Ve Francii našli pesticidy ve vlasech dětí. To znamená, že ty pesticidy prošly jejich organismem.

https://www.idnes.cz/onadnes/deti/pesticidy-deti-vyvoj-embrya-autis...

Naše globální společnost toleruje pesticidy, protože si každý myslí, že bez pesticidů to nejde a že jinak bychom se neuživili. Co když tato teze není pravdivá? Spočítal to někdo? A musí být nutně naše zemědělství založené na obilovinách? Co ořechy, oříšky, jedlé kaštany, ovoce, vše, co roste na stromech?

Vyrábíme jedy, kterými si otravujeme potraviny a kterými si otravujeme vodu.

Já jsem chemik a vím, že to, co vyrábíme uměle, co nevyrobila příroda, to příroda neumí rozložit na prvočinitele. Tak se nám na planetě hromadí plasty a jedy, co vyrábíme. Nakonec jsme to my, kteří to odskáčeme - viz článek pesticidy ve vlasech dětí, o játrech, ledvinách, mozku a kostech ani nemluvě.

Spalování těch hnusů také není úplným řešením, protože vzniká popel, na který se nabalují částečky těch jedů teplem přetvořených na další jedy např. dioxiny. To pak zhluboka dýcháme, pokud žijeme v okolí spaloven.

Co chybí?

1. Návod, jak se obejít bez plastů a bez pesticidů (vědecký výzkum)

2. Podpora vlád a společnosti těm, kteří obdělávají půdu bez pesticidů. Tedy dotace ekologickým zemědělcům a sankcionování neekologickým.

3. Vůle. Chybí vůle. Je rozířená myšlenka, že na Zemi jsme jen jednou a nerodíme se sem dokola, proto většinu lidí nezajímá, co bude po jejich smrti.

Co když se např. jistý pan Babiš jako malý Bureš narodí za 30 let do Polabí , kde už teď není pitná voda a bude odkázán jen na skoro vyschlou studnu plnou pesticidů, kterou mu pilně jeho neekozemědělci plnili těmi jedy, když byl ještě Babišem? 

Prohlédnuto: 790 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

Dana - jak už jsem psala, pokud je kozel zahradníkem, nastává velký problém a nebezpečná situace. Bude vládní činitel chtít zavřít své továrny na pesticidy?

S tím souvisí peníze a moc. Zastavme se u pojmu peníze. Z duchovního hlediska jsou peníze jen formou energie. Člověk má dostat jen tolik energie (peněz), kolik energie ať už v té které podobě vydá. Maminka, tatínek živí své děti, proto nadbytek peněz dávají jim.

Pokud někdo ve velkém podniká a dává malou mzdu zaměstnancům, aby mu zůstalo co nejvíc peněz, hromadí tuto energii (peníze). Ovšem platí zákon rovnováhy a dříve nebo později tu energii (peníze) bude muset vrátit. A může mu to trvat mnoho životů než ji splatí. Jak říkají duchovní mistři - peníze jsou jen mráčky na nebi - přicházejí a odcházejí.

Dalším důležitým prvkem vedle peněz je moc. Pokud má někdo velkou moc, má velkou zodpovědnost. Pokud navíc je podnikatel a vyrábí či používá jedy, má zodpovědnost za každého jednotlivého člověka, za každou přírodní bytost, které ublížil. Ta zodpovědnost je za jejich zdraví či život. Další zodpovědnost má za to, pokud někomu něco sebral, či ho podvedl. Pokud někomu něco udělal (otrávil, podvedl, okradl, zabil apod.), bude v příštích životech mít spoustu práce s tím, aby to odčinil. Pokud svými výrobky způsobil rakovinu, poškození mozku, snížení délky života apod. lidem, bude mít co do činění s každým z nich jednotlivě, s každým z nich se setká a bude žadonit o jejich odpuštění, protože bez jejich odpuštění bude nucen tu být a bude vše muset napravovat, vracet a omlouvat se.

Jeden psychiatr měl v ordinaci ženu, která říkala, že má tak těžký život proto, protože zabila v minulém životě manžela. Ona to věděla, psychiatr z toho byl překvapen. A jsme u zpátky reinkarnace. Psychiatři dali bludný balvan svému kolegovi, Stanislavu Grofovi, který se vrací do minulosti s lidmi skrze holotropní dýchání. Bludný balvan dostala i regresní psychoterapeutka Marta Foučková, která popisuje zážitky klientů z minulých životů. Naše většinová společnost v reinkarnaci nevěří a proto si myslí, že si beztrestně může v životě dělat cokoli. Může, ale ne beztrestně a bez následků.Vinni jsou však i ti, kteří si to nechají libit a dopustí devastaci země. Pak se budou vracet do zdevastované země.

Anastázie - mluvíš o duchovních zákonech. Také jsem něco o nich četla. Doporučuji knihy Neala D. Walshe, Hovory s Bohem I, II, III.

V rádiu jsem slyšela návod na ekologický pesticid, který lidé s úspěchem používají na mšice:

V půl litru vody vyvařit skořicovou trubičku nebo lžičku skořice, přidat 100 ml jedlého oleje (řepkového, slunečnicového apod.), Rozmixovat a je to hotové. Dá se do rozprašovače a použije proti mšicím. Prý se tím dá zbavit i houbových chorob.

Viděla jsem pesticidový postřikovač, kterého provázela hejna vlaštovek. Chytaly hmyz, který postřikovač vyplašil. Napadlo mě, co kdyby ten postřikovač jezdil jen s vodou nebo s ohebnými pásky, aby plašil ten hmyz. Vlaštovky by pak měly krmi a bez pesticidů. Vlaštovky by mohly pomoci odhmyzit pole, kdyby postřikovač s vodou nebo pásky jedil často.

Je otázka, jak dlouho ty vlaštovky po tak vydatném jídle s pesticidy budou živy.

Jak tyto jedy působí? Protože jsou umělého původu, organismy včetně vlaštovek je nedokážou rozložit na neškodné látky. Rezidua nejedlých jedů jdou do půdy a pak do vod. Vědci netuší, co takový koktejl pesticidů, který se již nachází v některých vodárnách může lidem způsobit. Je to jako s plasty. Ryba plast sežere, umře, plast zůstane nezměněn. Umřelá ryba zetleje, plast se uvolní a sežere ho další ryba. A tak je to pořád dokola, protože plast je nejedlý a příroda ho neumí rozložit. Podobně je to s jedy, léky, voňavkami apod. Lidstvo by se mělo vrátit k přírodním materiálům.

Jako totální pesticid lze použít horkou vodu s octem. Velkými znečišťovateli jsou železničáři. Ti by to mohli použít také místo jedovatých pesticidů.

Ale na rozdíl od plastů, ty jedy spoustu živočichů a rostlin zabijí.

Co by znamenalo, kdyby se lidé vrátili k přírodním materiálům? Četla jsem, že kdyby se ve velkém pěstovalo konopí - to české s léčivými látkami a minimem halucinogenních látek, byly by jak léky (konopí zabírá na všechno možné - i na roztroušenou sklerózu) tak by bylo co jíst - ta semínka jsou moc dobrá a výživná a zároveň stonky se mohou využívat jako izolace místo polystyrenu, jako tkanina (původně džíny byly z konopí), tak ke spoustě dalších věcí.

Dalším stupněm jsou mikroplasty. Říká se že igelitový pytlík se rozloží za "hrozných" dvacet let, jiné plasty pak i mnohonásobně déle Ale málokoho asi zajímá, že plast se rozloží na mikročástečky které se dostávají do ovzduší odkud je dýcháme, do vod kde je pijeme. To jsou nepřirozené látky které nám škodí mnohem víc než plastový kelímek v lese.

dalším levelem jsou nanoplasty, ty dokážou dokonce projít zkrze člověka

Plasty a jejich formy rozkladu, nanoplasty jsou velký problém a nikdo neví, co to s námi udělá. Prý nejhorší je oblečení ze směsných materiálů. Ty natkané plastové nitě v kalhotech, tričkách, šatech jsou hrozně nebezpečné, protože to už vlastně mikroplasty jsou. Já osobně se snažím si kupovat oblečení ze 100 % přírodních materiálů. Velkým problémem jsou však  společenské šaty. Nikdo je snad z přírodních materiálů nevyrábí. To je velká díra na trhu a možná "dojná kráva" pro podnikatele, kteří se snad tomu začnou věnovat.

Mám doma ubrus ručně utkaný z bavlněných a lněných vláken. Když ho člověk vezme do ruky, má daleko lepší pocit, než ze strojové výroby. Dříve se oblečení, povlaky, prostěradla vyráběla ručně, vydržela mnohem déle a oděvy se nosily velmi příjemně.

natož piko plasty

tak zatím je dobrý, že i přes tahle všechna úskalí moderní doby se náš průměrný dožitý věk prodlužuje, kupodivu na západě daleko více, než na východě

čím to asi bude.....

Ale každoroční výskyt rakoviny stoupá. A nemocných rakovinou je v populaci přes 5 %

https://www.uzis.cz/katalog/zdravotnicka-statistika/novotvary

Čím to asi je?....

proč by klesal, žijeme si jak prasata v žitě

západní svět už je za zenitem, ten východní to teprve čeká, jsou tak 150-200 let pozadu

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby