zkusmo se snažím otevřít téma o skladování, jde mi o: 

1) sortiment potravinářských plodin, tj. jaké všechny se dají  skladovat a jaké jsou pro to nejvýhodnější podmínky, 

2) technická stránka - vhodná zařízení která pomáhají skladování s co nejmenší přidanou spotřebou energie, např.  velkoledničku resp. prostor ochlazovaný ledem uloženým nad ním, z kterého stéká studený vzduch, to celé řízeno elektronikou jsem viděl, (pouze na celoroční skladování mi vychází objem ledu dosti veliký), atd. atd.

Prohlédnuto: 2049 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Měl by někdo zvás radu pro začátečníka, který se stěhuje do malého bytu bez balkonu co vše je možné takto pěstovat? Díky moc za rady.

nic si z toho nedělej. zase budeš mít čas na jiné aktivity.... A pokud tě ta cesta osloví, budeš vědět, kudy jít.V kvartýře jsme začínali asi všichni. Někdo tam zůstal, jiní ne. Je to jen otázka priorit. Na tyhle kouzla to chce prima mitfáru, jináč to je v troubě.... hledejte a naleznete, neboť nekonečné je milosrdenství boží.

k otázce... šnytlik, ten si vypěstuješ v koflíku.

Jitka Poláková říká:

Měl by někdo zvás radu pro začátečníka, který se stěhuje do malého bytu bez balkonu co vše je možné takto pěstovat? Díky moc za rady.

Ahoj, původně jsem chtěla založit forum, ale sem se můj dotaz taky hodí.. z mých kupovaných semínek hokaido mám dýně metrových rozměrů :-), asi se stala chyba při sáčkování :-) ale beze sklepa si nejsem jistá jak dlouho mi vydrží nezpracované.? Dumám jak ji zpracovat jinak než na kompot a marmeládu...Zkoušel jste někdo zavařovat syrovou nebo dokonce upečenou dýni? Miluju dýňové polívky, pečenou na kaši, knedlíky, smažená na oleji na "brambůrky" apod. ale když načnu metrovou dýni, to abychom ji najednou jedli čtrnáct dní a stejně to asi nezvládneme. Mrazák mám bohužel malý. Budu vděčná za zkušenosti a recepty.

Lenka Richtrová říká:

Ahoj, původně jsem chtěla založit forum, ale sem se můj dotaz taky hodí.. z mých kupovaných semínek hokaido mám dýně metrových rozměrů :-), asi se stala chyba při sáčkování :-) ale beze sklepa si nejsem jistá jak dlouho mi vydrží nezpracované.? Dumám jak ji zpracovat jinak než na kompot a marmeládu...Zkoušel jste někdo zavařovat syrovou nebo dokonce upečenou dýni? Miluju dýňové polívky, pečenou na kaši, knedlíky, smažená na oleji na "brambůrky" apod. ale když načnu metrovou dýni, to abychom ji najednou jedli čtrnáct dní a stejně to asi nezvládneme. Mrazák mám bohužel malý. Budu vděčná za zkušenosti a recepty.

Na toto téma jsem narazila na tyto stránky http://www.dynovysvet.cz/recepty-vareni-z-dyne/

jarda bon jovi říká:

nic si z toho nedělej. zase budeš mít čas na jiné aktivity.... A pokud tě ta cesta osloví, budeš vědět, kudy jít.V kvartýře jsme začínali asi všichni. Někdo tam zůstal, jiní ne. Je to jen otázka priorit. Na tyhle kouzla to chce prima mitfáru, jináč to je v troubě.... hledejte a naleznete, neboť nekonečné je milosrdenství boží.

k otázce... šnytlik, ten si vypěstuješ v koflíku.

Jitka Poláková říká:

Zajímaly by mě spíš druhy zeleniny, které lze v malém bytě pěstovat. Bylinky jsou jak se říká v pořadí každopádně s nimi počítám k pěstování na okně.

- při pěstování rostlin v bytě je nutné poskytnout světlo, tj. nejlépe prostor u okna (tím pádem i většinou u topení) a určitý prostor dle velikosti rostlin, pokud si chceš vypěstovat trochu džungli, můžeš rostliny nechat růst všude, kde ti nevadí, kde se nechodí apod.,  tj. bude to v polostínu až stínu, pokud je nutno rostliny sprchovat, tak se s nimi musí nechat projít dveřmi ad.,

největší rostlina co pěstuji v bytě ve stínu je kupodivu ibišek v ložnici , cca 2m na výšku a 1x 1,5 na šířku, vytvarován v prostoru, kde nikomu nevadí, přerůstá reprobedny, hifi věž  a lampičku na zdi , takže když když víš kam sáhnout na vypínač, tak "hraje a svítí"  , o vánocích se dozdobí vánočními ozdobami jako několik podobných trifidů...  ,

u známých dominovala v obýváku  washingtonka , ale s délkou cca 4m se nedala přesunout k osprchování do vany

Dobré téma, díky. Chystám se stavět sklep do svahu na uchování úrody. Četla jsem v knihách od Seppa Holzera, že staví sklepy z dřevěných kmenů jako zemljanky s bočním vstupem. Zkoušeli jste to někdo? Zajímají mne jakékoliv zkušenosti.

Díky.

Odpovědět do diskuse

© 2017   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby