Ahoj, zajímám se asi 2 roky o permakulturu. Jsem sociální pracovník a mám nápad na skvělou inovativní službu. Byla by spojená s pěstováním v ekologickém kontextu. Nechci ale skákat po hlavě, a rád bych na příští rok, dva, tři, sehnal zahrádku nebo malé pole mezi 500-1500m2, případně menší, kde bych se učil základním principům a  vyzkoušel si vůbec starost o takový objekt, a také bych tam zřejmě už zkoušel svoji novou službu. Samozřejmě  mi jde i o to, že permakultura, případně biodynamické zemědělství mne velmi zaujaly a ukázaly v životě nový směr.

Bydlím v Praze, kde mám i zaměstnání, a tak v podstatě jedinou podmínkou je dobrá dojezdnost. Poslední měsíce sháním zahrádky přes zahrádkářské osady. V podstatě jsem vyzjistil, že za zahrádky, v lepším případě chatky v nich, se platí odstupné za přenechání nájmu. Já mohu nějakou částku investovat, ale nelíbí se mi, že platím za něco, k čemu nebudu mít vlastnické právo, a tedy o to mohu kdykoliv přijít. Od právníka vím, že placení odstupného ja navíc ilegální.

V podstatě bych preferoval koupi nějakého pole, kam bych postavil maringotku. Zajímá mne také levné stavitelství atp. A nebo menší zahrádky. Moje finance jsou ale omezené, tedy nemohu jít do něčeho většího. Vyvěšuji proto tento text jako inzerát, pokud by někdo měl nějakou nabídku, případně jako prosbu o nějaký tip nebo doporučení. Představuji si tedy buď zahrádku v nájmu, ale za nízké/žádné odstupné, například od někoho, komu by se líbil můj záměr, který rád osobně představím a nebo pole/menší zahrádku z osobního vlastnictví.

Prohlédnuto: 571 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Dobrý den,

mohla bych vám nabídnout zahradu na Slovensku, jedná se o oblast západního Slovenska, 60km od české hranice. Bez finančního nájmu, mám představu o reciproční dohodě. Je tam starý dům, ale neobyvatelný, ideální místo pro maringotku, týpí nebo jurtu. Na pozemku je studna s pitnou vodou. Plocha 7438metrů čt. Lze začít menší částí, zahrada má 2-3 samostatné celky.

Dobrý den,

děkuji za nabídku, už jsem zahrádku sehnal..

Ahoj Tome, mám zahradu u Litoměřic, je to sad se starými odrůdami jabloní. má to necelý hektar. Mám tam dvě maringotky a nový slaměný domeček. Hledám lidi, kteří mají zájem o permakulturu a chtějí tvořit v přírodě. Jestli máš zájem, tak se ozvi a přijeď se podívat. hezký den Jitka

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby