Ogaři + cérky...Má někdo praktické zkušenosti s pěstováním brambor v posekané trávě...??? Letos mám možnost hodně vleček posekané trávy ze hřbitova a veřejných parků ( i když bude asi dost práce probrat ten bordel mezi tím ) a tak bych chtěl zkusit to pěstování v mulči...Četl jsem doporučení na nastlání cca 30 cm a jiné zase, sadit do mulče, ale do hnízd vyplněných zeminou...No, zkusím to ¨obojí...

Prohlédnuto: 30484 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Nedovedu posoudit, kolik a jakých látek předá guma svému okolí, nejspíš moc ne. Já se snažím o postupy, které by se daly nazvat 'permakulturní' na zahrádce u domu, celých 200 m2 :)
Ojeté pneumatiky mi z hlediska estetického příliš nelahodí, takže jsem je nahradil dřevěnou ohrádkou, kterou, jak brambory rostou, dosypávám zeminou a kompostem.

no, tak by to mělo být správně...ještě lze použít i kameny a vybudovat ty ohrádky z kamenů...ty se aspoň nahřejí a pak předají teplo v noci zemině uvnitř...někde tak i v andách zeleninu pěstují...je to vlastně vyvýšený minizáhonek...ale když já tu mám několik těch pneu, tak co sněma, že...??? na estetiku seru...na parcelu mi nikdo nevidí...je to myslím vhodnější využití než na dětské prolézačky...a ještě...já to mám jen tak experimentálně než nějak cíleně...našel jsem několik škaredých brambor ve špajzce a tak jsem je tedy do toho zasadil, jestli lépe porostou v tom popelu nebo trávě, hnoji, hlíně...

Patrik Stach říká:

Nedovedu posoudit, kolik a jakých látek předá guma svému okolí, nejspíš moc ne. Já se snažím o postupy, které by se daly nazvat 'permakulturní' na zahrádce u domu, celých 200 m2 :)
Ojeté pneumatiky mi z hlediska estetického příliš nelahodí, takže jsem je nahradil dřevěnou ohrádkou, kterou, jak brambory rostou, dosypávám zeminou a kompostem.

Také to beru jako experiment. Vloni jsem postavil ohrádku 1x1 metr a dal do ní pět brambor. Dosypával jsem jen jednou na výšku 30 centimetrů a kromě zalévání se o brambory nestaral. Sklidil jsem dva kýble krásných zdravých brambor. Letos má ohrádka 40x40 centimetrů, brambor je v ní opět pět. Dosypávat budu častěji a výš, na střídačku zeminu a kompost, podle návodu někde z webu prořežu i nať. Na sklizeň jsem zvědavý :)

jak pořežeš nať...??? nechápu...musíš přece nechat tu nať zakvést, ne...a jak pak uscne, mohl bys sklízet...v dánsku ale tu ještě zelenou nať záměrně ničí a žerou jen ty malé kobzole...ty veliké skrmujou dobytku...psala mi to 1 známá co tam maká na farmě...tady drobné vyřazujou a tam zase naopak...

Patrik Stach říká:

Také to beru jako experiment. Vloni jsem postavil ohrádku 1x1 metr a dal do ní pět brambor. Dosypával jsem jen jednou na výšku 30 centimetrů a kromě zalévání se o brambory nestaral. Sklidil jsem dva kýble krásných zdravých brambor. Letos má ohrádka 40x40 centimetrů, brambor je v ní opět pět. Dosypávat budu častěji a výš, na střídačku zeminu a kompost, podle návodu někde z webu prořežu i nať. Na sklizeň jsem zvědavý :)

Někde (jen letmo) jsem zahlídnul nafocený postup, že nechají jen jednu nať na bramboru. Hm, teď jsem to dohledal a lépe a v klidu si to přeložil :) Neodstraňuje se, jen vysvětlují, že jde o víc klíčků jedné brambory :-) To bych tomu dal :)

http://www.raisedurbangardens.com/2013/04/my-first-tomato-and-pictu...

vidíš co bys natropil...??? ale ta nať by zase dorostla...když třeba pozdní mrazík tu nať spálí, tak ona zase doroste a nic se neděje...

Patrik Stach říká:

Někde (jen letmo) jsem zahlídnul nafocený postup, že nechají jen jednu nať na bramboru. Hm, teď jsem to dohledal a lépe a v klidu si to přeložil :) Neodstraňuje se, jen vysvětlují, že jde o víc klíčků jedné brambory :-) To bych tomu dal :)

http://www.raisedurbangardens.com/2013/04/my-first-tomato-and-pictu...

Ahoj. Letos jsem dala brambory zkušebně do dřevěných ohrádek, položených na zem. Jedna ohrada je vyhnojená zeminou vyhrabanou od slepic, druhá králičím hnojem. V každé mám 4 hnízda brambor vlastní sadby. Prozatím jsou brambory na slepičincích vzrostlejší. Zkusila jsem rovněž dát brambory na zem a jen zasypat poloshnilým senem. Příležitostně ještě dosypu šmelcem ze sekačky. Všichni okolo, kromě nás, pravidelně každých 14 dní brousí trávníky téměř na drn. My sušíme pro králíky...

Odpovědět do diskuse

© 2018   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby