Když už ttu je ta možnost tak ji využiju.

Hledám nějakou vhodnou folii jako izolaci vyvýšených záhonů, aby to udělalo nepropoustnou vanu, výdrž aspoň 5let, UV stabilní.

Zatím jsem ve fázi hledání a rád bych se vyhnul PVC, vede Firestone ovšem moc mě neoslovuje cena.

Díky za případné tipy

Martin

Prohlédnuto: 2204 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Martin Horňák: Junifol, není co řešit.

Martin Horňák: Kup klidně tenkou, třeba 0,6mm. Budeš spokojený. Také ji pro stejný účel používám. Dobrá cena, velká životnost, velká mechanická odolnost, atest na styk s pitnou vodou, šířka 5m, nebo 8m, ochotný dodavatel.

Ahoj,

 a proč do vyvýšeného záhonu dáváte folii aby to udělalo nepropustnou vanu? díky za objasnění

J.

Jitka M. U běžných záhonů to dávám pouze ke stěnám. Důvodem je několikanásobně delší životnost takového záhonu. Ale nepropustná vana má smysl třeba u záhonů pro akvaponii, nebo pro vodní rostliny.

QNX: u akvaponie nebo vodních rostlin to je jasné, to chápu. U toho záhonu se zeminou moc ne. Ale asi záleží na úhlu pohledu a očekávání každého. Já mám třeba moc ráda, když ten okraj záhonu je pěkně nacucaný vodou, tleje a rostou v něm houby. Ale možná je to i tím, že mám dostupné levné trámky z jednorázových palet a on než takový 6x6 trámek zetleje, chvíli trvá.

K akvaponii jsem ještě nedošla, zatím jsem pořád u svejlů, rybníčků, vody od kachen ..., ale předpokládám tak za 3 roky na ní dojde do skleníku :).

Jitka M.: Aha, já jsem nedoplnil, že to používám u záhonů s výškou kolem 60-80cm. Jak moc to zvedne životnost ještě nevím, ale první výsledky už mám. Když srovnám dva záhony vybudované ve stejné době (jeden s folií a druhý bez folie), tak ten bez folie se už rozpadl a ten s folií je stále v perfektním stavu. Co se týká běžných nízkých záhonků (kde je ohrádka z nějakého prkna, nebo klády), tak tam folii nepoužívám, tam mám stejný přístup jako ty. Jediné nízké záhonky kde bych folii použil jsou záhonky do "kolečkových zahrádek", ale to je systém pěstování, který jsem veřejnosti ještě nepředstavil, tak nebudu předbíhat :-)

Martin Horňák: Já vždycky zavolám přímo do JUTY a ve výrobě mi namotají kolik potřebuju, nebo se s nima dohodnu, že mi vyberou vhodně velký odřezek.

Martin Horňák: Já jsem tam nikdy neměl problém. Vždycky jsem se setkal s maximální ochotou a vstřícností.

Zdravím , já bych si vdyštak nějaký "zbytek" vzal pokud byste bral velkou roli ,ale nevím odkud jste ? a na poštu to bude kua těžký co ...

Tomáš hanák: Je to především dlouhé. Rule 5m, nebo 8m a to pošta nevezme.

hele nic ve zlým ,ale ono by to nešlo rozmotat a přeložit ? ;) na vyvýšený záhon potřebuju max 1 šíři ...

QNX říká:

Tomáš hanák: Je to především dlouhé. Rule 5m, nebo 8m a to pošta nevezme.

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby