dneska sem na jednem policku objevil plisen na bramborach a trochu i na boby jenz je hnedka vedle, nevite jak se s nima permakulturne vyporadat...?

Prohlédnuto: 2122 x

Přílohy:

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

tak to slo do kytek uplne, nikdo nic neporadil, hledat sem hledal nenasel pouzil sem tradicni navod.osekal shnilou vnat a spalil, malicke bramburky tam sou a mneli by dal pokracovat.este mame dalsi 3 male policka brambor a rajcata nechci aby se to sirilo.dik za odpovedi!

Je to kaše....

Akutně bych použil nějakou měď. Nejraději modrou skalici...Zkoušel jsem i sírovápenou jíchu a funguje taky.

Polyversum je sice super, ale drahý a navíc nefunguje bez preventivních dávek.Navíc je drahý jak čokoláda, takže to bere radost...

V podstatě by měla fungovat i koloidní síra.Vyzkouším.

Brambory jsou kapitola sama pro sebe, páč všechny moderní odrůdy jsou vyšlechtěny pro chemické hospodaření a nikdy jinak...

Pouze staré odrůdy, které byly stejného varného typu jako krmné či průmyslové byly odolné plísní. Dříve rozvařitelnost a moučnatost lidem nevadily, páč byli rádi, že neposcípou hlady.

Zato skladovatelnost a odolnost hrály prim.

Kucí z brna se pokoušejí o výrobu parazitické houby, stejné, jako polyversum.

Teď to je asi s křížkem po funuse, ale než se nakoupí sadba, je potřeba podívat se nejen jaký varný typ je ta která odrůda. Po delším hledání jsem našel odrůdu Bionta, je to pozdní brambora proti plísni odolná. Ne že by ju plíseň nenapadnula, ale dlouhodobě odolává. Skladovatelnost velmi dobrá i v horších podmínkách.
a tim ze je pozdni neni tam problem ze zijeme v 720 metru nad morem, jake mas s ni skusenosti atd v jake vysce je pestujes...?dik za odpoved, tento rok uz nic ale p[risti se mi to urcite hodi a odkad je mas...?

pěstuju je v 550 m. n m. , prodává je Oseva Agro

http://www.agrokrom.cz/texty/ODRUDY/brambory_odrudy/BRAMBORY_ODRUDA...

zítra zkusím nahodit fotky

drudo drudriger říká:

a tim ze je pozdni neni tam problem ze zijeme v 720 metru nad morem, jake mas s ni skusenosti atd v jake vysce je pestujes...?dik za odpoved, tento rok uz nic ale p[risti se mi to urcite hodi a odkad je mas...?

tak uz se chystam na brambory, ale koukam ze BIONTA nejak nemuzu sehnat, nasel sem VLASTA ktere by mneli bejt BIONTA , rikam to spravne.? 

od tad http://www.vesa-velhartice.cz/cz/odrudy-brambor.htm?list_param[from...

budu rad za dalsi rady abych to zase uz o 5te za sebou nezmrvil a mnel malo pramalo brambor(oproti tomu co jsem zasadil)...

brambory konzumní ranné a pozdní na sklad, rýha, do ní brambor a přihrnout čím víc tím líp zrovna do hrobky,další rýha 80 cm,jak to vyleze zasypat slámó,znovu to vyleze,zase zasypat,stačí ,no a vykopat,potvrdila se mi teorie že ta plíseň se šíří ze země(na té hlíně pod bramborama se namnoží a skočí nahoru ,což ale přes tu slámu nemože),bramborem bys zabil-tvrdý jak šutr

v rumunsko pěstovali brambory 1200 m.n.m.,tehdy sem si říkal jestli by mi na Pradědo narostli

spise se mi jednalo o to jakou odrudu, ale za tendle typ budu uvazovat nad nim, problem je slimaci, ale vyskouset se musi vsecko.dik

tak a je tu jaro , ja litam jak blbec a tu biontu viubec nemuzu sehnat.odrudy vlasta nebo kreknovske rohlicky proste je nikde nemaji.nemate nekdo.? stacil by mi 10kg pytlik vice urcite ne.prosim ozivte se mi do posty.dik.

dostal jsem tip na zdroj biologických přípravků, zatím jsem z toho nic nezkusil, ale třeba se to bude někomu hodit.www.biocont.cz

Hodilo se a vyzkoušelo se. Proti plísním a houbovým chorobám však působí modrá skalice taknějak bojovněji, přesvědčivěji. Ta cena je taky někde jinde.Štve mně, že i ty pitomý přípravky jsou pro organickou produkci drahý jak čokoláda. jako by to byl nějakej trest, či co.

vladimir broucek říká:

dostal jsem tip na zdroj biologických přípravků, zatím jsem z toho nic nezkusil, ale třeba se to bude někomu hodit.www.biocont.cz

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby