nemáte někdo zkušenosti s pěstováním vinné révy bez krácení výhonků atd...

nezkoušeli jste ji někdo nechat růst jak chce ? A pravokořenná by fakt nepřežila ????

Prohlédnuto: 4855 x

Odpovědět

Odpovědi do této diskuse

roubuje se z důvodu onehdé nákazy mšičky-révokaze, která způsobila velké hynutí hlav po celé Evropě, a také lze vybrat danou podnož do určitých podmínek..:) M.

jarda bon jovi říká:

Já předevčírem viděl vinici 550 metrů nad mořem a huba mi pleskla o zem.....Mám sice namnoženou jakousi prastarou odolnou odrůdu, ale mám ambice vybudovat si vInohrádek 350 metrů nad mořem a lemtat burčák až do ůplného zcepenění..... máte někdo nějaké zkušenosti s nějakou konkrétní odrůdou???a NETUŠÍTE NĚKDO, PROČ SE ROUBUJE RÉVA?

Joski Fito říká:

   Réva potrebuje starostlivosť a rez.Tu kde žijem sa práve dá pekne pozorovať degradácia vinohradov ktoré stratili majiteľa.Za 10 rokov je z krásneho vimohradu len akýsi meter-dva vysoký prehustený kobetec révy bez alebo so strapcami bobúľ veľkosti bazy.

T stránky bredwine jsou super. Pokusem bylo zjištěno, že zkusím vostorg jako běžný vinohrádek a když to pude, budu rozšiřovat. doufám, že se bude globálně oteplovat a půjde mi to.

jardo, jak jsi pokročil s tím vinohrádkem? Máš nějaké zkušenosti? já se teď chystám pro révu vyhradit místo 7,5m x 11m a potřeboval bych vědět jak nahusto to mám nasázet když to nebudu obdělávat velkým traktorem ale jen frézou. Bude stačit dávat sazenice do řad asi metr od sebe a sazenice v řadách taky po metru od sebe nebo to musí být víc? Všude nacházím jen komerčně zaměřené zakládání vinice kde se řady dělají na průjezd traktoru. Co jsi vůbec použil za odrůdu? podařilo se ti sehnat ten Vostorg ?

v Praze jsem našel dvě místa, kde si roste vinná réva zcela "svobodně" bez zásahu a daří se jí náramně. V jednom případě se plazí po stěně domu a řekl bych že si "přivlastnila" celý pozemek mezi domy. Na podzim plodí výtečné tmavé bobule, i trsy jsou chlapácké. Chystám se sesbírat pár semen a pohodit to na zahradě. Tenhle plevel, zdá se, člověka nepotřebuje:)

proč ne, když máš 5 let čas čekat na nejistej výsledek. Ta réva tam je výsledek nemilosrdného přírodního výběru a tu hlavu stam stejně zasadil člověk a dva roky se o  ni staral. Když vezmeš nůžky a střihneš si pár metrů tažně tlustého jako palec a uděláš z něj 40cm řízky které zatlačíš do zěmě až po horní pupen, zvedne se ti úspěšnost o tisíce procent. Víno je liana, řez ji neškodí a nejlépe se rozmnožuje vegetativně, tak proč ztrácet čas.

ale jó, to souhlasim, že tenhle upgread má něco do sebe:D.

Odpovědět do diskuse

© 2019   PermaWeb   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby