daleko, že by to stálo snad půl mega.Z kořenovky mám hrůzu ze zimního provozu.

Dobrý den vespolek,

zajímalo by mě, zda můžu obsah záchodu kompostovat i v případě, že se nestravujeme vegetariánsky. Léky, ATB, ... chemii nepoužíváme, jen jsme masorádi:-)

Díky

Odpovědět do diskuse

© 2017   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby