Zdravíčko , zakládám toho téma pro lidi kterí nabízí/shání rouby ...

já osobně bych potřeboval rouby nějakého ušlechtileho/konzumního jeřábu . Naoplátku tu mám nějaký semínka ,ale nějak bychom se domluvili . I podnoží mám dost :)

Prohlédnuto: 392 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

mno, na co to máíš? já osobně preferuujju moravskej sladkoplodejj, ale jen pro ptáčky... není moc využitelnej. rozhodně preferuju aronie, což je kříženec.

no nakládaný hrušky s jeřabinana jsou dobrý , víno jsem taky dělal a nebylo uplně zlý . A hezký a estetický strom :) a add2 se zdokonalým v roubování :)

o aronii vím , rád bych keřovitou formu a ta zas není tak s sehnání a semínka jsem letos nesbíral  abych mohl experimentovat

No, tak to vyzkoušej aronii a už se na jeřán nepodíváš. Já myslel, že to máš k nějakému specifickému účelu. a keřovitej získáš tak, že krátkej roubovanec necháš zakoořenit a vetvičky zahřížíš. Získáš sice keřovitou formu , ovšem pravokořenou, se svými specifiky. Už její šlechtitel Mičurin ji rouboval na jeřáb skrze jeho odolnost a bujnost kořenového systému. Kupodivu používal divoké formy jeřábu.

Navíc, aronie jako taková je nejen pěkně barvící, ale i neuvěřitelně účinná léčivka, takže bys měl dva v jednom. Vlastně, je to tvůj boj a tvoje cesta, z mého úhlu pohledu nebudu sedat do trabanta, když si můžu prdel vozit v mercedesu.

Navíc je ještě několik forem a klonů jeřábů z mičurinovy dílny,nejen temnoplodec, které jsou zajímavé. pasu po nich a pokud máš zájem vyloženě o jeřáby, pak se vyprdni na nejisté cesty a pochybné rouuby, ale v Holovousech najjdeš to nejjlepší v evropě.....
,
tomáš hanák říká:

no nakládaný hrušky s jeřabinana jsou dobrý , víno jsem taky dělal a nebylo uplně zlý . A hezký a estetický strom :) a add2 se zdokonalým v roubování :)

o aronii vím , rád bych keřovitou formu a ta zas není tak s sehnání a semínka jsem letos nesbíral  abych mohl experimentovat

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby