Máte někdo nápad, jak odradit snce, aby si neotloukal lýčí z paroží o kmínky čerstvě zasazených stromků? Rád bych před květnem krom obalování kmínků i zasel pár semínek a začal další práce :-)

Prohlédnuto: 4375 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Nějaká forma oplocení nestačí? Např. omotat kolem králičí pletivo.

Nebo hledáš nějaké alternativní esoterické způsoby? ;)

psí chlupy, zdechlina ryby,ale i tvoje propocený oblečení,proti divočákům lidský vlasy.....

stromky jsou pěkně zabalený proti okusu rákosem

 

 

Zkusím chlupy. Vlčák nám právě líná, a nedaleko jsem viděl silonku s lidskými vlasy na zasazeném stronku. Někde jsem četl doporučení, dávat po 5 metrech.
určitě po obvodu
.308 Win na komoru? To by ho mohlo zastavit.

http://svetmyslivosti.silvarium.cz/content/view/272/27/

 

rozlišoval bych ráži a použitou laboraci.....nebo to nemusí stačit,a nebo vám to srnku zrovna naporcuje  

Hlad: Tak téma zbraní QNX ocení:-)))  , doufám že máš dostatek argumentů v rukávě, aby to stálo za to. :-))

Martin: Sázet mnohem víc, počítat s velkými ztrátami, oplocovat co síly stačí nebo neustále vytvářet individuální ochranky.

Doufat a věřit , že něco přežije a stane se vyvolenými z těch všech zasazených. Věřit a vědět, že i když jsou ztráty (časové , finanční ,fyzické....),tak to má smysl.

Mimo chlupů a lidských vlasů, se dá použít i ovčí vlna, kterou prostě omotáš kolem větvě, vrcholu...jak je potřeba, ale je to spíš proti okusu.

Já mám vypozorované, že srnec má teritorium a chodí si po svých cestičkách, takže si vždy vyhlédne objekt a tan bude mordovat. Nepomůže pokud dáš na ten objekt lepší ochranku, bude mít tendenci tam jít znovu a znovu to dělat. Muselo by to být asi mnohem festovnější ochrana a obávám se , že by ke svému účelu použil další nejbližší.

Také se osvědčilo se s tím smířit a přijmout to jako fakt. Ovšem naštve to , pokud si srnec vybere extra kousek.

Většinou si srnci při vytloukání paroží vybírají druh stromu , kterého je v okolí relatívně málo v lese jsou to často modříny a douglasky. Proto se ke stromkům zatloukají 3 lišty ,které se dělají z odřezků z pil při sámování prken. S účinností tohoto opatření jsem spokojen. Dříve se místo toho zapíchl ke stomku špičkou suchý nebo i čerstvý smrček ,který plnil stejnou funkci. Jinak oplocení běžnými pletivy není 100% účinné. Parkrát jsem viděl jak mladý srnec elegantně a bez stresu přeskočil 160cm vysoké oplocení.

Hlad: ty jsi nepoučitelnej :-) Je fajn, že už jsi začal používat google, ale informace je třeba chápat, třídit a nakonec správně vyhodnotit. Když jsi tak velký odborník na balistiku, můžeš prosím uvést konkrétní laborace? To bude velice zábavné. Klidně odpovídej rovnou v "bludech" nebo ve "sporech" Uveď nedostatečnou laboraci .308Win, která na srnce nestačí a teké tu která ho rovnou naporcuje. Moc se těším :-)

 

Slavek Krčmář: U nás jdou srnci především po třešních, lískách, střemchách a borovicích. Zatlučené kolíky i s ochrankou dokážou vytrhnout a ze stromku svléknout.  160cm pletivo by mělo stačit, ale ono se většinou brzo prověsí a to už pak je ze 160 třeba jenom 140-150cm ......... a to skáčou naprosto v pohodě.

osle, jsou laborace ,kterým sundáš buvola , tohle s tebou absolutně odmítám rozebírat,už jen pro tvou uchylku kde co vytrhnout z kontextu - poskládaš si to pak podle sebe a ještě seš schopnej tvrdit ,že to tvrdí druhej,tohle je škodná každýho fora ,běž se hojit jinam.....

Hlad: Do hádek o balistice se raději napouštěj :-) Mám výuční list v oboru puškař, balistika patří k mým koníčkům zbraň v ráži .308 Win vlastním a náboje .308Win si i sám přebíjím, laborace si dokážu sám spočítat podle použitých komponent (mám na to několik programů), výsledek si dokážu sám změřit (mám na to potřebné vybavení), když na to přijde, tak by nebyl problém udělat srovnávací testy terminální balistiky.  Tuhle ráži znám dost dobře a tak mám jasno jaké jsou spodní i horní hranice tohoto náboje. Takže bludy o tom, že.308 Win je na srnce málo, nebo že .308 Win dokáže srnce naporcovat si nech pro někoho kdo ti to sežere :-)  Prostě jsi zase jenom něco plácnul a spoléhal jsi na to, že zde nikdo zbraním nerozumí :-)

.308 Win je dobrým řešním proti srncům, nevěřte "balistikům" jako je Hlad :-)

neboj vím jak vypadá střelnej prach  i vrták a soustruh  ,hradla i střelnice,střílím od dětství z kde čeho......zas se chytáš do svý pasti ,jsou náboje ,kdy ti srnka ještě uteče a jsou náboje kdy ji to dost potrhá...

 srnku na oko zabiješ i malorážkou...

 

 308.win stačí na srnce to je od začátku pravda,touhle ráží  skolíte i buvola

 

jo ,od začátku mluvím o laboracích ,ktera nemusí  stačit na  dustojnou rychlou smrt...!!!!!!

nedělej ze sebe debila ,že netušíš.....,když chceš tolik počítat,že jsou ruzny kule, prach, hlavně etc.že si to mužeš  špatně nakrmit ,

mám starou krásnou .330(zpracováním nepřekonatelně lepším než dnešní p.) , ze mě debila neudelas......

.308 win je klasika  myslivce....

 

 

tak nemel nesmysly vytržený z kontextu,ty seš normálně pravej českej politik

 

NIKDO NEŘEKL ŽE JE 308 NA SRNCE MÁLO TAK UŽ SE KURVA VZPAMATUJ

 

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby