v knížce od J.Seymoura jsem narazil na tuto rostlinu,máte někdo nějaké zkušenosti s pěstováním a využitím ve zdejších podmínkách ?

... takhle ale ne :-)

 

http://www.youtube.com/watch?v=VSl87oupsJw

 

díky Petr

Prohlédnuto: 406 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

pestovala som ho pred časom kvôli metlám, nerobilo to žiadne problémy, vždy narástol nejako do dvoch metrov, povyrezovala som, usušila, semienka nechala k budúcemu roku a zasiala o rok zase...

Zdravím, 

čirok pěstuji druhým rokem. Naroste vždy jen do půl metru (bez hnojení a orby), ale klasy byly vždy slušné. Zrno žerou králíci. Doporučuji předpěstovat, ale jde to v pohodě i bez toho. V okolí vím o 2 polích s čirokem. 

u nás ho pestujú ako následnú plodinu po raži na zeleno,  do bioplinky. obdivujem v jakom suchu a horúčavách dokáže rásť, a zazelenať už raz skosené pole. dobytku chutí a tak myslím že má zmysel ho pestovať, aspoň do zálohy, hlavne keď suchých rokov u nás pribúda.Marian Both říká:

u nás ho pestujú ako následnú plodinu po raži na zeleno,  do bioplinky. obdivujem v jakom suchu a horúčavách dokáže rásť, a zazelenať už raz skosené pole. dobytku chutí a tak myslím že má zmysel ho pestovať, aspoň do zálohy, hlavne keď suchých rokov u nás pribúda.

To musím potvrdit, čirok snáší vedra velice dobře. Kdy asi tak seješ po tom žitě?

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby