Proč umřel permaweb? Všechny zahrádkáře, anakulturníky a pseudopermakulturníky přetáhnul facebook? To by se tady zase mohla začít probírat permakultura, ne? :-)

Prohlédnuto: 714 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

QNX: ...ale nikdo to nechce plnit informacema...

To mě také docela zaráží. Na permakulturní kurzy (alespoň soudě dle nabídek kurzů Marka Kvapila a dalších) chodí každoročně desítky, ne-li stovky lidí. Předpokládám, že minimálně 10% z nich zkusí permakulturu, nebo alespoň zahradničení s určitými prvky permakultury aplikovat na svém pozemku. Za ta léta to již musí být kvantum lidí. To žádný z nich nemá žádné praktické zkušenosti či naopak otázky? Nebo si své zkušenosti nechávají pro sebe ? (či ještě lépe - předávají své zkušenosti jako další lektoři na kurzech ?) Či procitli z opojného permakulturního snu, realisticky zhodnotili situaci a místo zapleveleného políčka zaseli opět trávník ?

O jedlém lesu a guildech jsem si vykládal prakticky jen s QNX (resp. občas hádal, ale zpětně to musím označit jako přínosné, několik věcí jsem si při tom ujasnil), občas se přidal Tomáš S. Nedávno jsem založil téma jedlých trvalek - podle mě velice zajímavé téma - a zase je kromě reakce QNX a Tomáše S. ticho po pěšině... Tak nevím, kde je chyba... Na rovinu musím říct, že kvůli tomu víc než sem chodím na permies.com a zahrada.cz

Mike Dundee: Na permies.com je fajn ta pestrost témat a šířka záběru. To jsem vždycky na PK fórech v ČR postrádal. Díky té pestrosti to asi přitahuje permakulturníky víc, než  permazahrádkářské diskuze. A pokud jde o zahrádkářská témata, tak se obávám, že čistě zahrádkářské diskuze v odbornosti snadno překonávají permazahrádkářské diskuze. Ono je docela charaktarestické, že většina permazahrádkářů jsou zahrádkáři začátečníci, kteří nedostatek znalostí a zkušeností nahrazují nadšením. Takže upřednostnění permies.com a zahrada.cz chápu .

Asi zavladla blba nalada :)

QNX říká:

Sanča: Už jsem to tady psal. Když jsem tady byl nejaktivnější, tak to zároveň byla i doba největší aktivity permawebu.  Když jsem odešel, návštěvnost nevzrostla, ale poklesla. dokonce ani za několik let mé nepřítomnosti nevzrostla. Prostá statistika tvůj názor vyvrací. Víc to nemá smysl komentovat.

havlenam: Ono tady bude mnoho praktiků. Třeba jen úzce specializovaných, ale určitý potenciál kolektivní inteligence zde určitě je. Zajímavé je právě to, proč zůstává latentní.  Na Facebooku se prázdná sláma mlátí stále a má to tisíce účastníků. Z mého pohledu je Permaweb kvalitnějším prostorem pro výměnu zkušeností, protože to tady má nějaký řád, nějakou strukturu, možnost vyhledávání, možnost studovat starší příspěvky ....... ale nikdo to nechce plnit informacema.

Odpovědět do diskuse

© 2017   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby